اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

شرکت بزرگ فیدلیتی قصد پشتیبانی از اتریوم را دارد

رئیس بخش دارایی‌های دیجیتالی فیدلیتی معتقد است که گذشت زمان و افزایش سابقه‌ی فعالیت رمزارزها بسیاری از موانع سرمایه‌گذاری در این حوزه را مرتفع خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب
  • رئیس بخش دارایی‌های دیجیتالی شرکت فیدلیتی(Fidelity Digital Assets) در مصاحبه‌ی اخیر خود اظهار داشت در صورت‌ وجود تقاضا از سوی مشتریان، این شرکت در سال ۲۰۲۰ قادر است از رمزارز اتر پشتیبانی کند. وی اظهار داشت که نوسانات قیمت و خلاء در شفافیت قانونی را می‌توان به عنوان موانع مهمی در پذیرش رمزارزها در سطح موسسات اعلام کرد، اما شاید مهم‌ترین مانع سابقه‌ی فعالیت اندک این حوزه باشد.

پشتیبانی فیدلیتی از اتر

تام جسوپ(Tom Jessop) رئیس دارایی‌های دیجیتالی فیدلیتی که شاخه‌ی رمزارزی از موسسه‌ی خدمات مالی فیدلیتی محسوب می‌شود، اعلام کرد که در صورت وجود تقاضای کافی از سوی مشتریان، این شرکت ممکن است در سال ۲۰۲۰ از اتر(ETH) پشتیبانی کند.

دارایی‌های دیجیتالی فیدلیتی

دارایی‌های دیجیتالی فیدلیتی(FDAS) که در آغاز سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شده است، خدمات نگه‌داری از رمزارزها و ابزارهای معاملاتی را برای سرمایه‌گذاران حقوقی و معامله‌گران ارائه می‌کند. در حال حاظر، این شرکت تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌کند. این موضوع مانع رقابت واقعی شرکت دارایی‌های دیجیتالی فیدلیتی با دیگر شرکت‌های فعال در این حوزه همانند کوین بیس(Coinbase) و بیت‌گو(BitGo) می‌شود.

وی در مصاحبه‌ای با وب‌سایت خبری TheBlock که در سیزدهم دسامبر متن آن منتشر گردید به سوالات مطرح شده در زمینه‌ی فعالیت این شرکت پاسخ داد. وی در پاسخ به امکان پشتیبانی دارایی‌های دیجیتالی فیدلیتی از اتر اظهار داشت:

ما کار‌های زیادی را بر روی اتریوم انجام داده‌ایم و قصد داریم در سال جدید میلای از آن پشتیبانی کنیم. باید توجه داشت که هدایت مجموعه بر اساس خواسته‌های مشتریانمان انجام می‌شود.

Tom Jessop

گذشت زمان بسیاری از موانع را مرتفع خواهد کرد

بر اساس دیدگاه جسوپ، از آنجایی که بیت کوین دارای سابقه‌ی فعالیت طولانی‌تری است، تقاضای بیشتری از سوی موسسات سرمایه‌گذاری در مقایسه با دیگر رمزارزها همانند اتر وجود دارد. به همین دلیل در شرایط کنونی فیدلیتی از اتر پشتیبانی نمی‌کند.

وی اظهار داشت که نوسانات قیمت و خلاء در شفافیت قانونی را می‌توان به عنوان موانع پذیرش رمزارزها در سطح موسسات اعلام کرد، اما شاید مهم‌ترین مانع سابقه‌ی فعالیت اندک در این حوزه است. وی توضیح داد که معتقد است این مشکلات با گذشت زمان کاهش خواهند یافت:

من چگونه می‌توانم در زمان خریداری رمزارزها[از سرمایه‌گذاری خود] اطمینان حاصل کنم و به این‌که در آینده نیز وجود خواهند داشت امیدوار باشم؟ سابقه‌ی در دسترس تنها بر اساس تاریخچه‌ی فعالیت ده ساله‌ی این کلاس دارایی است. اما من فکر می‌کنم بسیاری از مسائل با گذشت زمان مرتفع خواهند شد.
Tom Jessop

فیدلیتی نیز همانند سایر شرکت‌های بزرگ تکنولوژی محور فعالیت خود را در حوزه‌ی رمزارزی گسترش می‌دهد. بر اساس گزارش کوینیت، فیدلیتی در حال راه‌اندازی سامانه‌ی شبیه‌ساز مبادلات رمزارزی جهت آموزش کارکنان خود است. کوینیت پیش‌تر در مقاله‌ای تاثیر ورود موسسات مالی بزرگ به حوزه‌ی رمزارزی را مورد بررسی قرار داده است.

نظر شما نسبت به اظهارات رئیس دارایی‌های دیجیتالی فیدلیتی چیست؟ آیا همزمان با گذشت زمان و افزایش سابقه‌ی فعالیت رمزارزها موانع سرمایه‌گذاری بر روی این کلاس از دارایی‌ها نیز مرتفع خواهند شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا