اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

میزان بی‌ثباتی در بازارهای سهام جهانی از نوسانات بازار بیت کوین پیشی گرفت

مقایسه‌ی سطح نوسانات شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰ و بیت کوین در طول یک ماه گذشته رفتار پایدارتر این رمزارز را در زمان آشفتگی بازارهای مالی نشان می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • در پی تبعات شیوع ویروس کرونا، بازار‌های سهام جهان در هفته‌ی گذشته شرایط سقوط را تجربه کرده است و در نتیجه بسیاری از فعالان در این حوزه دچار خسارت شدند. نوسانات شدید بازار سهام امکان پیش‌بینی و تحلیل بازار سهام را از فعالان این حوزه سلب کرده است. با این وجود، مقایسه‌ی سطح نوسانات شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰ و بیت کوین در دوره‌ی زمانی سی روزه بر رفتار پایدارتر بیت کوین دلالت دارد.

نوسانات گسترده‌ی بازار سهام

میانگین شاخص سهام داوجونز در روز جمعه بیش از ۹۰۰ واحد کاهش یافته است که یک سقوط گسترده را نشان می‌دهد. اما تداوم روند کاهش قیمت در بازار سهام موجب می‌گردد تا اهمیت کاهش اخیر شاخص سهام تقلیل یابد.

با وجود کاهش ارزش بازار سهام ایالات متحده‌ی آمریکا در روز جمعه، بازدهی کلی شاخص سهام داو جونز در طول هفته‌ی گذشته مثبت ۱۲٫۸ درصد محاسبه شده است. تغییرات اخیر نشان می‌دهد که بازار سهام در ابتدای هفته‌ی گذشته‌ی میلادی در شرایط اشباع خرید قرار گرفته است.

افزایش شاخص سهام در طول هفته‌ی گذشته‌ی میلادی در حالی اتفاق می‌افتد که شرایط اقتصادی نسبت به گذشته تغییری نکرده است. منیش دشپاند(Maneesh Deshpande) استراتژیست ارشد بانک براکلیز(Barclays) در ایالات متحده‌ی آمریکا اظهار داشت:

ما معتقدیم که ریسک‌ فعالیت در بازار در دوره‌ی زمانی میان مدت به دلیل عملکرد شاخص بازار سهام ایالات متحده‌ی آمریکا در طول هفته‌ی گذشته افزایش می‌یابد. سرمایه‌گذاران با دو مساله‌ی نامشخص مواجه هستند که طول مدت تجربه‌ی شرایط قرنطینه و کل آسیب اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا را شامل می‌شود. Maneesh Deshpande

انتشار طیف وسیعی از خبر‌ها ناشی از تبعات شیوع ویروس کرونا بازارهای مالی جهان را با نوسانات گسترده‌ای مواجه کرده است. در حالی که اقتصاد جهان در شرایط رکود قرار گرفته است، کسب و کارهای مختلف همانند خرده فروشان مجبور هستند در این شرایط مبهم برای آینده برنامه‌ریزی کنند.

مقایسه‌ی نوسانات شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰ و بیت کوین

در این شرایط بازار سهام به شدت دچار نوسان شده است. یک پست توئیتری نشان می‌دهد که نوسانات شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰ در بازه‌ی زمانی ۳۰ روزه برای نخستین مرتبه در سطح بالاتری از متوسط نوسانات بیت کوین در همین مدت زمان قرار گرفته است.

مقایسه‌ی سطح نوسانات شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰ و بیت کوین
نوسانات سی روزه‌ی شاخص اس‌اند‌پی ۵۰۰ هم‌اکنون در سطح بالاتری در مقایسه با نوسانات سی روزه‌ی قیمت بیت کوین قرار گرفته است.

تغییرات بازار سهام نشان می‌دهد که تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا بازار سهام را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. اگرچه منتقدان همواره نوسانات قیمت بیت کوین را به عنوان یکی از معایب این رمزارز معرفی می‌کنند اما تاثیر شیوع ویروس کرونا شاخص اس‌اند‌پی ۵۰۰ را که در شرایط عادی نسبتا به‌طور پایدار تغییر می‌کند، با شدت بیشتری تحت تاثیر قرار داده است.

بر اساس آمار ارائه شده و بدون در نظر گرفتن کاهش اخیر قیمت بیت کوین، عملکرد قیمت بیت کوین در طول هفته‌ی گذشته‌ی میلادی نسبتا پایدار ارزیابی می‌شود.

شرایط متلاطم اقتصادی و تبعات بسته‌ی محرک اقتصادی ایالات متحده‌ی آمریکا در ایجاد تورم گسترده سرمایه‌گذاران را دچار تردید کرده است. با این وجود، به‌نظر می‌رسد که تداوم این شرایط موجب درک جامعه از ویژگی‌های بیت کوین و استقبال سرمایه‌گذاران از این رمزارز شود.

آیا افزایش سطح نوسانات شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰ در مقایسه با بیت کوین بر رفتار پایدار این رمزارز در زمان وقوع آشفتگی اقتصادی دلالت دارد؟ آیا در آینده بیت کوین به‌طور گسترده به عنوان یک دارایی امن شناخته خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن