اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

بنیاد آیوتا طی یک بروزرسانی ایراد امنیتی کیف‌پول ترینیتی را برطرف کرد

آیوتا از کاربران درخواست کرده است تا پس از دریافت نسخه‌ی جدید کیف‌پول ترینیتی پسوردشان را تعویض کنند

نکات برگزیده مطلب
  • بنیاد آیوتا در یک اطلاعیه‌ از انتشار بروزرسانی جدید کیف‌پول ترینیتی(Trinity) خبر داده و بر اساس ادعای این شرکت آسیب‌پذیری کشف شده در این نسخه‌ مرتفع شده است. آیوتا اعلام کرده که همچنان بر روی دارایی‌های سرقت شده تحقیق می‌کند و از کاربران درخواست کرده تا نسخه‌ی جدید کیف‌پول ترینیتی را دریافت کنند.

بروزرسانی کیف‌پول ترینیتی آیوتا

بنیاد آیوتا به کسانی که برای بررسی موجودی حساب تلاش می‌کنند هشدار داده است تا به مخاطبین کانال دیسکورد(Discord) اعتماد نکنند. بر اساس گزارش منتشر شده، افراد کلاهبردار با ادعای توانایی در بازیابی رمزارزهای سرقت شده با مخاطبین تماس می‌گیرند. بر اساس گزارش کوینیت، پس از انتشار خبر سرقت رمزارزها شبکه‌ی آیوتا متوقف شده است. کاربران به منظور بررسی موجودی حساب و گزارش سرقت دارایی‌ها می‌توانند نسخه‌ی جدید کیف‌پول ترینیتی را دانلود کنند. آیوتا اعلام کرد:

اطلاعیه‌ی آیوتا
بر اساس اطلاعیه‌ی روز گذشته، نسخه‌ی جدید کیف پول ترینیتی را منتشر کرده‌ایم. شما می‌توانید موجودی حساب و تراکنش‌های مرتبط را بررسی کنید. لطفا نسخه‌ی جدید کیف پول ترینیتی را دریافت کنید و نسخه‌ی قدیمی‌تر کیف پول را جایگزین کنید.

پس از ورود موفق کاربران به حساب کیف‌پول، موجودی و تراکنش‌ها به آن‌ها نشان داده می‌شود. درصورتی که صحت موجودی حساب تایید نشود و یا تراکنش‌های خروجی ناشناسی را مشاهده کرده‌اید، لطفا به‌طور مستقیم با مدیر کانال دیسکورد آیوتا و یا یکی از اعضای بنیاد آیوتا در دیسکورد تماس بگیرید. توجه داشته باشید که برخی از کلاهبرداران سعی می‌کنند خود را به عنوان یکی از پرسنل بنیاد آیوتا معرفی کنند. بنیاد آیوتا

تحقیق بر روی دارایی‌های سرقت شده همچنان ادامه دارد و ارسال تراکنش بر روی شبکه‌ی آیوتا همچنان امکان پذیر نیست. در همین زمان وابستگی تیم توسعه‌دهنده‌ی آیوتا به سرور هماهنگ کننده(Coordinating Server) مشخص می‌شود. بر اساس گزارش کوینیت، توسعه‌دهندگان آیوتا قصد دارند در آینده پروتکل کوردیساید(Coordicide) را راه‌اندازی کنند. این پروتکل اجماع غیرمتمرکز را در شبکه‌ی آیوتا امکان پذیر خواهد کرد و موجودی کاربران دیگر توسط سرور این شرکت تعیین نخواهد شد.

مشکلات امنیتی آیوتا

توکن‌های آیوتا در گذشته نیز هدف سرقت قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۸ یک هکر با ارائه‌ی سرویس ایجاد کننده‌ی سید(معادل کلید خصوصی برای دسترسی به دارایی‌ها) به رمزارزهای منتشر شده توسط آیوتا با ارزش ۱۱ میلیون دلار دسترسی یافت.

برآورد می‌شود که در حمله‌ی اخیر به ارزش ۳۰۰,۰۰۰-۱,۶۰۰,۰۰۰ دارایی از کیف‌پول آیوتا سرقت شده است. بر اساس ادعای شرکت آیوتا کیف‌پول نسخه‌ی موبایل تحت تاثیر این حمله قرار نگرفته است. آیوتا تاکنون دلیل مشکل امنیتی کیف‌پول ترینیتی را به همراه جزئیات منتشر نکرده است اما گزارش کرده است که هکر‌ها در روز بیست و پنجم ژانویه حملاتشان را آغاز کرده‌اند.

شرکت آیوتا از کاربران درخواست کرده است تا نسخه‌ی جدید کیف‌پول ترینیتی را دریافت کنند و پسوردشان را تغییر دهند. همچنین اعلام شده است که در روزهای آینده ابزاری برای انتقال امن توکن‌ها ارائه خواهد کرد.

آیا از کیف‌پول ترینیتی آیوتا استفاده می‌کنید؟ عملکرد آیوتا نسبت به ارائه‌ی بروزرسانی کیف‌پول ترینیتی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آسیب‌پذیری امنیتی ترینیتی چه تاثیری بر گسترش این پروژه و استقبال کاربران در آینده خواهد داشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن