اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

آیا قوانین ارائه شده در کنگره‌ی آمریکا در نهایت منجر به ساخت «دلار دیجیتال» خواهند شد؟

کنگره‌ی ایالات متحده به تازگی چندین لایحه‌ی حمایتی ارائه نموده که در آن‌ها به تولید «دلار دیجیتال» در راستای مقابله با تبعات شیوع ویروس کووید۱۹ اشاره شده است

نکات برگزیده مطلب
  • به تازگی چند لایحه‌ی حمایتی در کنگره‌ی ایالات متحده ارائه شده که هدف آن‌ها پرداخت کمک‌های مالی به افراد و مشاغل واجدالشرایطی است که پس از انتشار کووید۱۹ با ضرر مالی روبرو شده‌اند. جالب اینجاست که در این لوایح به ساخت و عرضه‌ی «دلار دیجیتال» اشاره شده و این ارز دیجیتال جدید را به عنوان راهکار محرک اقتصاد آمریکا معرفی کرده‌اند.

لوایح حمایتی

دموکرات‌های کنگره‌ی ایالات متحده به تازگی چندین لایحه‌ی انگیزشی تدوین کرده‌اند که در آن‌ها به ایجاد یک «دلار دیجیتال» به عنوان بخشی از برنامه‌های گسترده‌ی مقابله با بیماری کووید۱۹ اشاره شده است.

 کرونا covid

لوایح فوق‌الذکر که در آن‌ها به ساخت و توزیع دلار دیجیتال آمریکا اشاره شده عبارتند از قانون «مسئولیت کارگران و خانواده‌ها» و همچنین لایحه‌ی «حمایت مالی و رسیدگی به مصرف کنندگان، ایالت‌ها، مشاغل و جمعیت آسیب‌پذیر آمریکا».

جزئیات فنی

هر دو لایحه‌ی فوق‌الذکر پیشنهاد می‌کنند «افرادی که تحت تاثیر شیوع بیماری کووید۱۹ قرار گرفته و دچار ضرر مالی شده‌اند، واجد شرایط دریافت کمک مالی انگیزشی هستند». همچنین مبلغ این کمک مالی نیز هزار دلار برای افراد کم سن و سال و ۲ هزار دلار برای افراد بالغ تعیین شده است.

این «دلار دیجیتال» قرار نیست بر روی یک بلاک‌چین و یا دفترکل توزیع شده ایجاد شود. این بدان معناست که دلار دیجیتال آمریکا یک «رمزارز» مانند بیت کوین و اتریوم نخواهد بود. به هر حال، می‌توان آن را به عنوان یک خویشاوند دور رمزارزها تلقی کرد، زیرا موجودی حساب شهروندان بر روی یک دفترکل دیجیتال نشان داده خواهد شد؛ البته، دفتر دیجیتالی که توسط بانک‌ها اداره می‌شود. این در صورت تصویب این لوایح، شاهد اولین نمونه‌ی ارز دیجیتال بانکی در ایالات متحده خواهیم بود.

فرایند پرداخت نیز به دو صورت قابل ارائه است: یا به عنوان یک ترازنامه‌ی دلاری که از ورودی دفترکل بانک فدرال رزرو تشکیل شده، و یا به عنوان یک واحد الکترونیکی دارای ارزش که قابلیت بازپرداخت و تبدیل به نقدینگی توسط موسسات مالی را دارد.

تلاش برای بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا

این لوایح تنها یکی از چندین تلاش مداوم دولت آمریکا برای تحریک اقتصاد این کشور و مقابله با تبعات اقتصادی بیماری کرونا است.

طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، علاوه بر بسته‌ی کمک مالی کنگره، بانک فدرال رزرو نیز اعلام نموده که فرایند «کاهش کمی» را ادامه داده و از این پس بدون محدودیت اقدام به خرید اوراق قرضه و اوراق بدهی دولتی می‌کند.

نظر شما در رابطه با لوایح حمایتی کنگره‌ی آمریکا و استفاده از دلار دیجیتال برای مقابله با کووید۱۹ چیست؟ آیا ساخت و عرضه‌ی یک ارز دیجیتال می‌تواند باعث تحریک اقتصاد آمریکا و کاهش تبعات اقتصادی کرونا شود؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت در میان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن