اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

برای خرید یک بیت کوین در آمریکا به چند ساعت کار نیاز است؟

با توجه به کاهش مداوم قدرت خرید دلار آمریکا، در مقایسه با یک دهه‌ی گذشته چه مقدار زمان لازم است تا یک شهروند آمریکایی بتواند یک واحد BTC خریداری کند؟

نکات برگزیده مطلب
  • یک دهه‌ی گذشته برای بسیاری از کارگران و شهروندان آمریکایی بسیار سخت بوده است، زیرا هزینه‌ی زندگی و مخارج جاری به شدت افزایش یافته، درحالیکه متوسط درآمد و دستمزد آن‌ها عمدتا ثابت بوده است. با این حال به نظر می‌رسد که کاهش چشم‌گیر قدرت خرید دلار آمریکا را می‌توان با پرداخت دستمزد به صورت بیت کوین جبران کرد، زیرا این رمزارز از سال ۲۰۱۵ تا به امروز بیش از ۲۲۰۰ درصد افزایش ارزش را شاهد بوده است.

زمان حرکت به سمت بیت کوین رسید

با توجه به میانگین درآمد ۲۸/۲۹ دلار در ساعت برای شهروندان آمریکایی و در نظر گرفتن قیمت فعلی رمزارز بیت کوین(حدود ۷۳۱۵ دلار)، به نظر می‌رسد که آن‌ها باید ۲۵۷ ساعت کار کنند تا بتوانند یک واحد رمزارز BTC خریداری نمایند. این درحالیست که طبق حداقل دستمزد تعیین شده‌ی ۷/۲۵ دلار از طرف دولت فدرال برای هر ساعت کار، بیش از هزار ساعت کار مداوم لازم است تا شخصی بتواند با حداقل دستمزد دریافتی خود یک واحد بیت کوین خریداری کند.

Bitcoin

بیت کوین به عنوان محبوب‌ترین رمزارز موجود در بازار که ذخیره‌ی کلی محدودی دارد(۲۱ میلیون واحد)، این روزها به طرز قابل توجهی کمیاب شده است. با این حال، رمزارزهایی که از محبوبیت کم‌تری برخوردارند و قیمت هر واحد آن‌ها به مراتب کم‌تر است، به راحتی قابل دسترسی هستند.

با توجه به ارقام گفته شده، شهروندان آمریکایی برای خرید یک واحد رمزارز اتریوم(ETH) به دستمزد ۴/۶۷ ساعت کار، و برای خرید یک واحد رمزارز ریپل(XRP) به دستمزد ۲۴/۴ ثانیه کار نیاز دارند.

با نگاهی به نمودارهای تاریخی می‌توانیم درک کنیم که چطور بیت کوین و برخی رمزارزهای موجود در بازار توانسته‌اند به سرعت افزایش ارزش پیدا کنند، درحالیکه در سال‌های اخیر شاهد کاهش شدید ارزش و قدرت خرید دلار بوده‌ایم.

یک مثال ساده

به عنوان مثال در سال ۲۰۱۵، حداقل دستمزد اعلام شده از طرف دولت فدرال ۷/۲۵ دلار در ساعت بوده است، درحالیکه بیت کوین سال ۲۰۱۵ میلادی را با قیمت ۳۱۵ دلار برای هر واحد آغاز کرد. با در نظر گرفتن قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۵ و متوسط درآمد شهروندان آمریکایی، حتی یک کارگر با حداقل دستمزد هم می‌توانست تنها با ۴۳ ساعت کار یک واحد بیت کوین حریداری کند. در آن سال متوسط دستمزد نیز ۲۴/۷۵ دلار در ساعت اعلام شد، که به معنی خرید یک واحد BTC تنها با درآمد حاصل از  ۱۳ ساعت کار می‌باشد.

با در نظر گرفتن اعداد و ارقام گفته شده، اکنون شهروندان آمریکایی نسبت به سال ۲۰۱۵ باید ۲۳ برابر بیشتر کار کنند تا بتوانند یک بیت کوین خریداری نمایند.

این موضوع تنها برای بیت کوین صادق نیست

متاسفانه، گرچه حداقل دستمزد اعلام شده‌ از طرف دولت فدرال بیش از یک دهه بدون تغییر باقی مانده است، اما هزینه‌ی زندگی در آمریکا به شدت رو به افزایش بوده و باعث شده تا اقشار کم درآمد جامعه برای پس انداز و سرمایه‌گذاری با مشکلات عدیده‌ای روبرو شوند(اگر غیرممکن توصیف نشود).

btc
تغییرات قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۵ تا به امروز(بازه‌ی زمانی ۵ ساله)

 

در همین بازه‌ی زمانی، متوسط قیمت فروش مسکن نیز بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته، درحالیکه هزینه‌ی مربوط به اغلب مواد غذایی و خوراکی هم بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است. علاوه بر این، هزینه‌ی تحصیل و شهریه‌ی مدارس نیز با افزایش ۲۵ درصدی روبرو شده و میانگین هزینه‌ی اجاره‌ی مسکن نیز نسبت به سال ۲۰۰۹ بیش از ۱۰ درصد افزایش داشته است.

در این دوره، یعنی بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹، متوسط درآمد شهروندان آمریکایی تنها ۴ درصد افزایش داشته است. بنابراین می‌توان گفت که افزایش سطح مخارج و هزینه‌ی زندگی در آمریکا از متوسط سطح درآمد پیشی گرفته است، اما چرا؟

تورم در دلار

خب، یکی از دلایل این امر می‌تواند این واقعیت باشد که دلار آمریکا یک ارز دارای تورم است. این بدان معناست که با ورود دلار بیشتر به بازار، قدرت خرید آن نسبت به سال‌های گذشته کاهش خواهد یافت.

بیت کوین و اغلب رمزارزهای موجود در بازار عکس این مورد عمل کرده‌اند، یعنی طی سالیان گذشته قدرت خرید و ارزش آن‌ها به شکل چشم‌گیری افزایش یافته است. به همین دلیل، هرکسی که حقوق ماهیانه‌ی خود را به صورت بیت کوین دریافت کرده بود، در مقایسه با افرادی که درآمد خود را به شکل ارز فیات دریافت کرده‌اند، از موقعیت مالی بهتری برخوردار هستند.

 

نظر شما در رابطه با کاهش قدرت خرید دلار و افزایش ارزش رمزارزها چیست؟ آیا وقت آن رسیده که یک رمزارز جایگزین ارز جهانی شود؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع
Beincrypto
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن