اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

کاهش ۸۰ درصدی تعداد کاربران برنامه‌های غیرمتمرکز در ایاس

با وجود افزایش تعداد کل کاربران فعال در حوزه‌ی برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز(Dapps) و رشد این دسته از برنامه‌ها در شبکه‌های اتریوم و ترون در سال گذشته‌ی میلادی، تعداد کاربران فعال در شبکه‌ی ایاس به شدت کاهش یافته است

نکات برگزیده مطلب
  • آخرین گزارش منتشر شده از برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز نشان می‌دهد که تعداد کاربران روزانه‌ی برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز(dApp) در شبکه‌ی بلاکچین ایاس(EOS) از نوامبر سال گذشته‌ی میلادی تاکنون ۸۰ درصد کاهش یافته است. بر همین اساس، تعداد کاربران فعال برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز در سال ۲۰۱۹، با افزایش تقریبا دو برابری به ۳.۱۱ میلیون نفر افزایش یافته است.

تعداد کاربران فعال روزانه‌ی ایاس ۸۰ درصد کاهش یافته است

بر اساس گزارش منتشر شده، ۱۴۴۵ برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز در سال ۲۰۱۹ در بستر ۶ پلتفرم برتر قرارداد‌های هوشمند راه‌اندازی شده‌ است. در این میان، ۶۹۰ برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز در شبکه‌ی اتریوم و ۴۱۱ برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز در بلاکچین ترون راه‌اندازی شده‌ است. در نتیجه همزمان با افزایش تعداد کاربران در دو پلتفرم اشاره شده، رقابت نزدیکی در میان پلتفرم‌ها شکل گرفته است. بر اساس گزارش منتشر شده:

در نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، ایاس برترین بلاکچین از نظر تعداد کاربران فعال روزانه محسوب می‌گردید. در این مقطع زمانی، به‌طور متوسط تقریبا ۸۰ هزار(۷۹،۷۴۶) کاربر به‌طور روزانه از برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز ایاس استفاده می‌کردند. اما پس از راه‌اندازی EIDOS تعداد کاربران برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز در شبکه‌ی ایاس به طور چشمگیری کاهش یافته است. در نتیجه تعداد کاربران با کاهش ۸۰ درصدی مواجه شده و به ۱۵,۳۶۳ کاربر کاهش یافته است. گزارش وب‌سات دپ‌دات‌کام

بر اساس گزارش کوینیت، هدیه‌ی همگانی EIDOS موجب بروز پدیده‌ی انباشتگی در شبکه‌ی ایاس شده است که این موضوع بر فعالیت برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز تاثیر مخربی داشته است.

مهاجرت برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز از شبکه‌ی ایاس

تعداد برنامه‌های فعال روزانه در بلاکچین ایاس نیز از ماه نوامبر ۳۰ درصد کاهش یافته است. این موضوع روند کاهش تعداد کاربران را تشدید کرده است. در همین راستا، تعدادی از برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز همانند ایاس‌بت(EOSbet) و کارما(Karma) پلتفرم ایاس را به مقصد وکس(Wax) ترک کرده‌اند.

با این وجود، ارزش مبادلات روزانه در شبکه‌ی ایاس و در روز شانزدهم ژانویه به‌طور شگفت‌انگیزی به سطح بیشینه‌ی ۶٫۴۸۴ میلیارد دلاری رسیده است. در همین مقطع زمانی، ارزش بازار ایاس ۳٫۱۵ میلیارد دلار اعلام شده است.

برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز جدید و متروک

بر اساس گزارش منتشر شده، با وجود کاهش تعداد برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز و تعداد کاربران، ایاس در سال ۲۰۱۹ بیشترین سطح برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز فعال را در سال ۲۰۱۹ در اختیار داشته است(۴۷۹ برنامه از ۴۹۳ برنامه یا ۹۷ درصد از برنامه‌های غیرمتمرکز فعال ارزیابی شده‌اند). اتریوم نیز با سهم ۶۲ درصدی برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز فعال، کمترین نسبت برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز فعال به کل برنامه‌ها را حاصل کرده است. اگرچه تاثیر توقف فعالیت اولین برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز را می‌توان به عنوان دلیل نسبت پایین تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز فعال به کل برنامه‌ها در پلتفرم اتریوم عنوان کرد.

افزایش دوبرابری تعداد کاربران فعال

بر اساس گزارش منتشر شده، تعداد کاربران برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز در سال ۲۰۱۹، ۳٫۱۱ میلیون نفر اعلام شده است. با در نظر گرفتن تعداد کاربران فعال برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز در سال ۲۰۱۸ به میزان(۱٫۴۸ میلیون نفر) افزایش چشمگیری در آمار ارائه شده مشاهده می‌شود. در این میان، ۲٫۷۷ میلیون نفر  از مجموع کاربران فعال را کاربران جدید تشکیل می‌دهند، در نتیجه تنها ۳۴۸ هزار نفر از کاربران فعال برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز در سال ۲۰۱۸، همچنان فعال باقی مانده‌اند. با در نظر گرفتن آمار ارائه شده می‌توان اظهار داشت که تنها ۱۱ درصد از کاربران فعلی از سال ۲۰۱۸ تاکنون در برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز فعالیت داشته‌اند.

با این وجود، چشم‌انداز برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز نسبت به سال ۲۰۱۸ بسیار متفاوت است. با وجود افزایش تعداد برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز فعال، کاربران دلایل بیشتری برای فعالیت در این حوزه خواهند داشت.

زمینه‌های کلیدی رشد برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز

رشد سیستم اقتصادی غیرمتمرکز(DeFi)، یکی از دلایل کلیدی رشد برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز محسوب می‌شود. بدون در نظر گرفتن مراکز مبادلات غیرمتمرکز، تعداد کاربران برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز فعال در یک سیستم اقتصادی غیرمتمرکز ۶۱۰ درصد افزایش یافته است. در همین زمان، حجم تراکنش‌ها نیز ۲۵۱ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش منتشر شده، تعداد کاربران برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز در حوزه‌ی شرط‌بندی، برنامه‌های کاربردی پُرخطر و محصولات صنعت ساخت بازی‌های دیجیتالی نیز در سال گذشته افزایش یافته است.

با توجه به گزارش منتشر شده رشد برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا رشد برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن