اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

رئیس فدرال رزرو: آمریکا به سختی در حال کار بر روی دلار دیجیتال است

جروم پاول به تازگی اعلام نموده که بانک فدرال رزرو باید نسبت به کاری که قرار است انجام شود(پروژه‌ی دلار دیجیتال) آگاهی کامل داشته باشد

نکات برگزیده مطلب
  • جروم پاول(Jerome Powell) رئیس بانک فدرال رزرو در تازه‌ترین صحبت‌های خود توضیح داد که لیبرا یک زنگ بیدارباش برای مقامات آمریکایی بوده و باعث شده تا آن‌ها به دنبال عرضه‌ی دلار دیجیتال باشند. با این حال، وی خاطرنشان کرد که فدرال رزرو هیچ عجله‌ای برای عرضه‌ی این ارز دیجیتالی ندارد، زیرا پیش از اقدام برای هرکاری باید نسبت به آن آگاهی کافی داشت.

دلار دیجیتال وارد می‌شود

جروم پاول(Jerome Powell) رئیس بانک فدرال رزرو به تازگی با حضور در کنگره آمریکا فاش نموده است که مقامات این کشور «به سختی» در حال کار بر روی دلار دیجیتال هستند. وی اذعان کرد که پروژه‌ی رمزارز شرکت فیس‌بوک که لیبرا(Libra) نامیده شده، یک زنگ بیدار باش برای آن‌ها بوده است.

فدرال رزور

آقای پاول همچنین توضیح داد که با این حال فدرال رزرو هیچ عجله‌ای برای معرفی دلار دیجیتال ندارد. به گفته‌ی او، مقامات باید پیش از انجام هرگونه اقدام قطعی، نسبت به آنچه قرار است انجام دهند درک درستی پیدا کنند. وی ادامه داد:«ما باید مزایا و معایب احتمالی را درک کنیم.»

جروم پاول همچنین خاطرنشان کرد که موضوع «حفظ موضع و موقعیت فعلی پولی ملی آمریکا» بسیار حائز اهمیت است و یک اولویت به شمار می‌آید.

همه به دنبال اقتصاد دیجیتال

بسیاری از کشورهای سراسر جهان هم اکنون به تکاپو افتاده‌اند تا اقتصاد خود را دیجیتالی کنند. به گفته‌ی آقای پاول، اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که اغلب بانک‌های بزرگ جهان به دنبال بررسی و «نگاهی عمیق» به ارزهای دیجیتال هستند؛ با این حال، نیازی نیست که آمریکا با سوئد(که در آن پول نقد دیگر جایی ندارد) مقایسه شود. او در ادامه گفت که «بسیاری از اقتصاد‌های شمال اروپا اکنون از پول نقد فاصله گرفته‌اند.»

زمانی که از او در رابطه با ارز دیجیتال چین یا همان پروژه‌ی یوان دیجیتال سوال شد، وی بحث را به سمت تراکنش‌های خصوصی کشاند و گفت:

یک دفترکل که در آن می‌توانید طرفین معامله را شناسایی کنید، موضوع جذابی برای آمریکا نیست. Jerome Powell

این صحبت‌ها در حالیکه منتشر شده که طبق گزارشات پیشین تیم کوینیت، پس از صحبت‌های اخیر کریس جیانکارلو(Chris Giancarlo) رئیس پیشین کمیسیون مبادلات آتی کالا(CFTC) در کنفرانس «اقتصاد رمزارزها» در شهر سنت موریتز، شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فدرال رزرو به دنبال توسعه‌ی دلار دیجیتال است. وی در طول سخنرانی خود به اظهار نظر در رابطه با مواردی همچون آینده‌ی دلار کاغذی، صنعت رمزارزها و تاثیر ارزهای دیجیتال بر روی جهان پرداخته است.

 

نظر شما در رابطه با صحبت‌های جروم پاول چیست؟ چه عواملی باعث شده تا مقامات آمریکا به دنبال عرضه‌ی دلار دیجیتال باشند؟ آیا ترس از دست دادن سلطه‌ی دلار در اقتصاد بین‌المللی باعث شده تا آن‌ها به تکاپو بیافتند؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع
U.today

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا