اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

صرافی آمریکایی کراکن فعالیت‌های خود را مجدداً در کشور هند از سر می‌گیرد

با شروع مجدد همکاری موسسات مالی و کسب و کارهای حوزه‌ی رمزارز در هند، صرافی کراکن نیز سریعاً ارائه‌ی خدمات مبادلاتی را آغاز کرد

نکات برگزیده مطلب
  • بانک مرکزی هند(RBI) در آوریل ۲۰۱۸ به طور رسمی اعلام کرد که هیچ یک از موسسات مالی قانونی این کشور حق همکاری مستقیم و غیرمستقیم با افراد و شرکت‌های فعال در حوزه‌ی رمزارز را نداشته و نباید به آن‌ها خدمات مالی ارائه کنند. پس از گذشت حدود ۲ سال از این بیانیه، طی روزهای گذشته دیوان عالی کشور هند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که همکاری موسسات مالی و صنعت رمزارزها در هند دوباره آغاز شده و موسسات مالی می‌توانند به آن‌ها خدمات لازم را ارائه کنند.

کراکن به هند باز می‌گردد

صرافی مبادله‌ی رمزارز کراکن(Kraken) پس از برداشته شدن ممنوعیت استفاده از رمزارزها و همکاری با مشاغل مرتبط با این صنعت در کشور هند، اعلام نموده که به زودی با ارائه‌ی خدمات تجاری مربوط به حوزه‌ی دارایی‌های دیجیتال، وارد بازار هند خواهد شد. البته این صرافی شناخته شده هنوز چهارچوب زمانی و برنامه‌ی مشخصی برای اینکار ارائه نکرده است.

Kraken کراکن صرافی

دیوان عالی کشور هند طی روزهای گذشته با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی از حکم «لغو ممنوعیت همکاری بانک‌ها با شرکت‌های فعال در حوزه‌ی رمزارزها» خبر داد. صرافی کراکن پیش از این اعلام کرده بود که ممنوعیت همکاری با بانک مرکزی هند(RBI) یک مانع بزرگ برای رشد کسب و کار آن‌ها در این کشور بوده است. حال با رفع ممنوعیت همکاری پلت‌فرم‌های فعال حوزه‌ی رمزارز و بانک‌ها، این صرافی آمریکایی قصد دارد سریعاً وارد بازار هند شده و از پایگاه کاربر عظیم این کشور به نفع خود استفاده کند. با این حال، هنوز جزئیات مشخصی در رابطه با نحوه‌ی ورود کراکن به این بازار عظیم و یا برنامه‌های آتی آن‌ها منتشر نشده است.

ممنوعیت همکاری با حوزه‌ی رمزارزها

کراکن مدت‌ها قبل فعالیت خود را در کشور هند آغاز کرد و خدمات متنوعی از جمله مبادلات نقطه‌ای، مشتقات رمزارزی و مبادلات آتی دارایی‌های دیجیتال را به کاربران خود عرضه نمود. با این حال، ضدیت مقامات این کشور نسبت به بازار رمزارزها و تصمیم‌گیری‌های ناعادلانه، باعث «محدود شدن» روند رشد این صرافی در بازار هند شد.

بانک مرکزی هند در آوریل ۲۰۱۸ به طور رسمی اعلام کرد که ارائه‌ی هرگونه خدمات مالی و غیرمالی از طرف نهاد‌های قانونی به افراد و مشاغل مرتبط با حوزه‌ی رمزارزها ممنوع است. این رویکرد سخت‌گیرانه باعث شد تا حجم مبادلات رمزارزی کشور هند در مدت زمان کوتاهی با افت ۹۰ درصدی روبرو شود. موسسات مالی نیز با پیروی از ابلاغیه‌ی بانک مرکزی باعث محدودیت و کاهش شدید ظرفیت صرافی‌های رمزارز فعال در کشور هند شدند.

کراکن به دنبال افزایش سطح فعالیت در هند است

سانی ری(Sunny Ray) رئیس بخش توسعه‌ی تجارت جهانی کراکن به تازگی در رابطه با تصمیم دیوان عالی هند مبنی بر حذف ممنوعیت همکاری موسسات مالی اعلام کرد:

این یک نقطه‌ی آغاز فعالیت باور نکردنی برای هند است. ساتوشی رمزارز بیت کوین را برای این ایجاد کرد که معتقد بود بانک‌ها مرکزی ناکارآمد و بی‌فایده هستند. صنعت رمزارزها مبارزه کرد و پیروز شد، آن هم علیه بانک مرکزی دومین کشور پرجمعیت جهان؛ این یک دستاورد عظیم به شمار می‌آید. علاوه بر این ما هم برای دسترسی ۱/۵ میلیارد نفر به صنعت رمزارزها جنگیده‌ایم. Sunny Ray

با از سرگیری ارائه‌ی خدمات بانکی به کسب و کار‌های حوزه رمزارز در هند، کراکن هم در راستای عرضه‌ی خدمات نوین و کاربردی به شهروندان این کشور اعلام آمادگی کرده است. در بیانیه‌ی منتشر شده توسط این صرافی آمده است که «کراکن بسیار هیجان زده است تا بار دیگر منابع خود را در راستای توسعه‌ی خدمات ارائه شده در منطقه با ویژگی‌ها و پیشنهادات مبادلاتی جدید، صرف کند». با این حال، همانطور که گفته شد، صرافی مذکور هنوز جزئیات و برنامه‌ی دقیق مربوط به نحوه‌ی حضور در این بازار بالقوه‌ی عظیم را ارائه نکرده است.

در همین حین، بانک مرکزی هند درخواست تجدید نظر در حکم دیوان عالی کشور را مطرح کرده است، زیرا در رابطه با مخاطرات احتمالی و ریسک‌های مربوط به همکاری صنعت بانکی و صنعت رمزارزها بسیار نگران است.

نظر شما در رابطه با تصمیم دیوان عالی هند چیست؟ چه چیز باعث شده که پس از دو سال این نهاد قانونی اقدام به پذیرش رمزارزها و تصویب آن‌ها نماید؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا