اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بیل گیتس هیئت مدیره‌ی شرکت مایکروسافت را ترک می‌کند

افزایش فعالیت‌های بشر دوستانه همانند کمک وی به یک سرویس امنیت سایبری بر پایه‌ی بلاکچین و مقابله با تغییرات آب و هوایی دلایل این اقدام عنوان شده است.

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس گزارش مطبوعاتی منتشر شده، بیل گیتس(Bill Gates)؛ یکی از بنیان‌گذاران شرکت مایکروسافت(Microsoft)، هیئت مدیره‌ی این شرکت را ترک می‌کند. وی اخیرا مبلغ ۱.۴ میلیون دلار به یک شرکت امنیت سایبری کمک کرده است، این شرکت با استفاده از تکنولوژی بلاکچین برای ارائه‌ی خدمات مالی به مردم آفریقا که به سیستم بانکی دسترسی ندارند، تلاش می‌کند.

خروج بیل گیتس از هیئت مدیره‌ی شرکت مایکروسافت

بیل گیتس که هم اکنون در سن ۶۴ سالگی قرار دارد، شرکت مایکروسافت را به همراه پائول آلن در سال ۱۹۷۵ تاسیس کرد. شرکت مایکروسافت اولین نسخه از سیستم عامل ویندوز را در سال ۱۹۸۵ منتشر کرد، سیستم عامل ویندوز هم‌اکنون نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است.

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت مایکروسافت در پایان ۲۰۱۹ از یک سرویس احراز هویت بر پایه‌ی بلاکچین و توکن بلاکچینی قهرمانان آژور رونمایی کرده است. توکن‌های ارائه شده با استفاده از شبکه‌ی بلاکچین اتریوم منتشر می‌شود.

بیل گیتس اخیرا از یک سرویس امنیت سایبری بر پایه‌ی بلاکچین برای فعالیت شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات مالی در آفریقا با نام کرست(Crest) پشتیبانی کرده است. وی در راستای حمایت از شرکت‌های تکنولوژی محور ارائه دهنده‌ی خدمات مالی با هدف تسهیل ارائه‌ی خدمات به جمعیتی که به بانک‌ها و سیستم مالی دسترسی ندارند، مبلغ ۱٫۴ میلیون دلار ارائه کرده است.

بر اساس اعلام این شرکت، گسترش استفاده از سرویس‌های خدمات مالی دیجیتالی توسط انسان‌هایی که پیش‌تر به سرویس‌های مالی بانک‌ها دسترسی نداشته‌اند، فرصت‌های کسب درآمد، امکان پس‌انداز و دسترسی به سایر محصولات مالی و دسترسی به حوزه‌ی مالی را فراهم می‌کند. همچنین اعلام شده است که مدیریت تهدید‌های امنیتی همراه با سرویس‌های خدمات مالی دیجیتالی ضروری است .

مایکروسافت در بیانیه‌ای افزایش تلاش گیتس در فعالیت‌های بشر دوستانه و مقابله با تغییرات آب و هوایی را به عنوان دلیل خروج وی از هیئت مدیره‌ی این شرکت عنوان کرده است. در نتیجه‌ی خروج بیل گیتس از هیئت مدیره‌ی این شرکت تعداد اعضای هیئت مدیره‌ی مایکروسافت به ۱۲ نفر کاهش خواهد یافت.

نظر شما نسبت به تاثیرات خروج بیل گیس از شرکت مایکروسافت چیست؟ آیا این موضوع بر فعالیت‌های شرکت مایکروسافت در حوزه‌ی بلاکچین تاثیر گذار خواهد بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن