اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

شاخه‌ی بلاکچینی بانک جی‌پی‌مورگان با شرکت کانسنسیس ادغام می‌شود

بر اساس گزارش خبرگزاری روییترز قرارداد ادغام کوروم با کانسنسیس در مرحله‌ی نهایی قرار دارد و احتمالاً در شش ماه آینده به‌طور رسمی اعلام خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • احتمال ادغام یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در صنعت بلاکچین با زیرمجموعه‌ی یکی از بزرگترین موسسات مالی آمریکا وجود دارد. بر اساس گزارش خبرگزاری روییترز قرارداد ادغام زیر مجموعه‌ی بانک جی‌پی‌مورگان با نام کوروم(Quorum) و شرکت کانسنسیس(ConsenSys) که یکی از شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت بلاکچین بوده و بر روی توسعه‌ی اتریوم تمرکز دارد، در مراحل نهایی قرار دارد.

ادغام کوروم و شرکت کانسنسیس

گزارش شده است که بانک جی‌پی‌مورگان قصد دارد زیر مجموعه‌ی بلاکچینی کوروم(Quorum) را با شرکت کانسنسیس(ConsenSys) ادغام کند. کانسنسیس یکی از شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت بلاکچین است که بر روی توسعه‌ی اتریوم تمرکز دارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری روییتر در یازدهم فوریه، یک فرد مطلع ادعا کرده است که اطلاعیه‌ی رسمی ادغام کانسنسیس با کوروم احتمالا در شش ماه آینده منتشر خواهد شد. همچنین ادعا شده است که این قرارداد هم‌اکنون در مرحله‌ی نهایی شدن قرار دارد.

طرح ادغام بر روی فعالیت‌های کوروم تاثیر نخواهد داشت

کوروم پلتفرم بلاکچین خصوصی بانک جی‌پی‌مورگان است که بر پایه‌ی پروتکل اتریوم ایجاد شده است. گزارش شده است که ۲۵ کارمند در سراسر جهان برای توسعه‌ی این پلتفرم تلاش می‌کنند.

این پلتفرم همچنین بستر شبکه‌ی اطلاعات بین بانکی(IIN) بانک جی‌پی‌مورگان محسوب می‌گردد که در این شبکه ۳۲۰ بانک اطلاعات پرداخت‌های بین المللی خود را از طریق تکنولوژی بلاکچین با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. بر اساس گزارش کوینیت، بزرگترین بانک آلمان نیز به شبکه‌ی اطلاعات بین بانکی جی‌پی‌مورگان پیوسته است.

منبع اطلاعات منتشر شده همچنین اعلام کرده است که ادغام کوروم با کانسنسیس بر روی فعالیت شبکه‌ی اطلاعات بین بانکی و یا رمزارز جی‌پی‌ام کوین تاثیرگذار نخواهد بود.

بر اساس گزارش‌ کوینیت، ارز دیجیتالی جی‌پی‌ام کوین(JPM Coin) در بستر کوروم میزبانی خواهد شد، در همین راستا جی‌پی‌ام کوین به منظور تسویه‌ی مبادلات بین بانکی راه‌اندازی خواهد شد.

بر اساس گزارش منتشر شده، بانک جی‌پی‌مورگان در طی دوسال گذشته گزینه‌های مختلفی را برای کوروم بررسی کرده است که ایجاد بنیاد منبع باز اختصاصی، ایجاد استارت‌آپ جدید و یا ادغام را شامل می‌گردد. با توجه به تمرکز فعالیت کانسنسیس بر روی پروتکل اتریوم، این شرکت به عنوان یک گزینه‌ی مناسب انتخاب شده است.

شرکت ریپل که سیستم بانکی را هدف قرار داده است، فعالیت بانک جی‌پی‌مورگان در حوزه‌ی بلاکچین را به عنوان رقیب جدی در نظر گرفته است. بر اساس گزارش کوینیت، مدیر عامل شرکت ریپل در گذشته اظهار داشته است که هیچ کسی از رمزارز جی‌پی‌ام کوین استفاده نخواهد کرد.

نظر شما نسبت به احتمال ادغام کوروم با شرکت کانسنسیس چیست؟ آیا این موضوع موجب استقبال و به‌کارگیری گسترده‌ی بلاکچین اتریوم خواهد شد؟ آیا ادغام کوروم با شرکت کانسنسیس موجب توسعه‌ی محصولات به‌طور کارآمد‌ و بهینه‌ خواهد شد؟  نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا