اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

گزارش جدیدی از فرآیند توسعه‌ی اتریوم ۲.۰ منتشر شد

توسعه دهندگان ادعا کرده‌اند که باگ‌های شناسایی شده در فاز صفر برطرف شده و شبکه‌ی آزمایشی چند کاربره‌ی اتریوم ۲.۰ در آینده‌ی نزدیک راه‌اندازی خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • توسعه‌دهندگان اتریوم گزارش کرده‌اند که باگ‌های مربوط به حملات دی‌داس(DDoS) و انتخاب پیشنهاد دهنده‌ی بلاک عمومی در شبکه‌ی اتریوم ۲.۰ برطرف شده است. توسعه‌دهندگان اتریوم ۲.۰ هم‌اکنون برای راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی چند کاربره‌ی اتریوم ۲.۰(Multi-Client Testnet) تلاش می‌کنند.

گزارش توسعه‌ی اتریوم ۲.۰ و رفع باگ‌های کشف شده

دنی رایان(Danny Ryan)؛ هماهنگ کننده‌ی اتریوم ۲.۰ اظهار داشت که باگ‌های کشف شده در فاز ۰، در نسخه‌ی جدید برطرف شده است و تیم توسعه‌دهنده‌ی برنامه‌ی کلاینت به اعمال بهینه‌سازی‌های مربوط به شبکه ادامه می‌دهند.

پاول هانر(Paul Hauner)؛ عضو تیم توسعه‌دهنده‌ی لایت هاوس(Lighthouse) اظهار داشت که آن‌ها قصد دارند بروزرسانی v۰.۱۱.۱ را با برنامه‌ی اصلی ترکیب کنند. نسخه‌ی ۰.۱۱ امکان راه‌اندازی شبکه‌های آزمایشی چند کاربره(Multi-Client) را فراهم می‌کند. هانر اظهار داشت:

ما دیدگاه‌های خیلی خوبی را از اَفری شودن(Afri Schoeden) که زحمات زیادی برای راه‌اندازی یک کلاینت چند‌کاربره از شبکه‌ی آزمایشی اتریوم ۲.۰ کشیده است، دریافت کرده‌ایم. افری یکی از توسعه‌دهندگان شناخته‌شده‌ و با سابقه‌ی اتریوم است که در راه‌اندازی موفق شبکه‌ی آزمایشی گوئرلی(Goerli) مشارکت داشته است. به کمک وی، باگ‌ها و مسائل مهمی شناسایی شده است. Paul Hauner

دنی رایان همچنین اعلام کرد که توسعه‌ی بخش قرارداد‌های سپرده‌گذاری به پایان رسیده است اما پیش از تاریخ راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ منتشر نخواهد شد.

آخرین بررسی انجام شده از این پروژه به ما در جهت رفع باگ حملات داس(DoS) در بخش پیام‌رسانی گوسیپ(Gossip)، نگرانی‌های موجود نسبت به انتخاب پیشنهاد دهنده‌ی بلاک عمومی در شبکه‌ی اتریوم ۲.۰ و بررسی بیشتر در رابطه با احتمال وقوع حملات دی‌داس از طریق بخش پیام‌رسانی گوسیپ کمک کرده است. بنابراین هم‌اکنون به‌نظر می‌رسد که در مرحله‌ی نهایی قرار گرفته‌ایم و راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی چند کاربره گام بعدی ما در مسیر راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ محسوب می‌شود. Danny Ryan

راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی چند کاربره اتریوم ۲.۰

پس از راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی چند کاربره‌، علاقه‌مندان شبکه‌ی واقعی اتریوم ۲.۰ که در آینده راه‌اندازی خواهد شد را بهتر درک خواهند کرد. در حقیقت بر اساس برنامه‌ی زمان‌بندی، شبکه‌ی اصلی اتریوم سه ماه پس از راه‌اندازی موفق شبکه‌ی آزمایشی راه‌اندازی خواهد شد.

پس از راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی کاربران شرایط جالبی را تجربه خواهند کرد، در حقیقت توسعه‌دهندگان در ابتدا بلاکچین اولیه و خام را منتشر خواهند کرد که در آن کاربران بلاک‌های شبکه‌ی اتریوم ۱ را تایید خواهند کرد اما در شرایط مشابه سیستم‌های توزیع شده(Sharded Systems) تایید کننده‌ها در زیر مجموعه‌های متفاوتی توزیع می‌شوند.

شاردینگ(Sharding) روشی برای تقسیم و ذخیره‌سازی یک مجموعه داده در میان چند پایگاه داده است. به کمک این روش امکان ذخیره‌سازی مجموعه‌ی بزرگتری از داده‌ها و در نتیجه افزایش ظرفیت پردازش درخواست‌ها فراهم می‌شود.

شاردینگ اتریوم 2.0

بر اساس برنامه‌ی زمان‌بندی الگوریتم شاردینگ در فاز دوم به‌طور کامل پیاده‌سازی خواهد شد. اما پیش از اجرای این مرحله و در فاز ۱.۵، الگوریتم اثبات کار(PoW) در الگوریتم اثبات سهام(PoS) ترکیب خواهد شد.

در حقیقت پس از تغییر الگوریتم اتریوم، نرخ تورم از ۴ درصد به ۰.۲۲ درصد کاهش خواهد یافت. اما هنوز جزئیات دقیق تغییر الگوریتم منتشر نشده است و تیم توسعه‌دهنده هم‌اکنون بر روی راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی چند کاربره و سپس استخراج نخستین بلاک شبکه‌ی اتریوم ۲.۰(جنسیس بلاک) در تابستان سال جاری میلادی متمرکز شده است.

ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin)؛ یکی از بنیان‌گذاران اتریوم در روز سی‌ام مارس اعلام کرده است که شبکه‌ی آزمایشی چند‌کاربره‌ی اتریوم در ماه آوریل راه‌اندازی خواهد شد.

نظر شما نسبت به پیشرفت فرآیند توسعه‌ی اتریوم ۲.۰ و گزارش توسعه‌دهندگان در این رابطه چیست؟ آیا شبکه‌ی اتریوم ۲.۰ در نهایت با موفقیت راه‌اندازی خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن