اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

توافق توسعه‌دهندگان اتریوم نسبت به ایجاد تأخیر در بمب سختی شبکه

این در حالی است که قیمت اتر نسبت به سطح بیشینه‌ی خود 90 درصد سقوط کرده و پاداش ماینر‌ها به دو اتر برای استخراج هر بلاک کاهش یافته اما هش‌ریت شبکه به‌طور متناسب با این دو عامل تغییر نکرده است

نکات برگزیده مطلب
  • توسعه‌دهندگان اتریوم بر روی اجرای یک هارک فورک فوری توافق کرده‌اند. این فورک تنها چند هفته پس از بروزرسانی گَس(تغییری که در فورک استانبول و در یکشنبه‌ی هفته‌ی آینده انجام خواهد شد)، اجرا می‌گردد. هدف فورک ایجاد تاخیر در بمب سختی شبکه‌ی اتریوم عنوان شده است.

ایجاد تاخیر در بمب سختی شبکه‌ی اتریوم

در جلسه‌ی مباحثه‌ی عمومی که توسعه‌دهندگان اتریوم و فعالان بازار و ماینر‌ها در آن شرکت داشتند، تمامی شرکت‌کنندگان با دیدگاه ایجاد تاخیر در بمب سختی(افزایش سختی معمای مطرح شده در الگوریتم ماینینگ اتریوم بمب سختی(Difficulty Bomb) اطلاق می‌شود) موافقت کرده‌اند.

در حالی که حذف کامل بمب سختی و یا ایجاد تاخیر در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. الکسی آخونوف(Alexey Akhunov)، توسعه‌دهنده‌ی اتریوم اظهار داشت که «نسبت ریسک به پاداش(Risk/Reward Ratio) ناشی از به‌کارگیری بمب سختی تاکنون در سطح بالایی قرار نگرفته است.»

اریک کانر، به دلیل احتمال واکنش منفی «جامعه‌ی کاربران» مخالفت خود را با حذف کامل بمب سختی اظهار داشت.

تیم بیکو(Tim Beiko)، از شرکت پگاسیس که شاخه‌ای از شرکت کانسنسیس محسوب می‌شود، اظهار داشت: «فقط قصد داشتم به این نکته اشاره کنم که این نخستین مرتبه‌ای است که بدون تغییر در سطح عرضه‌ی اتر، تاخیر در بمب سختی اجرا می‌شود.»

جیمز هنکوک(James Hancock)، کسی که خود را به عنوان هماهنگ کننده‌ی هارد فورک توصیف می‌کند، اظهار داشت:

از نظر من، نباید میزان انتشار اتر را مجددا تغییر دهیم. در حالی که هش‌ریت شبکه پیش‌تر در شرایط کاهشی قرار گرفته است، نسبت به کاهش بیشتر هزینه‌کرد برای امنیت شبکه اطمینان ندارم(کاهش پاداش ماینر‌ها). James Hancock

وابستگی هش‌ریت شبکه‌ی اتریوم به قیمت

در این جلسه دلیل کاهش هش‌ریت شبکه مورد بحث و بررسی قرار نگرفت. اگرچه کاهش قیمت اتر را می‌توان دلیل این موضوع عنوان کرد، چرا که قیمت تابعی از عرضه و تقاضا در بازار است.

در صورتی‌که همزمان با افزایش میزان انتشار در شبکه‌ی اتریوم، تقاضا نیز با همان نسبت افزایش یابد، قیمت در سطح پایداری قرار می‌گیرد. در صورتی که تقاضا ثابت باقی بماند و قیمت‌ کاهش یابد، در نتیجه هش‌ریت شبکه نیز کاهش می‌یابد. درصورتی که تقاضا کاهش یابد قیمت‌ها با شتاب بیشتری(به‌طور نمایی) کاهش می‌یابد.

قیمت اتریوم نسبت به سطح بیشینه‌ی قیمت خود ۹۰ درصد کاهش یافته است، در حالی که هش‌ریت شبکه‌ی اتریوم به همین نسبت کاهش را تجربه نکرده است. این موضوع نشان می‌دهد که هزینه‌ی بالایی برای امنیت شبکه‌ی اتریوم پرداخت می‌شود و در حالی که فعالان نسبت به کاهش قیمت اتریوم نگران هستند امکان کاهش ۴۰ درصدی هش‌ریت شبکه در آینده وجود دارد.

با این وجود توسعه‌دهندگان، فعالان بازار و ماینر‌های شرکت کننده نسبت به حذف سریع افزایش سختی شبکه به‌طور الگوریتمی و عدم تغییر میزان انتشار اتر توافق کرده‌اند.

بر اساس گزارش کوینیت، در حالی که قیمت اتریوم نسبت به سطح بیشینه‌ی قیمتی کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است، تنها یک‌دهم درصد از هولدر‌های اتریوم در موقعیت سود‌آوری قرار دارند.

نظر شما در رابطه با تصمیم توسعه‌دهندگان، ماینر‌ها و فعالان بازار در رابطه با ایجاد تاخیر در بمب سختی شبکه‌ی اتریوم و حفظ سطح انتشار اتر چیست؟ آیا این تصمیم موجب بهبود در شبکه‌ی اتریوم خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن