اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

ارائه‌ی بازی‌های بلاکچینی به همراه کارت‌های گرافیکی ای‌ام‌دی

ای‌ام‌دی در تلاش است تا با معرفی پلتفرم‌های بازی‌های بلاکچینی در صفحه‌ی نصب درایور و همچنین جای دادن بازی‌های بلاکچینی در بسته‌بندی محصولات خود مشتریان خود را هر چه بیشتر با پلتفرم‌های بازی‌های بلاکچینی آشنا کند

نکات برگزیده مطلب
  • در پی افزایش قیمت رمزارزها و افزایش تعداد ماینر‌ها در سال ۲۰۱۷، درآمد و ارزش سهام شرکت ای‌ام‌دی به شدت افزایش یافت. درحالی که بازار رمزارزی در سال ۲۰۱۸ شرایط نزولی را تجربه می‌کرد، اشتیاق ماینر‌ها و در نتیجه درخواست برای کارت‌های گرافیکی ساخت این شرکت کاهش یافت اما ای‌ام‌دی فعالیت خود در حوزه‌ی بلاکچین را متوقف نکرده است. در حقیقت ای‌ام‌دی در همکاری با شرکت‌های بلاکچینی قادر خواهد بود تا در سال جدید بازی‌هایی که بر بستر بلاکچین ساخته شده‌اند را به همراه کارت‌های گرافیکی جدید ساخت این شرکت در اختیار کاربران قرار دهد. و این کاری است که ای‌ام‌دی برای آن نقشه دارد...

همکاری ای‌ام‌دی با شرکت‌های فعال در حوزه‌ی بلاکچین

شرکت ای‌ام‌دی در روز چهاردهم دسامبر همکاری خود را با شرکت بی‌جی‌ای(Blockchain Gmae Alliance) آغاز کرد. شرکت بی‌جی‌ای با ناشران و توسعه‌دهندگان بزرگی که شرکت بازی‌سازی یوبی‌سافت(Ubisoft) و شرکت کن‌سن‌سیس(ConsenSys) را شامل می‌شود، همکاری کرده است. ای‌ام‌دی در بیانیه‌ی مطبوعاتی اعلام کرده است که قصد دارد تکنولوژی محاسباتی کارآمدی را به شرکای تجاری خود ارائه کند، این تکنولوژی می‌تواند به‌طور بالقوه روش ایجاد بازی‌ها، انتشار بازی‌ها، خرید و انجام بازی را متحول کند.

شرکت ای‌ام‌دی همچنین از همکاری با روبوت کش(Robot Cache) که یک بازار بازی بر بستر بلاکچین است و در ماه ژوئن سال جاری راه‌اندازی شده است و اولترا(Ultra) یکی از اعضای موسس بی‌جی‌ای که قصد دارد پلتفرم توزیع بازی خود را در چند ماه آینده راه‌اندازی کند، خبر داد. این شرکت‌ها از پردازنده‌های رایزن شرکت ای‌ام‌دی و کارت‌های گرافیکی ساخت این شرکت برای «عملکرد محاسباتی بهینه‌» استفاده می‌کنند. روبوت کش از پردازنده‌ی EPYC شرکت ای‌ام‌دی در سیستم‌های برگشتی(رایانه‌هایی که در عملیات شرکتی همانند مدیریت درخواست‌ها، پردازش تقاضا و … استفاده می‌شود) استفاده خواهد کرد. در حالی که اولترا از همان تکنولوژی برای ایجاد بلاک‌ها در شبکه‌ی بلاکچین خود استفاده خواهد کرد.

جورج روسکوتز(Joerg Roskowetz)، رئیس بلاکچین شرکت ای‌ام‌دی اظهار داشت:

پلتفرم‌های بازی بلاکچینی امکان دسترسی به محتوای آنلاین انحصاری را برای گیمر‌ها ایجاد می‌کند و راه‌های جدیدی را برای مالکیت واقعی [آیتم‌های درون بازی] فراهم می‌کنند. این پلتفرم‌ها کانال‌های جدید توزیع بازی را برای ناشران ایجاد می‌کنند. Joerg Roskowetz

تاریخچه‌ی فعالیت شرکت ای‌ام‌دی در حوزه‌ی بلاکچین

شرکت ای‌ام‌دی پیش از فعالیت در صنعت بازی‌های بلاکچینی، صنعت رمزارزی را مورد توجه قرار داده است. در سال ۲۰۱۷، فعالان وال‌استریت(Wall Street) نسبت به عملکرد خارق العاده‌ی شرکت ای‌ام‌دی شگفت‌زده شدند. در این زمان، ارزش سهام این شرکت در طول ۱۲ ماه ۱۰۲ درصد افزایش یافت. افزایش تقاضا برای محصولات کارت گرافیکی شرکت ای‌ام‌دی، از افزایش ۲,۴۰۰ درصدی قیمت اتریوم و افزایش ۱۶۰ درصدی قیمت بیت کوین در همان سال سرچشمه می‌گیرد.

بر اساس گزارش کوینیت، در حالی که قیمت رمزارزها در بازار نزولی سال ۲۰۱۸ کاهش یافت و فعالیت ماینر‌ها نیز تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفت، شرکت ای‌ام‌دی سودآوری اندکی را از حوزه‌ی بلاکچین در گزارش سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی کرده بود. با این وجود این شرکت با توجه به سود فروش پردازنده‌های رایزن که بازار گیمینگ و ورزش‌های الکترونیکی را هدف قرار داده است، به‌طور کلی افزایش سودآوری را پیش‌بینی کرده بود و در نتیجه این شرکت در روز بیست و نهم ژانویه، بالاترین سطح سود‌آوری را در هفت سال گذشته گزارش کرد.

آینده‌ی بازی‌های بلاکچینی شرکت ای‌ام‌دی

نیکلاس گیلوت(Nicolas Gilot)، مدیرعامل شرکت اولترا اظهار داشت: «همکاری این شرکت با ای‌ام‌دی فراتر از نوشته‌های روی کاغذ است. ای‌ام‌دی بازی‌های اوترا را به همراه کارت‌های گرافیکی در یک باندل ارائه خواهد کرد.»

این اقدام به معنای این است که کاربران شرکت ای‌ام‌دی پلتفرم بلاکچینی اولترا را برای اجرای بازی‌ها نصب خواهند کرد و کاربران قدیمی این شرکت در زمان بروزرسانی درایور قادر به نصب این پلتفرم خواهند بود. هر دو سناریوی اشاره شده به پذیرش گسترده‌ی این پلتفرم کمک خواهند کرد.

ای‌ام‌دی شرکت توئیت کرد:

همکاری اولترا و ای‌ام‌دی
شرکت ای‌ام‌دی مفتخر است با همکاری اولترا امکان تجربه‌ی نسل آینده‌ی بازی‌ها را که توسط تکنولوژی ساخت بازی در بستر بلاکچین امکان پذیر شده است، به کاربران ارائه کند.

گیلوت اظهار داشت که ای‌ام‌دی و اولترا بر روی اجرای رویداد‌ها و مسابقات مشترک و همچنین توسعه‌ی سایر جنبه‌های فنی این تکنولوژی همانند بهبود ظرفیت بلاکچین و همچنین امنیت کیف‌پول‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند.

وی معتقد است که ورود شرکت ای‌ام‌دی به صنعت نوظهور ساخت بازی‌های بلاکچینی می‌تواند موجب ارتقاء جایگاه این صنعت شود.

مدیر عامل اولترا اظهار داشت که «گیمر‌ها به پذیرش مفاهیم و تکنولوژی‌های نوظهور تمایل دارند.» از آنجایی که بسیاری از شرکت‌های بزرگ فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده‌اند، پذیرش گسترده‌تر این تکنولوژی در سال ۲۰۲۰ قابل دست‌یابی است.

نظر شما در رابطه با همکاری ای‌ام‌دی با شرکت‌های فعال در حوزه‌ی ساخت بازی‌های بلاکچینی چیست؟ آیا فعالیت شرکت‌های بزرگ در حوزه‌ی بلاکچین به گسترش سریع‌تر این تکنولوژی کمک خواهد کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا