اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

ژاپن اهرم مبادلات مارجین رمزارزها را محدود می‌کند

آژانس خدمات مالی ژاپن قوانین تازه‌ای در راستای محدودسازی هرچه بیشتر اهرم معاملات مارجین به تصویب رساند

نکات برگزیده مطلب
  • ژانس خدمات مالی ژاپن(FSA) به تازگی قوانین جدیدی را تصویب کرده است که نهایتا به محدودسازی هرچه بیشتر اهرم معاملات مارجین رمزارزها ختم خواهد شد. این کار در راستای کاهش خطر بین طرفین فعال در بازار و کاهش خطرات مربوط به بی‌ثباتی و نوسان ارزش رمزارزها صورت گرفته است.

محدودسازی اهرم در مبادلات مارجین

 آژانس خدمات مالی ژاپن(FSA) در نظر دارد تا در راستای محدودسازی هرچه بیشتر اهرم معاملات مارجین رمزارزها، مجموعه‌ای از قوانین جدید را تصویب کند که در نهایت باعث افزایش دوبرابری سپرده‌گذاری تجار و سرمایه‌گذاران خواهد شد. براساس اخبار منتشر شده توسط یک رسانه‌ی محلی، برای کاهش خطرات مربوط به بی‌ثباتی و نوسان بازار رمزارزها نیز مقررات سخت‌گیرانه‌تری وضع شده است.

FSA

آژانس خدمات مالی ژاپن اساسا یک ارگان یکپارچه‌ی دولتی و قانون‌گذار مالی در این کشور است که به منظور اطمینان از ثبات سیستم مالی ژاپن مسئولیت نظارت بر بخش‌های بانکی، اوراق بهادار، بازار بورس و همچنین صنعت بیمه را بر عهده دارد.

قبل از ارائه‌ی این قوانین و آیین‌نامه‌های جدید، به صورت خودخواسته در بازار حداکثر از اهرم چهار برابری استفاده می‌شد. به نظر می‌رسد که این قوانین در دستورالعمل‌های آتی کابینه نیز قرار دارند، دستورالعمل‌هایی که با قانون اصلاح اسناد مالی و مبادله مرتبط بوده و قرار است از آغاز فصل بهار اجرایی شوند.

هدف از این کار چیست؟

آژانس FSA براساس نوسانات قیمت گذشته و قانون‌گذاری رمزارزها در سراسر اروپا و ایالات متحده اقدام به تعیین سقف برای اهرم مبادلاتی کرده است. نوسان قیمت رمزارزها و روند قانون‌گذاری آن‌ها باعث شد که از نظر آژانس FSA تنها راه کاهش چشم‌گیر خطر بین طرفین فعال در بازار، کاهش سقف اهرم‌های مبادلاتی است.

علاوه بر این، پیش از تصویب این قوانین جدید توسط آژانس خدمات مالی ژاپن، موضوع کاهش سقف اهرم مبادلاتی بازار مارجین با انجمن صرافی‌های ارز مجازی ژاپن نیز در میان گذاشته شده بود.

 انجمن مبادلات مجازی ژاپن یک سازمان ژاپنی است که به منظور یکسان‌سازی قوانین و مقررات مربوط به صرافی‌های فعال در حوزه‌ی ارزهای مجازی ایجاد شده و اعضاء آن شامل شانزده موسسه‌ی ارائه دهنده‌ی خدمات مبادله‌ی ارز مجازی می‌باشد.

طبق اعلام آژانس FSA، هدف از ارائه‌ی این قوانین مقابله با نوسانات بازار رمزارزها به دلیل دستکاری‌های احتمالی است. از آنجا که اغلب مبادلات و تغییرات بزرگ بازار رمزارزها به وسیله‌ی صرافی‌های رمزارزی صورت می‌گیرد، امکان دستکاری اعداد و واقعیت بازار همواره وجود دارد.

ژاپن یکی از معدود کشورهایی است که همچنان نسبت به صنعت رمزارزها موضع‌گیری‌های دوستانه‌ای داشته است. علاوه براین، مقامات این کشور صراحتا اعلام کرده‌اند که هیچ برنامه‌ای برای توسعه‌ی یک رمزارز صادر شده توسط بانک مرکزی(CBDC) ندارند.

نظر شما در رابطه با قوانین جدید ژاپن و محدودسازی اهرم مبادلات مارجین چیست؟ چه چیز باعث شده تا این کشور همواره رویکردی مثبت نسبت به صنعت رمزارزها اتخاذ کند؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن