اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

شروع برنامه‌ی اطلاعاتی آمریکا برای شناسایی فعالیت‌های مجرمانه توسط رمزارزها

وزارت امنیت کشور ایالات متحده یک برنامه‌ی اطلاعاتی راه‌اندازی کرده که سایت‌های خرید و فروش شخص به شخص(P2P)، انجمن‌های گفتگو و فروشگاه‌های دارک نت را هدف قرار می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • وزارت امنیت داخلی ایالات متحده با هدف شناسایی و مقابله با مشاغل غیرقانونی حوزه‌ی رمزارزها که از پلت‌فرم‌های فرد به فرد(P2P)، انجمن‌های آنلاین و بازارهای دارک‌نت استفاده می‌کنند، برنامه‌ی اطلاعاتی مرتبط با حوزه‌ی رمزارزها را راه‌اندازی کرده است. به گفته‌ی مقامات آمریکایی، اینگونه فعالیت‌های غیرقانونی «یک چالش اساسی برای اجرای قانون و فعالیت‌های شبکهٔ اجرایی جرائم مالی(FinCEN)» به شمار می‌آید.

برنامه‌ی اطلاعاتی مرتبط با رمزارزها

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده(DHS) طی روزهای گذشته اسناد مرتبط با بازبینی اجمالی بودجه‌ی سال مالی ۲۰۲۱ خود را منتشر کرده است. این سازمان اطلاعاتی دولتی چندین برنامه‌ی نظارت و رصد فعالیت‌های رمزارزی دارد، از جمله مرکز مبارزه با قاچاق پول(BCSC) که پشتیبانی عملیاتی در اجرا و ممنوعیت قاچاق پول یا انتقال درآمدهای غیرقانونی را بر عهده دارد.

 

در سند بودجه مذکور سازمان DHS گفته شده که بخش مبارزه با قاچاق پول اخیراً یک برنامه‌ی اطلاعاتی مرتبط با رمزارزها(CIP) ایجاد کرده است. در رابطه با این موضوع گفته شده:

[برنامه‌ی اطلاعاتی مرتبط با رمزارزها] کسب و کارهای بدون مجوز ارائه دهنده‌ی خدمات مالی را شناسایی می‌کند، از جمله کارگزاران فرد به فرد(P2P) حوزه‌ی رمزارزها، انجمن‌های آنلاین، تبلیغات طبقه‌بندی شده و همچنین بازارهای غیرقانونی دارک‌نت(DNM) که مجوزهای لازم برای فعالیت در حوزه‌ی پول و رمزارزها را ندارند. United States Department of Homeland Security

طبق اعلام وزارت امنیت کشور ایالات متحده «بخش اعظم اینگونه کسب و کارهای بدون مجوز در زمینه‌ی پولشویی درآمد‌های حاصل از موارد مخدر و قاچاق مواد افیونی فعالیت دارند».

یک چالش اساسی برای پلت‌فرم‌های فرد به فرد و بازارهای دارک‌نت

آژانس مهاجرت و فعالیت‌های گمرکی ایالات متحده(ICE) که تحت نظر وزارت امنیت کشور فعالیت دارد، طی سالیان گذشته چندین مرتبه نسبت به فعالیت پلت‌فرم‌های P2P ابراز نگرانی کرده است. این سازمان خاطرنشان کرده است که فعالیت‌های بدون مجوز پلت‌فرم‌های فرد به فرد به طور مداوم «یک چالش اساسی و سدی برای اجرای قانون» می‌باشد.

طبق اعلام این آژانس دولتی «بیت کوین و سایر ارزهای مجازی در بازارهای تاریک به عنوان روش پرداخت ارجح مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای صرافی‌های فرد به فرد غیرقانونی امری بسیار معمول است که بیت کوین‌های خود را از طریق فروش کالا و خدمات غیرقانونی در بازارهای دارک‌نت بدست آورند». در ادامه گفته شده که سازمان تحقیقات امنیتی کشور(HSI) به عنوان زیرمجموعه و بازوی تحقیقاتی DHS، صرافی‌های غیرقانونی P2P را به دلیل پولشویی و تخلف در زمینه‌ی خدمات مالی، هدف قرار داده است. آژانس مهاجرت و فعالیت‌های گمرکی ایالات متحده در رابطه با این موضوع توضیح داده است:

بزرگ‌ترین مشکل فروشندگان فعال در بازار دارک‌نت تبدیل ارزهای مجازی به ارزهای فیات سنتی است. این فروشندگان غیرقانونی برای طفره رفتن از ارائه‌ی هرگونه گزارش مالی به صرافی‌های فرد به فرد روی آورده و یا برای تبدیل ارزهای مجازی به پول، خودشان تبدیل به یک صرافی فعال می‌شوند. U.S. Immigration and Customs Enforcement

افزایش قدرت رمزارزها برابر است با تضعیف دلار

در همین حال، دفتر مدیریت اطلاعات ملی آمریکا با بیان اینکه «گسترش یک رمزارز جهانی و یا عرضه‌ی یک ارز دیجیتال ملی می‌تواند باعث تضعیف دلار شود»، اکنون به دنبال محققان و افراد کارشناس حوزه‌ی اقتصادی است تا اینگونه تهدیدات و تاثیر کاهش قدرت دلار به عنوان یک ارز ذخیره‌ی جهانی را مورد بررسی و تجزیه‌ و تحلیل قرار دهند.

نظر شما در رابطه با برنامه‌ی اطلاعاتی آمریکا برای فعالیت‌های غیرقانونی حوزه‌ی رمزارزها چیست؟ آیا این برنامه برای مبارزه با فساد شکل گرفته یا فعالیت دیگری در راستای جلوگیری از افزایش قدرت رمزارزها در جامعه می‌باشد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن