اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

افت اخیر بازار و فروش هیجانی سرمایه‌گذاران برای آن‌ها زیان به همراه داشته است

بررسی تراکنش‌ها در زمان سقوط ۴۰ درصدی قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که اغلب فروشندگان بیت کوین در شرایط بازدهی منفی رمزارزهایشان را به فروش رسانده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران بیت کوین در زمان تجربه‌ی شرایط سقوط بازار رمزارزها در اواسط ماه مارس بخش بزرگی از دارایی‌هایشان را به صرافی‌ها منتقل کرده‌اند. شاخص نسبت تغییرات قیمت خرید و قیمت فروش(Spent Output Profit Ratio) نشان می‌دهد که اغلب فروشندگان در شرایط زیان دارایی‌هایشان را به فروش رسانده‌اند.

بررسی تراکنش‌های ارسال بیت کوین به صرافی‌ها در زمان سقوط بازار رمزارزها

توکن آنالیز(TokenAnalyst)؛ که یکی از منابع بررسی رمزارزها محسوب می‌گردد، تراکنش‌های ارسال بیت کوین به صرافی‌ها را در روز دوازدهم مارس(در زمانی که قیمت بیت کوین ۴۰ درصد در بازار رمزارزها سقوط کرد) مورد بررسی قرار داده است.

محققان برای بررسی داده‌ها از شاخص نسبت تغییرات قیمت خرید و قیمت فروش استفاده کرده‌اند، این شاخص نسبت قیمت خرید و فروش یک دارایی را نشان می‌دهد.

در صورتی که حاصل شاخص نسبت قیمت خرید و فروش یک دارایی بالاتر از یک محاسبه گردد، فروشنده در شرایط سود‌آوری قرار دارد و بلعکس در صورتی که شاخص نسبت قیمت خرید و فروش یک دارایی کمتر از یک محاسبه گردد فروشنده در شرایط بازدهی منفی قرار دارد.

این گزارش نشان می‌دهد در زمان تغییرات شدید قیمت بیت کوین بسیاری از سرمایه‌گذاران رمزارزهایشان را به صرافی‌های بزرگ منتقل کرده‌اند. داده‌ها نشان می‌دهد که در این زمان کیف‌پول صرافی‌ها که اوکی‌ای‌اکس(OKEx)، بیت‌فینیکس(Bitfinex)، بیت‌مکس(BitMEX)، بایننس(Binance) و دریبیت(Deribit) را شامل می‌شود، به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است.

نمودار انتقال بیت کوین در زمان سقوط بازار رمزارزها
نمودار انتقال بیت کوین در زمان سقوط بازار رمزارزها

با این وجود، همانطور که نمودار نشان می‌دهد بخش عظیمی از دارایی‌ها زمان منتقل شده‌اند که قیمت بیت کوین به کمتر از ۵ هزار دلار کاهش یافته است. در نتیجه اغلب سرمایه‌گذاران به دلیل هیجان و ترس ناشی از سقوط بیشتر قیمت بیت کوین رمزارزهایشان را در شرایط زیان به فروش رسانده‌اند.

بر اساس گزارش کوینیت، شاخص نوسانات بیت کوین پس از سقوط بازار رمزارزها در در سطح بیشینه‌ی شش سال اخیر قرار گرفته است. همچنین بررسی وضعیت کنونی بازار نشان می‌دهد که احتمال افزایش قیمت بیت کوین پس از اجرای رویداد هالوینگ وجود دارد.

رفتار هیجانی موجب شناسایی زیان در سرمایه‌گذاری‌ها می‌گردد

گزارش منتشر شده نشان می‌دهد که در این زمان بیشترین حجم تراکنش‌ها به صرافی اوکی‌ای‌اکس ارسال شده است. تنها ۱۱ تراکنش ارسالی به این صرافی ۲۳,۰۰۰ بیت کوین را به اوکی‌ای‌اکس منتقل کرده‌اند. متوسط قیمت خرید این دارایی‌ها ۱۲,۸۱۵ دلار و متوسط قیمت فروش دارایی‌ها ۶,۴۵۹ دلار گزارش شده است. در نتیجه توکن‌آنالیز نتیجه‌گیری کرده است در صورتی که دارایی‌ها بلافاصله پس از انتقال به صرافی فروخته شوند، این سرمایه‌گذاران ۱۴۸ میلیون دلار زیان را تجربه خواهند کرد.

اگرچه اغلب سرمایه‌گذاران اشاره شده رمزارزهایشان را در شرایط بازدهی منفی به فروش رسانده‌اند، تعدادی از آن‌ها در نتیجه‌ی فروش دارایی‌هایشان سود کسب کرده‌اند. یک سرمایه‌گذار ناشناس در سال ۲۰۱۲ ده بیت کوین را خریداری کرده است، در این زمان قیمت بیت کوین ۹ دلار گزارش است. وی پس از ۹ سال و پیش از سقوط بازار رمزارزها بیت‌کوین‌هایش را در سطح ۸,۷۶۹ دلار به فروش رسانده است و در نتیجه بازدهی وی ۹۶۳ درصد محاسبه شده است.

بررسی تراکنش‌ها در زمان سقوط بازار رمزارزها همچنین حقیقت دیگری را آشکار می‌سازد، یعنی در این زمان اکثریت فروشندگان را سرمایه‌گذارانی تشکیل می‌دهند که در طول چند ماه گذشته به خریداری بیت کوین اقدام کرده بودند. از طرف دیگر مشخص می‌شود اغلب سرمایه‌گذارانی که با دید بلند مدت در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند، در این شرایط همچنان به نگه‌داری از رمزارزها ادامه داده‌اند.

نظر شما نسبت به گزارش توکن آنالیز در رابطه با فعالیت‌ سرمایه‌گذاران در زمان سقوط بازار رمزارزها چیست؟ آیا رفتار هیجانی سرمایه‌گذاران موجب شناسایی زیان توسط آن‌ها شده است؟ آیا رفتار هولدر‌ها همانند گذشته موجب موفقیت این دسته از سرمایه‌گذاران خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن