اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

گزارش پیشرفت در «انحلال صرافی کریپتو‌پیا» منتشر شد

شرکت گِرَنت تورن‌تون در گزارش منتشر شده دارایی‌های خالص کریپتو‌پیا(که می‌توان برای پس دادن سرمایه‌ی از دست رفته‌ی کاربران از آن‌ها استفاده کرد) را 7.1 میلیون دلار اعلام کرده است

نکات برگزیده مطلب
  • در حالی به پایان سال ۲۰۱۹ میلادی نزدیک می‌شویم که هنوز فرآیند عودت دارایی‌های کاربران صرافی کرپتوپیا(Cryptopia) آغاز نشده است. بر اساس گزارش شرکت گِرَنت تورن‌تون که فرآیند انحلال را برعهده دارد، ۱۰.۹ میلیون دلار از جمع‌آوری و فروش دارایی‌های صرافی کریپتوپیا حاصل شده است. این گزارش همچنین مجموع هزینه‌ها را ۳.۷۴۲ میلیون دلار اعلام کرده است. انحلال‌گران اعلام کردند که فرآیند تعیین دارایی‌های کاربران همچنان ادامه دارد و در این مرحله زمان دقیقی را نمی‌توان برای پایان فرآیند انحلال مشخص کرد.

بر اساس گزارش کوینیت در روز چهاردهم ژانویه‌ی ۲۰۱۹ میلادی صرافی کریپتوپیا هک شد، بر همین اساس هکر‌ها توانستند به ارزش بیش از ۱۶٫۱ میلیون دلار رمزارز از این صرافی سرقت کنند. در نتیجه فرآیند انحلال کریپتوپیا آغاز شد و دیوید راسکو(David Ruscoe) و راسل مور(Russell Moore) برای انحلال این صرافی منصوب شدند. پس از سپری شدن شش ماه از آغاز روند انحلال این صرافی، شرکت نیوزیلندی گِرَنت تورن‌تون(Grant Thornton) که فرآیند انحلال صرافی کرپتوپیا را بر عهده دارد گزارش انحلال صرافی کریپتو‌پیا را در روز دوازدهم دسامبر ۲۰۱۹ منتشر کرد.

گزارش پیشرفت فرآیند انحلال کریپتو‌پیا

 بر اساس اعلام این شرکت، صرافی کریپتوپیا در زمان انحلال بیش از ۲٫۲ میلیون کاربر ثبت شده و ۳۷ کارمند بوده است. در این گزارش اعلام شده است که:

رشد سریع صنعت رمزارزی در ابتدای سال ۲۰۱۸ نیاز به توسعه‌ی صرافی کریتو‌پیا به منظور پاسخگویی به هجوم گسترده‌ی کاربران را مشخص کرده است. این شرکت در همان زمان قرارداد‌های بلند مدتی را به منظور توسعه‌ی زیرساخت‌های لازم برای گسترش صرافی منعقد کرد. ولی متاسفانه درآمد کریپتوپیا در سال ۲۰۱۸ به‌طور قابل توجهی کاهش یافت. برهمین اساس، این شرکت به منظور کاهش زیان تجاری، فرآیند توسعه‌ی خود را محدود‌ ساخت. Second Cryptopia Liquidation Report

 

از آنجایی که اطلاعات صرافی کریپتوپیا بر روی سرور‌های آمریکایی ذخیره شده بود، شرکت گِرَنت تورن‌تون به منظور به رسمیت شناختن فرآیند انحلال در آمریکا، درخواستی را به دادگاه ورشکستگی منطقه‌ی جنوبی نیویورک(SDNY) ارسال کرد، در نتیجه توانستند دارایی‌ها و داده‌های کاربران را جمع آوری کنند.

در گزارش منتشر شده اعلام شده است: «این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار بوده است، زیرا داده‌های دقیق دارایی‌های کاربران کریپتوپیا تنها در این سرور نگه‌داری می‌گردید.»

بر اساس گزارش کوینیت، به دلیل خلاء سابقه‌ی مواجهه‌ی قانونی با رمزارزها در نیوزیلند، این شرکت درخواستی را به دادگاه عالی نیوزیلند ارسال کرده است و تعیین وضعیت قانونی رمزارزها در نیوزیلند را خواستار شده است.

در این گزارش اعلام شده است که برای تشخیص منبع این حمله با پلیس نیوزیلند همکاری می‌کنند اما بر روی این موضوع تحقیق نمی‌کنند، زیرا تعهد شرکت تنها «بازیابی منافع کاربران» است. همچنین اعلام شده است که شرکت گِرَنت تورن‌تون همچنان در حال تعیین دارایی‌های کاربران است و در این مرحله تعیین زمان تکمیل فرآیند انحلال امکان پذیر نیست.

دارایی‌های صرافی

این گزارش موجودی کاربران را در زمان انحلال صرافی ۵,۰۲۲,۹۳۵ دلار اعلام کرده است. همچنین اعلام کرده است که ۲۰۲,۵۳۴ دلار از فروش تجهیزات غیر ضروری شرکت حاصل شده است.این شرکت بر اساس حکم دادگاه ۳۴۴ بیت کوین که خارج از کیف پول کاربران نگه‌داری می‌گردید را برای کمک به اجرای فرآیند انحلال در مقابل ۴,۴۲۷,۲۹۲ دلار به فروش رسانده است.

این گزارش مجموع خالص دارایی‌های صرافی کریپتوپیا(دارایی‌های رمزارزی موجود در کیف پول کاربران در نظر گرفته نشده است) را ۷,۱۶۴,۸۳۵ دلار اعلام کرده است.

نظر شما نسبت به گزارش پیشرفت فرآیند انحلال صرافی کریپتو‌پیا چیست؟ آیا کاربران مجبور خواهند بود برای دریافت دارایی‌های رمزارزی خود همچنان انتظار بکشند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن