اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

افزایش همبستگی قیمت بیت کوین و شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰

نتیجه‌ی بررسی شرکت تحقیقاتی سنتیمنت نشان می‌دهد که همبستگی قیمت بیت کوین و شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰ به بالاترین سطح در بازه‌ی زمانی دو ساله اخیر رسیده است

نکات برگزیده مطلب
  • پس از سقوط بازار‌های مالی در سراسر جهان در پی نگرانی سرمایه‌گذاران نسبت به تبعات شیوع ویروس کرونا، فعالان بازار رمزارزها همبستگی غیر‌طبیعی در میان تغییرات شاخص بازار‌های سهام بزرگ همانند شاخص سهام داو جونز(DJI)، اس‌ان‌پی۵۰۰(SPX) و بیت کوین را احساس کردند. شرکت تحقیقاتی سنتیمنت گزارش کرده است که همبستگی شاخص بازار سهام و قیمت بیت کوین در سطح بیشینه قرار گرفته است.

همبستگی قیمت بیت کوین و شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰ در بازه‌ی زمانی دو ساله

تیم سنتیمنت(Santiment) اخیرا گزارشی را منتشر کرده است که در آن همبستگی میان شاخص سهام اس‌اند‌پی ۵۰۰ و بیت کوین را در بازه‌ی زمانی دو ساله بررسی شده است. تغییرات قیمت بیت کوین و شاخص بازار‌ سهام در زمان تلاطم بازارهای مالی جهان ایده‌ی بررسی این موضوع را به تیم تحقیقات سنتیمنت ارائه داده ‌است. سنتیمنت همبستگی میان بازارهای مالی بیت کوین و سهام اس‌اند‌پی را به صورت زیر توصیف کرده است:

همبستگی میان قیمت بیت کوین و شاخص سهام اس‌اندپی ۵۰۰ در طول هفته‌ی گذشته به بالاترین سطح در بازه‌ی زمانی دو سال اخیر افزایش یافته است. در حقیقت همبستگی میان بازارهای مالی هم‌اکنون به میزان ۰٫۶ محاسبه شده است. Santiment

بر همین اساس همبستگی میان بیت کوین و شاخص اس‌اند‌پی ۵۰۰ به صورت زیر توصیف شده است:

  • ۱: قیمت بیت کوین و شاخص اس‌اند‌پی ۵۰۰ به صورت یکسان تغییر می‌کنند.
  • ۰: قیمت بیت کوین و شاخص اس‌اند‌پی ۵۰۰ کاملا به صورت مستقل از یکدیگر تغییر می‌کنند.
  • -۱: بیت کوین و شاخص اس‌اند‌پی در جهت‌ متضاد با یکدیگر تغییر می‌کنند.

همبستگی بازارهای مالی اشاره شده در تصویر زیر قابل مشاهده است.

همبستگی بازارهای بیت کوین اس‌اند‌پی 500

پیش‌بینی بازیابی سریع‌تر بیت کوین در مقایسه با بازار سهام

تیم سنتیمنت در پایان گزارش پیش‌بینی کردند که قیمت بیت کوین و بازار رمزارزها سریع‌تر از بازار‌ سهام بازیابی خواهد شد. آن‌ها بازار رمزارزها را به صورت یک اقتصاد جدید توصیف کردند که در آن پیچیدگی بازارهای مالی سنتی وجود ندارد.

بازیابی بازار رمزارزها

رمزارزها سیستم اقتصادی جدیدی را ایجاد کرده‌اند و طوری طراحی شده‌اند که انجام مبادلات مالی دیجیتالی را به‌طور غیرمتمرکز تسهیل می‌کنند. عوامل اشاره شده بازیابی بازار رمزارزها را در گذشته تسهیل کرده است و یقینا در آینده نیز این تجربه تکرار خواهد شد.

از طرف دیگر، بازارهای مالی سنتی از اجزای زیادی تشکیل شده‌اند که این عوامل روند حرکت این بازار را آهسته‌تر می‌کنند. بخشی از بازار وال‌استریت را حوزه‌ی دیجیتالی تشکیل می‌دهد که بزرگترین عامل رشد این بازار در سال‌های اخیر محسوب می‌شوند. اما بخش بزرگی از بازار وال‌استریت را شرکت‌های بزرگ و سنتی تشکیل می‌دهند.

بر اساس گزارش کوینیت، در پی نگرانی مردم از شیوع ویروس کرونا ارزش بازار سهام بیش از ۶ تریلیون دلار سقوط کرده است. همچنین نتیجه‌ی یک مطالعه نشان می‌دهد که رابطه‌ی معکوس در میان تغییرات قیمت بیت کوین و نگرانی مردم از شیوع ویروس کرونا وجود دارد.

همبستگی میان تغییرات قیمت بیت کوین و شاخص بازار سهام اس‌اند‌پی را چگونه تفسیر می‌کنید؟ آیا پس از پایان آشفتگی در اقتصاد جهان بازار رمزارزها با سرعت بیشتری نسبت به بازار‌های سهام ترمیم خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن