اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

شیوع ویروس کرونا فعالیت صنعت ماینینگ را در چین تحت تاثیر قرار داده است

شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلفی از کشور چین موجب اعمال شرایط قرنطینه شده و در نتیجه بسیاری از کارکنان مزارع ماینینگ و شرکت‌های تولید کننده‌ی تجهیزات استخراج رمزارز قادر به عزیمت به محل کار خود نیستند

نکات برگزیده مطلب
  • شیوع ویروس کرونا در چین علاوه بر تاثیر گذاری بر شرکت‌های تولید کننده‌ی تجهیزات ماینینگ، فعالیت مزارع استخراج رمزارز را نیز تحت تاثیر قرار داده است. بر اساس اظهارات مدیرعامل استخر ماینینگ بی‌تی‌سی تاپ، فعالیت یکی از فارم‌های ماینینگ وی به اجبار متوقف شده است و کارکنان به دلیل وجود شرایط قرنطینه قادر به بازگشت به محل فعالیت خود نیستند.

تاثیر شیوع ویروس کرونا بر صنعت استخراج رمزارزها

دولت چین با توجه به شیوع ویروس کرونا در این کشور اقدمات گسترده‌ای را برای کنترل شرایط اجرا کرده است. پس از اعمال شرایط قرنطینه، مردم این کشور قادر به بازگشت به محل کار خود نیستند و درنتیجه کسب و کارها در سراسر کشور چین تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته‌ است.

شیوع ویروس کرونا

در راستای شیوع ویروس کرونا یکی از مزارع استخراج رمزارز در کشور چین مجبور به توقف فعالیت شده است. جیانگ ژوئر(Jiang Zhuoer)؛ مدیرعامل استخر ماینینگ بی‌تی‌سی تاپ(BTC.top) در شبکه‌ی اجتماعی ویبو(Weibo) اظهار داشت که فعالیت تمامی دستگاه‌های ماینینگ در یکی از فارم‌های تحت مالکیت وی که در یک منطقه‌ی دور افتاده‌ی کشور چین قرار دارند، به اجبار متوقف شده‌ است.

ژوئر همچنین اظهار داشت که هم‌اکنون بازگشت کارکنان به محل کار امکان‌پذیر نیست. وی ادعا می‌کند که پرسنل مزرعه‌ی استخراج هرگز فعالیتشان را متوقف نکرده‌اند و هیچ یک از کارکنان این مزارع تا پیش از کنترل محل قرنطینه از این منطقه خارج نشده‌اند.

تحویل سفارش‌ها در شرکت‌های سازنده‌ی تجهیزات ماینینگ با تاخیر مواجه شده است

ارائه‌ی برق و منابع ارزان در مناطق شین‌جیانگ(Xinjiang)، مغولستان داخلی(Inner Mongolia)، یوننان(Yunnan) و سیچوان(Sichuan) در افزایش سهم کشور چین در صنعت استخراج رمزارزها و گسترش فعالیت ماینر‌های بیت کوین نقش اساسی داشته است.

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت‌های بیت‌مین(Bitmain) و کنان(Canaan) به عنوان اصلی‌ترین سازندگان دستگاه‌های استخراج رمزارز در چین اعلام کردند که به دلیل تبعات گسترش ویروس کرونا، تحویل سفارش‌ها با تاخیر مواجه خواهد شد. شرکت بیت‌مین ۶۶ درصد از دستگاه‌های استخراج رمزارز جهان را تولید می‌کند.

در حالی که کمتر از ۱۰۰ روز به زمان اجرای هالوینگ بیت کوین باقی مانده است، گسترش ویروس کرونا تولید و تحویل تجهیزات ماینینگ و همچنین تعمیر و نگهداری تجهیزات قدیمی را با مانع جدی مواجه کرده است. برخی از صاحب‌نظران معتقدند که این دو موضوع صنعت استخراج رمزارزها را به‌طور گسترده‌تری تحت تاثیر قرار خواهد داد.

نظر شما نسبت به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر فعالیت صنعت استخراج رمزارزها چیست؟ آیا صنعت ماینینگ در آینده به‌طور گسترده‌تری تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و یا پس از کنترل گسترش ویروس کرونا فعالیت به حالت عادی باز خواهد گشت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن