اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

گروهی از کارشناسان رمزارزی به سازمان جهانی همکاری و توسعه‌ی اقتصادی مشاوره خواهند داد

سازمان جهانی همکاری و توسعه‌ی اقتصادی هیئت کارشناسان مشاور در سیاست‌های بلاکچین را با هدف ارائه‌ی مشاوره در تدوین سیاست‌های مرتبط با صنعت بلاکچین و رمزارزها تاسیس کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی(Economic Cooperation and Development)، «گروه کارشناسان عالی رتبه» در صنعت رمزارزها و بلاکچین را تاسیس کرده است. این گروه که تعدادی از مدیران برجسته در صنعت رمزارزها را شامل می‌شود، با ارائه‌ی مشاوره به توسعه‌ و تدوین اصول سیاست بین المللی در مقابل بلاکچین کمک می‌کنند.

تشکیل گروه کارشناسان عالی رتبه

سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی که به‌طور مخفف با عبارت OECD شناخته می‌شود، یک سازمان بین‌المللی با ۳۶ عضو است. این سازمان تشکیل «گروه کارشناسان عالی رتبه» که به‌طور رسمی با عنوان «هیئت کارشناسان مشاور در سیاست‌های بلاکچین(BEPAB)» شناخته می‌شود را اعلام کرد. این سازمان اعلام کرده است که هدف اولیه‌ از تشکیل گروه هیئت کارشناسان مشاور در سیاست‌های بلاکچین «ارائه‌ی مشاوره در زمینه‌ی بلاکچین و دیگر فن‌آوری‌های مرتبط با تکنولوژی دفترکل توزیع شده می‌باشد. این موضوع، تدوین سیاست‌های بلاکچین در سطوح بالا را شامل می‌شود.»

گروه کارشناسان عالی رتبه

یوئیچی لیدا(Yoichi Lida)، که هم‌اکنون به عنوان معاونت روابط G7/G20 با وزارت روابط امور داخلی و ارتباطات ژاپن فعالیت می‌کند، درآینده ریاست کمیته‌ی سیاست‌گذاری اقتصاد دیجیتالی(CDEP) را برعهده خواهد داشت. وی اظهار داشت:

تنوع جغرافیایی هیئت کارشناسان مشاور در سیاست‌های بلاکچین برای توسعه‌ی اصول سیاست‌های بین‌المللی بلاکچین اهمیت بسزایی دارد. Yoichi Lida

بر اساس اطلاعیه‌، گروه کارشناسان عالی رتبه از ۴۵ کشور و نمایندگانی از کمیسیون اروپا، بخش خصوصی، ارگان‌های صنعت و گروه‌های جامعه‌ی مدنی را شامل می‌شود. بررسی فهرست کنونی اعضا نشان می‌دهد که به‌طور کلی ۹۳ کارشناس در این هیئت حضور دارند.

این هیئت مدیران شرکت‌های فعال در صنعت بلاکچین و رمزارزها همانند انجمن لیبرا(Libra Association)، کالیبرا فیسبوک(Facebook’s Calibra)، آدی‌تک(Aidtech)، بیت‌فوری(Bitfury)، بیتت(BITT)، بلاک‌چنجرز(Blockchangers)، بلاک‌وان(Block.one)، کن‌سن‌سیز(Consensys)، اورلجر(Everledger)، ای‌تورو(Etoro)، اینفراچین(Infrachain)، لوبیلدرز(Iobuilders)، بنیاد میکر(Maker Foundation)، اوت‌لایر ونچرز(Outlier Ventures)، آر‌تری(R3)، ریپل(Ripple) و سالت(SALT) را شامل می‌شود.

مقامات پارلمان اروپا، سازمان‌های دولتی کشور‌های مختلف همانند ایالات متحده‌ی آمریکا، مصر، ژاپن، آلمان، اسپانیا، کره‌ی جنوبی، سوئد و انگلیس، نمایندگان تعدادی از بانک‌های مرکزی، انجمن‌های بلاکچین، موسسات دانشگاهی و همچنین صنایع دیگر اعضای هیئت کارشناسان مشاور در سیاست‌های بلاکچین را تشکیل می‌دهند.

فعالیت‌های سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی در حوزه‌ی بلاکچین

سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی به عنوان مشاور استراتژیک سران کشور‌های عضو گروه بیست(G20) فعالیت می‌کند و در زمینه‌ی تدوین استراتژی‌های رشد ملی و دیگر سیاست‌ها با صندوق بین‌المللی پول(IMF) همکاری نزدیکی دارد. این سازمان در طول شش سال گذشته سیاست‌های بلاکچین را تدوین کرده است. تحقیق و بررسی برای حفاظت از مشتریان مالی و ارائه‌ی آموزش‌ در زمینه‌ی رمزارزها و پتانسیل این فن‌آوری در پشتیبانی از زنجیره‌های عرضه‌ی جهانی، بهبود مکانیسم‌های مدیریت همانند سیستم رای‌دهی پروکسی(Proxy Voting) و به‌کارگیری بلاکچین در ایجاد زیرساخت‌های پایدار به عنوان دستاورد‌های این سازمان عنوان شده است.

ارت هوبن(Aerdt Houben)، مدیر بازارهای مالی در بانک مرکزی هلند و رئیس CMF اظهار داشت:

ما با گروهی از متخصصان و مبتکران در تدوین اصولی همکاری می‌کنیم که دولت‌ها و صنایع را در راستای دستیابی به نو‌آوری در حوزه‌ی بلاکچین و پذیرش این تکنولوژی راهنمایی کنند. Aerdt Houben

بر اساس گزارش کوینیت، سران کشور‌های عضو گروه بیست در دسامبر ۲۰۱۸ از قانون‌گذاری در صنعت رمزارزها خبر دادند. بر همین اساس گرد‌همایی کشور‌های عضو گروه بیست با هدف بحث پیرامون قانون‌گذاری رمزارزها در آوریل ۲۰۱۹ برگزار شد.

نظر شما در رابطه با تشکیل هیئت کارشناسان مشاور در سیاست‌های بلاکچین توسط سازمان همکاری و توسعه‌ی اقتصادی چیست؟ آیا دولت‌ها و سازمان‌های قانون‌گذاری دیگر نیز برای درک تکنولوژی نوظهور بلاکچین و رمزارزها باید از مشاوره‌ی کارشناسان و اعضای فعال در این صنعت بهره‌مند شوند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن