اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

احتمال الزامی شدن احراز هویت کاربران در صرافی بیت‌مکس وجود دارد

حساب کاربری صرافی بیت‌مکس در سرویس کاریابی لینکد‌این یک فرصت شغلی جدید را در رابطه با احراز هویت مشتریان پیشنهاد کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • صرافی بیت‌مکس که امکان معاملات مشتقات رمزارزها را برای علاقه‌مندان فراهم می‌کند، نقش مهمی در این حوزه‌ی نوظهور دارد. با این وجود، توقف فعالیت این پلتفرم در زمان سقوط بازار رمزارزها بحث گسترده‌ای را در میان فعالان حوزه‌ی رمزارزها ایجاد کرده است. اطلاعیه‌ی اخیر این صرافی برای جذب مدیر بخش احراز هویت، نشان می‌دهد که این صرافی قصد دارد طرح احراز هویت اجباری کاربران را در پلتفرم معاملاتیش اعمال کند.

احتمال الزام کاربران به احزار هویت در پلتفرم معاملاتی صرافی بیت‌مکس

ابزار معاملات مارجین قرارداد‌های آتی بیت کوین(XBT) در صرافی بیت‌مکس امکان فعالیت با نسبت ۱۰۰ برابر سرمایه‌ی اولیه را برای معامله‌گران ایجاد می‌کند. تنها در طول دو ماه گذشته بیش از ۲ تریلیون دلار قرارداد آتی در این صرافی معامله شده است. با توجه به نوسانات اخیر در بازار رمزارزها و تسویه‌ی پیش از موعد قرارداد‌های آتی در این صرافی به دلیل وقوع اختلال در فعالیت پلتفرم مبادلات این صرافی انتظار می‌رود که در ماه جاری حجم معاملات قرارداد‌های آتی در این صرافی به بیش از ۳ تریلیون دلار افزایش یابد.

فردی با نام کاربری آی‌ام‌نومد(IamNomad) در توییتر گزارش کرد که حساب رسمی صرافی بیت‌مکس در لینکد‌این موقعیت شغلی جدیدی را با عنوان «مدیر عملیاتی احراز هویت» پیشنهاد می‌کند. صرافی بیت‌مکس همچنین مکان فعالیت مدیر عملیاتی احراز هویت را در هنگ‌کنگ اعلام کرده است، این شرکت یکی از گران‌ترین دفاترکاری جهان را در هنگ‌کنگ اجاره کرده است.

استخدام مدیر احراز هویت مشتریان بیت‌مکس
صرافی بیت‌مکس فردی را برای طراحی بخش عمومی احراز هویت مشتریان(KYC) در پلتفرم این صرافی استخدام می‌کند. آن‌ها همچنین یک توسعه‌دهنده‌ی جاوا را نیز استخدام می‌کنند.

توضیحات ارائه شده در رابطه با موقعیت شغلی پیشنهاد شده نشان می‌دهد که مدیر عملیاتی احراز هویت دو نقش اصلی را بر عهده خواهد داشت که توسعه و مدیریت «فرآیندهای مراقبت از مشتریان حقوقی و حقیقی فعال بر روی پلتفرم بیت‌مکس و همچنین مسئولیت فرآیند غربالگری کاربران را بر اساس احراز هویت و رعایت تحریم‌ها» را شامل می‌شود.

استخدام مدیر احراز هویت مشتریان صرافی بیت‌مکس

بر اساس گزاش منتشر شده، فردی که در این رابطه استخدام می‌شود، یک برنامه‌ی احراز هویت عمومی را برای مشتریان طراحی خواهد کرد. با توجه به توضیحات مطرح شده در رابطه با موقعیت شغلی، به‌نظر می‌رسد یک طرح احراز هویت جدید بر تمامی کاربران اعمال خواهد شد.

بیش از پنج سال سابقه‌ی مدیریتی، آگاهی کامل از الزامات قانون‌گذاری در رابطه با احراز هویت مشتریان، تجربه‌ی مرتبط در اعمال احراز هویت مشتریان در بانک‌ها، صرافی‌ها و سرویس‌دهندگان مالی و شناخت تفاوت‌های مشتریان بخشی از نیاز‌های موقعیت جدید شغلی را تشکیل می‌دهند.

الزام نهاد‌های قانون‌گذاری و دستور العمل گروه‌ویژه‌ی اقدام مالی موجب اعمال طرح احراز هویت مشتریان در صرافی‌ها شده است.

تاثیر صرافی بیت‌مکس بر بازار رمزارزها

اگرچه به‌طور رسمی جزئیات اقدام صرافی بیت‌مکس به احراز هویت مشتریان منتشر نشده است، بسیاری از معامله‌گران برجسته در واکنش به اقدام احتمال صرافی بیت‌مکس اظهار داشتند که رقبای این صرافی چند ماه قبل طرح احراز هویت مشتریان را اجرا کرده‌اند.

بیت‌مکس

 

بسیاری از معامله‌گران پس از توقف پلتفرم این صرافی فعالیتشان را به صرافی‌های جایگزین منتقل کرده‌اند. با این وجود، برخی معتقدند که احتمال کاهش فعالیت کاربران و در نتیجه تاثیر منفی اعمال طرح احراز هویت در صرافی بیت‌مکس بر بازارهای معاملاتی بیت کوین و دیگر رمزارزها وجود دارد.

یکی از تحلیلگران بازار رمزارزها معتقد است که کاهش فعالیت کاربران در صرافی بیت‌مکس احتمالا این صرافی را به فروش بخشی از منابع صندوق بیمه‌ی بیت‌مکس در بازار رمزارزها مجبور خواهد کرد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، صندوق بیمه‌ی صرافی بیت‌مکس دارای ۳۵,۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۲۱۰ میلیون دلار است. با این وجود، فروش نیمی از این دارایی‌ها نیز تاثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین در بازار رمزارزها خواهد داشت.

نظر شما نسبت به اعمال طرح احراز هویت مشتریان در صرافی‌های رمزارزی چیست؟ آیا قانون‌گذاری نادرست و الزام صرافی‌ها به احراز هویت مشتریان موجب مهاجرت کاربران و استقبال از صرافی‌های غیرمتمرکز خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن