اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

شرکت اسکوئر مجوز تاسیس یک بانک تجاری را دریافت کرد

جک دورسی، مدیر عامل توییتر و از طرفداران صنعت رمزارزها قصد دارد این بانک را با هدف ارائه‌ی وام به کسب وکارها در شهر سالت لیک سیتی ایالات یوتا راه‌اندازی کند

نکات برگزیده مطلب
  • جک دورسی(Jack Dorsey)؛ مدیر عامل شرکت توئیتر(Twitter) و اسکوئر(Square) موفق به دریافت تاییده‌ی شرکت بیمه‌ی سپرده‌گذاری فدرال ایالات متحده‌ی آمریکا(FDIC) برای راه‌اندازی بانک تجاری شده است. بنابراین، شرکت اسکوئر که در حوزه‌ی ارائه‌ی خدمات پرداخت در تلفن‌های همراه فعالیت دارد و با استفاده از اپلیکیشن کش‌اپ(Cash App) امکان پرداخت با استفاده از بیت کوین را فراهم می‌کند، به زودی قادر به ارائه‌ی وام برای کسب و کارهای تجاری خواهد بود.

تنها درخواست تایید شده شرکت بیمه‌ی سپرده‌گذاری فدرال آمریکا در طول ده سال گذشته

بر اساس گزارش منتشر شده، مدیر عامل شرکت اسکوئر موفق به دریافت تاییده‌ی شرکت بیمه‌ی سپرده‌گذاری فدرال ایالات متحده‌ی آمریکا(FDIC) برای راه‌اندازی بانک تجاری شده است. تایید بانک تجاری د نوو(De Novo) توسط شرکت بیمه‌ی سپرده‌گذاری فدرال ایالات متحده‌ی آمریکا(FDIC) دستاورد مهمی برای جک دورسی محسوب می‌گردد. در حقیقت و بر اساس اظهارات جلنا مک‌ویلیامز(Jelena McWilliams)؛ رئیس شرکت بیمه‌ی سپرده‌گذاری فدرال آمریکا، در طول ۱۰ سال گذشته مجوز مشابهی صادر نشده است.

شرکت بیمه‌ی سپرده‌گذاری فدرال ایالات متحده‌ی آمریکا تمامی درخواست‌های مربوط به ارائه‌ی خدمات بیمه‌ی سپرده‌گذاری که بانک‌های تجاری را نیز شامل می‌شود، بر اساس قانون بیمه‌ی سپرده‌گذاری فدرال ارزیابی می‌کند. در طول ده سال گذشته هیچ درخواستی در این رابطه توسط شرکت بیمه‌ی سپرده‌گذاری فدرال ایالات متحده‌ی آمریکا تایید نشده بود. Jelena McWilliams

 

بانک تجاری شرکت اسکوئر وام‌های تجاری ارائه خواهد کرد

بر اساس اطلاعیه‌‌ی منتشر شده، بانک تجاری د نوو برای کسب و کارهایی که از سیستم پرداخت اسکوئر استفاده می‌کنند، وام‌های تجاری ارائه می‌کند. دفتر اصلی این بانک که هم‌اکنون در انتظار تایید از سوی اداره‌ی موسسات مالی یوتا(Utah Department of Financial Institutions) قرار دارد، در شهر سالت لیک سیتی(Salt Lake City) ایالات یوتا تاسیس خواهد شد. پس از دریافت تاییده‌ی اداره‌ی موسسات مالی یوتا بانک تجاری د نوو در سال ۲۰۲۱ برای مشتریان افتتاح خواهد شد.

FDIO

اخذ تاییده‌ی شرکت بیمه‌ی سپرده‌گذاری فدرال ایالات متحده‌ی آمریکا به سادگی امکان پذیر نیست، در حقیقت درخواست‌های ارائه‌ی بیمه‌ی سپرده‌گذاری به شدت بررسی می‌شوند و باید بیش از ۷ معیار‌ مختلف را برآورده سازند که ویژگی‌های کلی مدیر موسسه، ساختار مالی موسسه و چشم‌انداز درآمد موسسه در آینده را شامل می‌شود. برای راه‌اندازی کسب و کار مشابه نیز باید شرایطی برآورده گردد، بر اساس دستورالعمل رسمی این سازمان دورسی باید حداقل ۵۶,۰۰۵,۳۵۰ دلار به صندوق سرمایه‌ی اولیه بپردازد.

دورسی یکی از طرفداران شناخته شده‌ی بیت کوین محسوب می‌گردد، وی پیش‌بینی کرده است که در طول ده سال آینده بیت کوین به یک  ارز جهانی تبدیل خواهد شد. با وجود پشتیبانی جک دورسی از بیت کوین و گسترش فعالیت شرکت اسکوئر در حوزه‌ی بانک‌داری تجاری امکان ایجاد فضای مثبت برای بیت کوین وجود دارد.

آیا افتتاح بانک تجاری شرکت اسکوئر فضای مثبتی را برای استفاده از بیت کوین و دیگر رمزارزها در سیستم‌های مالی ایجاد خواهد کرد؟ آیا فعالیت‌های جک دورسی و دیگر طرفداران بیت کوین موجب آشنایی گسترده‌ی جامعه با ویژگی‌های فن‌آوری رمزارزها و استقلال مالی خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن