اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

در رویـداد سـالانـه‌ی بـنـیـاد اتریوم(اتر دنور) چه گذشت؟

رویداد سالانه‌ی «اتر دنور» که امسال بزرگ‌تر از سال‌های گذشته بود، با خوش‌بینی نسبت به آینده‌ی اتریوم به پایان رسید

اتردنور امسال به پایان رسید

رویداد سالانه‌ی اتردنور(ETHDenver) که پیشتر در مقالات وب‌سایت کوینیت به آن پرداخته شده است، دو شب گذشته با برگزاری مجموعه‌ای از جشن‌های مختلف برای برندگان مسابقه‌ی برنامه‌نویسی به پایان رسیده و محبوبیت اتریوم به عنوان یک پلت‌فرم برای نرم‌افزارهای غیرمتمرکز(dApp) و قرارداد‌های هوشمند را بار دیگر به نمایش گذارد.

اتریوم اتردنور

این رویداد که پیشتر با نام هکاتون(hackathon) شناخته می‌شد، امسال توانست حامیان مالی و توسعه‌دهندگان بزرگی را سراسر جهان گرد هم آورد، نام‌های بزرگی که در ساخت پروژه‌های شبکه‌ی اتریوم با یکدیگر رقابت دارند.

در رویداد اتردنور امسال علاوه بر مسابقات و برنامه‌های معمول که غالباً بر روی نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز، اینترنت اشیاء(IoT)، قرارداد‌های هوشمند، مقیاس‌پذیری و تولید افزونه برای سیستم‌ها و پلت‌فرم‌هایی همچون متاماسک(MetaMask) تمرکز دارند، به شکل ویژه‌ای به نرم‌افزار‌های مالی غیرمتمرکز یا DeFi توجه شده بود.

اقتصاد غیرمتمرکز سال گذشته سریع‌ترین مبحث رشد یافته در صنعت رمزارزها بود و این روند با ثبت رکورد چشم‌گیر ۱/۲ میلیارد دلار سرمایه در نرم‌افزار‌های مالی غیرمتمرکز، نشان داد که همچنان تا به این لحظه ادامه داشته است.

اقتصاد غیرمتمرکز خطراتی هم به همراه دارد

یکی از وقایع تاسف‌بار مورد بحث در این رویداد در رابطه با شرکتی بود که با بهره‌برداری از پروتکل وام‌دهی غیرمتمرکز bZx، توسط مهاجمان چیزی حدود ۱۰ هزار واحد اتریوم(ETH) را از دست داده بود. تیم اوگووی(Tim OGILVIE) مدیرعامل شرکت استکد(Staked) که همکاری نزدیکی با bZx داشته است، در رابطه با این موضوع اعلام نموده:

خطرات زیادی وجود دارد، این[اقتصاد غیرمتمرکز] یک طبقه‌بندی جدید است که به سرعت در حال حرکت و پیشرفت می‌باشد؛ این بدان معناست که در این مسیر مشکلاتی نیز به وجود خواهد آمد. Tim OGILVIE

ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) نیز روز شنبه در رابطه با بازارهای DeFi و همچنین مسیر حرکت اقتصاد غیرمتمرکز سخنرانی کرد:

به نظر من نرم‌افزارهای مالی غیرمتمرکزی که بیشترین کاربر و حجم استفاده را دارند همان‌ نرم‌افزارهایی هستند که بسیار ساده هستند… مواردی همچون رمزارزهای پایدار، دارایی‌های مصنوعی، صرافی‌های غیرمتمرکز و غیره. Vitalik Buterin

توضیحات ویتالیک پیرامون نسخه‌ی دوم اتریوم

افراد حاضر در جلسه خواستار اطلاعات و جزئیات بیشتری در رابطه با نسخه‌ی دوم اتریوم(ETH 2.0) بودند، آقای بوترین نیز اطلاعاتی محدودی در رابطه با این پروژه به اشتراک گذاشت.

آقای بوترین با ابراز خوش‌بینی نسبت به تاریخ راه‌اندازی سرنیتی(Serenity یکی از مراحل رسیدن به نسخه‌ی دوم اتریوم)، توضیح داد که از نظر او روند توسعه‌ی ETH 2.0 طی چند ماه گذشته قطعا سریع و به طور منظم بوده است.

وی با اذعان به اینکه مدت زیادی در انتظار ارائه‌ی راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری در شبکه‌ی اتریوم بوده‌ایم، افزود که برای تسهیل روند رشد شبکه پیش از راه‌اندازی کامل بلاک‌چین جدید، گزینه‌های جدیدی همچون «رول‌آپ‌ها(rollus)» مورد استفاده قرار گرفته‌اند. بوترین همچنین اظهار داشت:

Vitalik Buterin ویتالیک بوترین اتریوممن امیدوارم که نسخه‌ی دوم اتریوم به سرعت عرضه شود، اما اگر عرضه‌ی آن پنج سال هم طول بکشد، رول‌آپ‌ها می‌توانند تا زمان عرضه‌ی شاردینگ به ما آزادی عمل بیشتری بدهند. Vitalik Buterin

در ادامه از وی پرسیده شده که در پروژه‌ی ETH 2.0 چه نقشی داشته و آیا این پروژه می‌تواند بدون حضور او به کار خود ادامه دهد یا خیر؟ وی با اطمینان کامل توضیح داد که به دلیل هجوم محققان و توسعه‌دهندگان جدید به سمت اتریوم، قطعا این پروژه‌ بدون حضور ویتالیک بوترین نیز به کار خود ادامه خواهد داد.

نظر شما در رابطه با رویداد اتردنور و صحبت‌های ویتالیک بوترین در رابطه با آینده‌ی اتریوم چیست؟ دیدگاه خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن