اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

بانک مرکزی اروپا جزئیات عملکرد سیستم مالی جدید خود را منتشر کرد

بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا در این سیستم پولی سعی دارد همزمان با رعایت قوانین ضدپولشویی و مقابله با تامین مالی تروریسم، امکان ارسال تراکنش‌های ناشناس برای پرداخت‌های خُرد را امکان پذیر ‌سازد

نکات برگزیده مطلب
  • بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا(ECB)، نمونه‌ی اولیه‌ی ارز دیجیتالی این بانک را با هدف حفظ حریم خصوصی و سازگاری با قوانین توسعه داده است. این سیستم به منظور ایجاد امکان پرداخت‌های خُرد به‌طور ناشناس، از ابزاری با نام «کوپن‌های ناشناس» استفاده می‌کند.

سیستم مالی بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا

بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا در آخرین گزارش خود جزئیات این نوآوری جدید که در حالت نمونه‌ی اولیه بر روی پلتفرم دفتر کل توزیع شده‌ی کوردا(Corda) توسعه داده شده را منتشر کرده است.

ایده‌ی اصلی این نوآوری بر محوریت استفاده از کوپن‌های ناشناس(Anonymity Vouchers) برای کاربرانی است که تراکنش‌های کوچک را انجام می‌دهند. بر اساس قوانین، احراز هویت در زمان انجام تراکنش‌های کوچک الزامی نیست. با این وجود، در زمان انجام تراکنش‌های بزرگ احراز هویت و نظارت بر تراکنش‌های کاربران ضروری می‌باشد.

نمونه‌ی اولیه نشان می‌دهد که ایجاد سیستم پرداخت ساده با استفاده از ارز دیجیتالی بانک مرکزی و با به‌کارگیری پلتفرم کوردا به‌طوری که در زمان انجام تراکنش‌های کوچک از هویت کاربران حفاظت می‌شود و انجام تراکنش‌های بزرگ از نظر مطابقت با قوانین ضد پولشویی و CFT بررسی می‌شوند، امکان پذیر است.

عنصر اصلی این سیستم، بر پایه‌ی استفاده از کوپن‌های ناشناس ایجاد شده است.

اجرای استاندارد‌های ضد پولشویی و تامین مالی تروریسم

بر اساس این گزارش، هر کاربری با یک نام مستعار در شبکه مشخص می‌شود و تعداد مشخصی کوپن در هر ماه به کاربران اختصاص داده می‌شود. در زمانی که کاربران قصد اجرای تراکنش‌های با ارزش پایین را دارند، می‌توانند برای جلوگیری از افشای اطلاعات شخصی خود نزد بانک مرکزی و یا واسطه‌ها از کوپن استفاده کنند.

زمانیکه کاربران قصد دارند تراکنش‌هایی با ارزش بالا که از مقدار تعیین شده برای اجرای تراکنش به صورت ناشناس بیشتر است را اجرا کنند، مرجع نظارت بر فعالیت‌های پولشویی بر داده‌های تراکنش نظارت می‌کند تا نسبت به اجرای استاندارد‌های مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم اطمینان حاصل گردد.

بر اساس گزارش کوینیت، کریستین لاگارد(Christine Lagarde) رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرده است که این بانک باید در زمینه‌ی توسعه‌ی رمزارزهای پایدار پیشتاز گردد. همچنین پیش‌نویس قانون اتحادیه‌ی اروپا خواستار بررسی انتشار ارز دیجیتالی توسط بانک مرکزی این اتحادیه شده بود.

نظر شما در رابطه با سیستم پولی جدید بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا چیست؟ آیا ایده‌ی استفاده از کوپن به منظور انجام تراکنش‌های کوچک و تنها بررسی تراکنش‌های با اهمیت می‌تواند در سطح مناسبی از هویت کاربران محافظت کند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا