اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

همکاری یک بانک ۲۶۵ ساله و استلار برای توکنیزه کردن اوراق بهادار

بانک ون در هیت با بیش از ۲۶۵ سال سابقه‌‌ی فعالیت اعلام کرده است که بر روی توسعه‌ی یک رمزارز پایدار فعالیت می‌کند که توسط یورو پشتیبانی می‌شود

نکات برگزیده مطلب
  • بانک آلمانی ون در هیدت(Von Der Heydt)؛ در روز دوشنبه اعلام کرد که بر روی توسعه‌ی یک رمزارز پایدار فعالیت می‌کند که توسط یورو پشتیبانی خواهد شد. هدف از ایجاد این رمزارز پایدار، تسهیل توکنیزاسیون خصوصی اوراق بهادار و تسویه‌ی بلادرنگ عنوان شده است. سرمایه‌گذاران قادر خواهند بود با استفاده از رمزارز پایدار بانک ون در هیدت اوراق بهادار را خریداری کنند.

توسعه‌ی رمزارز پایدار و توکنیزه کردن اوراق بهادار توسط بانک ون در هیت

بانک ون در هیت در سال ۱۷۵۴ تاسیس شده است و مالکیت شرکت نفتی شل(Shell) را نیز در اختیار دارد. این موسسه‌ی مالی در حوزه‌ی بانکی و اوراق بهادار خدمات ارائه می‌کند.

این موسسه‌ی مالی در روز دوشنبه اعلام کرده است که بر روی توسعه‌ی یک رمزارز پایدار فعالیت می‌کند. هدف از ایجاد این رمزارز پایدار، تسهیل توکنیزه کردن خصوصی اوراق بهادار برای سرمایه‌گذاران عنوان شده است. بانک ون در هیت برای ترکیب سیستم توکنیزه کردن اوراق بهادار در پلتفرم این بانک با شرکت بیت‌بوند(Bitbond) که در حوزه‌ی خدمات بلاکچین فعالیت می‌کند، همکاری نزدیکی داشته است. اوراق بهادار دیجیتالی در بلاکچین استلار توکنیزه خواهد شد، بنابراین شرکت‌ها و موسسات مالی به عنوان مشتری قادر به جذب و تامین سرمایه به‌طور خصوصی خواهند بود(تامین سرمایه به‌طور خصوصی مرحله‌ای است که در آن اوراق بهادار به عموم مردم واگذار نمی‌شود).

توکنیزه کردن اوراق بهادار هزینه‌های جانبی را حذف می‌کند

بر اساس اطلاعیه‌ی بانک ون در هیت، به‌کارگیری روش توکنیزه کردن هزینه‌های جانبی مرتبط با فروش سهام را حذف می‌کند. نمایندگان این بانک در روز دوشنبه اعلام کردند:

اوراق بهادار را می‌توان به‌طور مستقیم و بدون واسطه مبادله کرد، این ویژگی پیچیدگی و هزینه‌ی سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد. اطلاعیه‌ی بانک ون در هیت

توسعه‌ی روش‌های نگه‌داری از رمزارزها

به‌نظر می‌رسد که بانک ون در هیت در حال حاظر هیچ برنامه‌ای برای ایجاد دسترسی گسترده‌ و عمومی به این پلتفرم ندارد. این بانک به همراه شرکت بیت‌باند در سال ۲۰۱۹ سرویس نگه‌داری را برای ذخیره‌سازی امن سهام توکنیزه شده را توسعه داده است. نهاد قانون‌گذاری مالی در آلمان با نام BaFin سرویس نگه‌داری بانک ون در هیت را تایید کرده است. پس از تغییر قوانین در آلمان ارائه‌ی خدمات نگه‌داری از رمزارزها به دریافت مجوز نیاز دارد. سرمایه‌گذاران قادر خواهند بود سهام توکنیزه شده را با استفاده از رمزارز پایدار بانک ون در هیت که توسط یورو پشتیبانی می‌شود، خریداری کنند. رمزارزهای پایدار پس از مبادله با یورو در سرویس نگه‌داری از رمزارزها در این بانک ذخیره خواهد شد.

اجرای پرداخت‌های یورو به صورت بلادرنگ و سریع

رادوسلاو آلبرشت(Radoslav Albrecht)؛ مدیرعامل و بنیان‌گذار بیت‌باند اظهار داشت که در آغاز ماه آوریل نسخه‌ی تولیدی از محصول منتشر خواهد شد:

یک سیستم بلادرنگ تسویه‌ی اوراق بهادار(DvP) بر روی زنجیره ایجاد خواهد شد که در نتیجه پرداخت‌های دیجیتالی یورو با سرعت بیشتری اجرا خواهد شد، همچنین واسطه‌ی پرداخت حذف خواهد شد، بنابراین بانک قادر خواهد بود تمامی خدمات را در این حوزه به‌طور مستقل ارائه کند. رادوسلاو آلبرشت

سرویس توکنیزه کردن اوراق قرضه‌ی بیت‌باند در ژانویه‌ی ۲۰۱۹ از سوی نهاد قانون‌گذاری مالی در آلمان تایید شده است. این شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات مالی بر بستر بلاکچین، نخستین پیشنهاد توکن‌های بهادار(STO) را در کشور آلمان و در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی کرد.

نو‌آوری توکنیزه کردن دارایی‌ها توجه بسیاری از موسسات مالی و شرکت‌های فعال در صنعت بلاکچین را جلب کرده است. براساس گزارش کوینیت، مدیر عامل شرکت سیرکل(Circle) اعلام کرده است که جامعه‌ی جهانی در ابتدای راه توکنیزه‌ کردن همه‌چیز قرار دارد.

نظر شما نسبت به خدمات جدید بانک ون در هیت و سرویس توکنیزه کردن اوراق بهادار چیست؟ آیا در نهایت سیستم سنتی تمامی بانک‌ها به‌روزرسانی خواهد شد و تکنولوژی بلاکچین و رمزارزها را پذیرش خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا