اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

توسعه‌دهندگان اتریوم راهی برای اتصال زنجیره‌های مختلف پیدا کرده‌اند

نام این راه‌حل جدید «استاندارد رابط انتقال تراکنش‌ها-Interface Standard for Transaction Transfers» بوده و با استفاده از آن می‌توان چند بلاکچین را به اتریوم متصل کرد

نکات برگزیده مطلب
  • توسعه‌دهندگان اتریوم اخیراً توانسته‌اند با استفاده از رله‌ها(Relays)، راهی برای اتصال زنجیره‌های مختلف یا به اصطلاح مولتی‌چین(Multichain) کردن اتریوم پیدا کنند. این راه‌حل فواید بسیاری به همراه داشته که می‌توان یکی از آن‌ها را ایجاد مقیاس‌پذیری بیشتر در شبکه‌های غیرمتمرکز دانست.

اتریوم مولتی‌چین می‌شود

توسعه‌دهندگان اتریوم راهی برای اتصال زنجیره‌های مختلف پیدا کرده و آن را «استاندارد رابط انتقال تراکنش‌ها» نامیده‌اند. آن‌ها این راه‌حل جدید را اینگونه توصیف کرده‌اند «یک روند تایید آدرس فرستنده‌ی تراکنش با یک تراکنش امضاء شده در هر کیف‌پول زنجیره‌ی سازگار با اتریو‌م، به وسیله‌ی همان کلید خصوصی یکسان».

در ادامه گفته شده:

فرایند اجرای قرارداد‌های هوشمند با واگذاری صورتحساب گس(Gas) به رله‌ها با استفاده از Meta-tx امضاء شده در یک کیف‌پول استاندارد اتریوم، در شبکه‌ی اصلی و زنجیره‌ی سازگار با اتریوم یکسان است. Ethereum developers

محققان در این حالت از رله‌کننده‌ی متمرکز استفاده می‌کنند، به عنوان مثال رله‌ی ارائه دهنده‌ی خدمات کلایتن(Klaytn)، اما همه‌ی کاربران می‌توانند تا زمانی که هر دو زنیجره را پشتیبانی می‌کنند، به عنوان رله‌ی پیام امضاء شده عمل کنند.

میخایلو بژلیک(Mihailo Bjelic) یکی از محققان اتریوم در رابطه با این موضوع اعلام نموده:

این راه‌حل می‌تواند با پذیرش یا استفاده از هویت زنجیره(ChainID) باعث آمادگی اتریو‌م برای تبدیل شدن به یک سیستم چند زنجیره یا مولتی‌چین کاملا کاربردی  شود. Mihailo Bjelic

کاری که بیت کوین نکرد

جالب اینجاست که راه‌حل مذکور با فعالیت‌های تشکیلات اقتصادی اتحاد اتریو‌م(Ethereum Alliance) که به تازگی برای بلاک‌چین خصوصی مبتنی بر اتریوم خود یک شبکه‌ی آزمایشی راه‌اندازی کرده‌اند، همزمان شده است.

اتصال زنجیره‌های اتریوم از طریق رله کننده، ژانویه ۲۰۲۰

اگر این بلاک‌چین خصوصی و بلاک‌چین عمومی اتریوم قابلیت اتصال به یکدیگر داشته باشند، بنابراین می‌توان گفت که اتریو‌م توانسته کاری را انجام دهد که بیت کوین از آن عاجز بوده است. به عبارتی، آن‌ها توانسته‌اند زنجیره‌های جانبی غیرمتمرکز و بدون نیاز به اعتمادسازی ایجاد کنند که در راستای حل مشکل مقیاس‌پذیری پیشرفت بسیار چشم‌گیری محسوب می‌شود.

برای اتصال بلاک‌چین‌های مختلف احتمالا باید تغییراتی در پروتکل بلاکچین پایه ایجاد کنید، که در اتریو‌م فرایندی نسبتا روان و بدون مشکل است، درحالیکه در شبکه‌ی بیت کوین انجام تغییرات مربوط به مقیاس‌پذیری همانند درایورچین(Drivechain) می‌تواند بسیار دشوار باشد.

در نهایت باید گفت که اتریوم با استفاده از راه‌حل‌های و روش‌های بی‌شماری که در دست توسعه دارد، در حال حرکت به سمت مقیاس‌پذیری است، درحالیکه تنها چیزی که در بیت کوین در حال حرکت است، نقدینگی آن می‌باشد.

نظر شما در رابطه راه‌حل جدید توسعه‌دهندگان اتریوم چیست؟ آیا چنین روش‌هایی می‌توانند منجر به مقیاس‌پذیری شبکه‌ی اتریو‌م شوند؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن