اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

افزایش بدهی ۴.۷ تریلیون دلاری آمریکا: در این مقیاس هر بیت کوین ۲۶۰ هزار دلار ارزش دارد!

با ارزیابی ارزش هر بیت کوین به ازای ۴.۷ تریلیون دلار سقف افزایش بدهی ایالات متحده‌ی آمریکا که توسط دونالد ترامپ تایید شده است، اگر تنها این مقدار از بدهی آمریکا وارد بازار بیت کوین شود، هر واحد BTC ارزشی بیش از ۲۶۰ هزار دلار خواهد داشت

نکات برگزیده مطلب
  • دونالد ترامپ(Donald Trump) رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا اخیرا افزایش سقف بدهی مالی این کشور را به ارزش ۴.۷ تریلون دلار امضاء کرده است. با در نظر گرفتن تعداد بیت کوین‌های منتشر شده(بیش از ۱۸ میلیون بیت کوین) و مطابقت با ۴.۷ تریلیون دلار، ارزش هر بیت کوین در سطح ۲۶۰ هزار دلار قرار می‌گیرد.

ارزش هر بیت کوین به ازای سقف افزایش بدهی ایالات متحده‌ی آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا، قانون فدرال افزایش سقف بدهی این کشور به ۴٫۷ تریلیون دلار را امضاء کرده است. به‌نظر می‌رسد که افزایش سطح بدهی به همراه تغییر سیاست‌های اخذ مالیات و هزینه‌کرد اقتصاد آمریکا را تا سال ۲۰۲۹ همراهی خواهد.

جدول بدهی آمریکا

رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا تاکنون با چند موقعیت افزایش سقف بدهی مواجه شده است که در نهایت به توافق برای دریافت قرض‌های بیشتر منجر شده است. بر اساس گزارش کوینیت، میزان بدهی ایالات متحده‌ی آمریکا به بیش از ۲۳ تریلیون دلار یعنی بیش از ۱ میلیون دلار به ازای هر بیت کوین رسیده است. نسبت بدهی به تولید ناخالص ملی(GDP) آمریکا همچنان در حال افزایش است و برای دریافت قرض‌های بیشتر در سال‌های آینده برنامه‌ریزی شده است.

تحلیل‌ کمیته‌ی تعیین بودجه‌ی آمریکا نشان می‌دهد که «افزایش ۴٫۷ تریلیون دلاری سقف بدهی که توسط دونالد ترامپ امضاء شده است، در سطح بالاتری از ۱۷٫۲ تریلیون دلار بدهی عمومی و ۹٫۲ تریلیون دلار(که در غیاب پیشنهاد‌های اشاره شده انتظار می‌رفت در طول دهه‌ی جدید میلادی قرض گرفته شود،) قرار می‌گیرد. درصورت عدم تصویب هر یک از قوانین افزایش بدهی، میزان بدهی ایالات متحده‌ی آمریکا در سال ۲۰۲۹ تقریبا ۸۲ درصد از تولید ناخالص ملی و در غیر این صورت ۹۷ درصد از تولید ناخالص ملی این کشور را شامل می‌شود.»

محدودیت اسمی برای ارزش‌گذاری بیت کوین وجود ندارد

افزایش سطح بدهی ایالات متحده‌ی آمریکا موجب گسترش بحث پیرامون هایپربیت‌کوینیزیشن(به انگلیسی: Hyperbitcoinization عبارتی که به استفاده‌ی گسترده از بیت کوین به عنوان روش پرداخت و پذیرش آن در ازای ارائه‌ی کالا و خدمات اشاره دارد) شده است. در حالی که ارزش بازار بیت کوین با اقتصاد یک کشور کوچک مطابقت دارد، این رمزارز را می‌توان به صورت یک اقتصاد فرضی در نظر گرفت.

اما در صورتی که تمامی بیت کوین‌های در گردش(تقریبا ۱۸ میلیون بیت کوین) را به همراه میزان بدهی کنونی ایالات متحده‌ی آمریکا که به بودجه‌ی بعدی این کشور افزوده شده است در نظر بگیریم، قیمت منصفانه برای هر بیت کوین بیش از ۲۰۰ هزار دلار ارزیابی می‌شود. به عبارت دیگر، درصورتی‌که سطح بدهی به میزان تعیین شده برسد، قیمت بیت کوین می‌تواند به سطحی بالاتر از ۲۶۰ هزار دلار افزایش یابد. سطح قیمتی اشاره شده در مقایسه با قیمت ارزیابی شده برای به‌کارگیری بیت کوین در اقتصاد جهانی(۱ میلیون دلار)، فاصله‌ی زیادی دارد.

بر اساس گزارش کوینیت، موسسه‌ی تحقیقاتی Byte tree در گزارشی اعلام کرده است که بازار بیت کوین هنوز به ارزش نهایی خود نرسیده است. این شرکت ارزش بازار ۱ تریلیون دلاری را برای بیت کوین امکان‌پذیر دانسته است.

اگرچه هیچ روش دقیقی برای ارزش‌گذاری و پیش‌بینی قیمت دقیق بیت کوین وجود ندارد، برخی از چهره‌های سرشناس همچنان به دلایل مختلف و بر اساس شاخص‌های فنی و بنیادی متفاوت پیش‌بینی خود را از قیمت بیت کوین در آینده ارائه می‌کنند.

نظر شما در رابطه با تاثیر افزایش میزان بدهی ایالات متحده‌ی آمریکا بر قیمت بیت کوین چیست؟ آیا همزمان با بلوغ و گسترش استفاده از بیت کوین به‌کارگیری دلار آمریکا در مبادلات جهانی کاهش خواهد یافت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا