اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

بروز‌رسانی اخیر بیت کوین اس‌وی موجب تقسیم زنجیره شده است

تقریباً یک چهارم ماینر‌ها پس از اعمال بروزرسانی «جنسیس» بر روی زنجیره‌ی قدیمی فعالیت می‌کنند

نکات برگزیده مطلب
  • شبکه‌ی بلاکچین بیت کوین اس‌وی(BSV)، در روز سوم فوریه یک بروز‌رسانی برنامه‌ریزی شده‌ با نام جنسیس(Genesis) را تجربه کرده است. اما عدم بروز‌رسانی تعداد زیادی از گره‌ها موجب تقسیم زنجیره‌ی بیت کوین اس‌وی شده است، به‌طوری که هم‌اکنون دو نسخه‌ی فعال از شبکه‌ی بیت کوین اس‌وی وجود دارد.

تقسیم زنجیره در نتیجه‌ی اعمال بروز‌رسانی در شبکه‌ی بیت کوین اس‌وی

بر اساس گزارش بخش تحقیقاتی صرافی بیت‌مکس(BitMEX Research)، بروزرسانی شبکه‌ی بیت کوین اس‌وی در بلاک شماره‌ی ۶۲۰،۵۳۸ اجرا شده است. با توجه به ‌این موضوع که پس از اعمال تغییرات جدید در شبکه‌ی بیت کوین اس‌وی، بلاک‌های جدید توسط قوانین قدیمی شبکه نامعتبر شناخته می‌‌شدند، بروزرسانی به صورت فورک سخت بر این شبکه اعمال شده است.

فورک بیت کوین اس‌وی

چند ساعت پس از اعمال بروزرسانی، تقسیم زنجیره‌ در شبکه‌ی بیت کوین اس‌وی مشاهده گردید، در نتیجه یک بلاک در زنجیره‌ی قدیمی‌تر نیز استخراج شده است. این موضوع نشان می‌دهد که برخی از ماینر‌ها بروزرسانی را اعمال نکرده‌اند و همچنان بر روی زنجیره‌ی قدیمی به فعالیت می‌پردازند. بر اساس گزارش منتشر شده، تقریبا یک چهارم از تمامی گره‌های شبکه همچنان بر روی نسخه‌ی قدیمی‌تر شبکه‌ی بیت کوین اس‌وی فعالیت می‌کنند و در نتیجه با زنجیره‌ی اصلی هماهنگ نخواهند شد.

اگرچه استمرار فعالیت ماینر‌ها بر روی زنجیره‌ی قدیمی هدف‌دار به نظر نمی‌رسد. استخراج تنها یک بلاک در طول ۱۰ ساعت نشان می‌دهد که بخشی از ماینر‌ها همچنان بر روی زنجیره‌ی قدیمی فعالیت می‌کنند.

بروزرسانی جنسیس چیست؟

جنسیس بسیاری از قوانین اجماع در شبکه‌ی قدیمی بیت کوین اس‌وی را با هدف حذف محدودیت‌های باقی مانده تغییر می‌دهد. ظرفیت بلاک پس از اعمال بروزرسانی به‌طور موثری نامحدود شده است. در حقیقت ظرفیت بلاک از فُرم یک کُد غیر قابل تغییر در نرم‌افزار گره به پارامتری تبدیل شده است که ماینر‌ها می‌توانند به طور دستی آن را کاهش دهند.

ویژگی اشاره شده ممکن است مشکلات در شبکه‌ی بیت کوین اس‌وی را کاهش دهد. اندازه‌ی بلاک بیش از مقدار ماکزیممی که برای گروه‌های کاربری مشخص تعیین شده است به صورت نامعتبر در نظر گرفته خواهد شد.

در نتیجه‌ی بروزرسانی جنسیس، بسیاری از محدودیت‌های دیگر همانند ماکزیمم اندازه‌ی تراکنش و تعداد مالکان کیف پول دارای چند امضا نیز افزایش یافته است.

زبان اسکریپ بیت کوین دارای دستور العمل«گرامر» رسمی است که توسط شرکت کنندگان در اجماع به رسمیت شناخته شده است. بروزرسانی اخیر بیت کوین اس‌وی، دستور العمل ذخیره‌سازی سفارشی داده در بلاکچین(OP_RETURN) را بازیابی کرده است.

اگرچه تغییرات اشاره شده جزئی به‌نظر می‌رسند، به منظور اعمال هر گونه تغییرات در قوانین اجماع، اجرای فورک سخت ضروری است.

تغییرات جنسیس در شرایطی اعمال می‌شود که سود استخراج بیت کوین ده‌ها برابر دیگر رقبا برآورد شده است. گزارش اخیر کوینیت نشان می‌دهد که ماینر‌ها در شبکه‌ی بیت کوین کش و بیت کوین اس‌وی در شرایط سودآوری قرار ندارند.

آیا فعالیت بخشی از ماینر‌ها بر روی زنجیره‌ی قدیمی به دلیل ناآگاهی از اعمال بروزرسانی است؟ یا بخشی از ماینر‌ها با اعمال بروز‌رسانی شبکه‌ی بیت کوین اس‌وی مخالفت می‌کنند؟ تغییرات اعمال شده در بروزرسانی جنسیس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن