اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

شاخص فنی «باند بولینگر» احتمال افزایش قیمت بیت کوین به سطح قیمت ۹ هزار دلاری را نشان می‌دهد

در حالی که محدوده‌ی نوسانات قیمت بیت کوین کاهش یافته است محدوده‌ی باند بولینگر نیز تنگ‌تر می‌شود و این پدیده احتمال افزایش تغییرات در قیمت بیت کوین را افزایش می‌دهد

نکات برگزیده مطلب
  • جان بولینگر؛ مخترع اندیکاتور «باند بولینگر» انتظار دارد که در روزهای آینده سطح نوسانات قیمت بیت کوین افزایش یابد، زیرا با کاهش سطح نوسانات در نمودار قیمت بیت کوین، محدوده‌ی باند بولینگر نیز تنگ‌تر می‌شود. بر همین اساس احتمال افزایش قیمت بیت کوین به سطح ۹ هزار دلار وجود دارد.

باند بولینگر زمان تغییر قیمت بیت کوین را نشان می‌دهد

مخترع «باند بولینگر» شاخص فنی پرکاربردی را به معامله‌گران بیت کوین ارائه کرده است. جان بولینگر با توجه به سیگنال شاخص بولینگر در روز چهاردهم دسامبر توئیت کرد:

توئیت بولینگر
قیمت اغلب رمزارزها در نزدیکی سطوح فشار باند بولینگر قرار گرفته است. زمان توجه بیشتر به نمودار قیمت‌ها فرا رسیده است.

اغلب معامله‌گرانی که از شاخص باند‌های بولینگر به منظور فیلتر کردن سیگنال استفاده می‌کنند، به این الگو توجه می‌کنند. در زمانی که این الگو ظاهر می‌شود معمولا سطح نوسانات بالاتری را می‌توان انتظار داشت. در این سناریو قیمت بیت کوین در یک محدوده‌‌ی مشخصی تغییر می‌کند. در زمان تثبیت قیمت‌ها، بازار گاوی(بازار صعودی) بر موج پیوسته‌ای از بازار خرسی(بازار نزولی) چیره شده و در این زمان معامله‌گران ریسک‌پذیر می‌توانند سفارشات محدودی را در جهت مورد انتظار قرار دهند. این اقدام تمایل به کاهش قیمت را از بین می‌برد.

سقوط قیمت بیت کوین به سطح کمتر از ناحیه‌ی حمایتی ۶۵۰۰-۷۰۰۰ دلار می‌تواند احساسات منفی شدیدی را بر بازار حاکم کند. این موضوع نه‌تنها معامله‌گران را به سوی رمزارزهای پایدار سوق می‌دهد، بلکه کاهش قیمت به سطوح پایین‌تر موجب توقف فعالیت ماینر‌های کوچک می‌شود.

افزایش قیمت بیت کوین به سطح ۹ هزار دلار

پس از کاهش قیمت بیت کوین به سطح پایین‌تر از ۸۰۰۰ دلار در پایان نوامبر و نوسان اندک در شرایط کنونی، باند بولینگر وجود فشار در این محدوده را نشان می‌دهد.

در صورت افزایش قیمت بیت کوین، حمایت بنیادی و اصلاح عمیق بیت کوین(کاهش ۴۰ درصدی قیمت بیت کوین پس از افزایش قیمت به سطح ۱۳۸۰۰ دلار در ژوئن ۲۰۱۹) می‌تواند موجب افزایش قیمت بیت کوین به سطح ۹ هزار دلاری شود.

بر اساس گزارش کوینیت، تحلیلگران اعتقاد دارند که پیش از آغاز روند صعودی بعدی، بیت کوین باید یک روند نزولی دیگر را تجربه کند.

آیا تاکنون از اندیکاتور باند بولینگر برای تحلیل قیمت‌ها استفاده کرده‌اید؟ استفاده از اندیکاتور باند بولینگر برای کشف زمان تغییرات قیمت بیت کوین را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا