اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالاتپیشنهاد سردبیر

۴۳ درصد از سرمایه‌گذاران بیت کوین را بانوان تشکیل می‌دهند

نتیجه‌ی مطالعات موسسه‌ی تحقیقاتی گری‌اِسکیل نشان می‌دهد که برخلاف پیش‌فرض‌های رایج، زنان در صنعت رمزارزی حضور گسترده‌ای دارند

نکات برگزیده مطلب
  • گزارشی که صندوق سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتالی گری‌اِسکیل(Grayscale) در روز چهارم دسامبر منتشر کرده است، نشان می‌دهد که ۴۳ درصد از سرمایه‌گذارانی که به بیت کوین علاقه نشان می‌دهند را بانوان تشکیل می‌دهند. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که زنان نسبت به مردان ریسک گریز‌تر هستند.

گری اسکیل ۱,۱۰۰ سرمایه‌گذاران آمریکایی را که در سنین ۲۵ الی ۶۴ سال قرار دارند، از ۲۸ام مارس تا سوم آوریل ۲۰۱۹ مورد بررسی قرار داده است. تمامی شرکت‌کنندگان سرمایه‌گذاری شخصی در این حوزه داشته‌اند و دارای حداقل ۱۰ هزار دلار دارایی و ۵۰ هزار دلار درآمد خانوار بوده‌اند. اگرچه مردان ۵۷ درصد از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به بیت کوین را تشکیل می‌دهند، این مطالعه نشان می‌دهد که بانوان نسبت به تصورات رایج علاقه‌ی بیشتری به سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین دارند.

حضور گسترده‌تر بانوان در سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین

همانطور که در این گزارش اشاره شده است، تصور می‌شود که اکثریت فعالان حوزه‌ی رمزارزی را مردان تشکیل می‌دهند. بعلاوه، داده‌های گوگل آنالیتیکس(GoogleAnalytics) نشان می‌دهد که بیش از ۹۰ درصد از فعالان جامعه‌ی بیت کوین را مردان تشکیل می‌دهند. اما داده‌های منتشر شده در این نظر‌سنجی، شرایط متضادی را نشان می‌دهد.

اگرچه اغلب مطالب منتشر شده بر روی سرمایه‌گذاری مردان متمرکز شده است، اما داده‌ها نشان می‌دهد که بانوان نیز به سرمایه‌گذاری بر روی بیت‌کوین علاقه‌مند هستند.

۵۶٫۲ درصد از زنان و ۵۶٫۴ درصد از مردان، فرصت‌های پیشرفت قابل توجهی را در حوزه‌ی رمزارزها انتظار می‌کشند. همچنین، ۴۹٫۸ درصد از زنان و ۴۹٫۹ درصد از مردان معتقدند که محدودیت انتشار بیت کوین می‌تواند موجب افزایش تقاضا و در نتیجه افزایش قیمت بیت کوین شود.

بعلاوه، ۴۷ درصد از زنان و ۳۹ درصد از مردان معتقدند که شرایط کنونی، زمان مناسبی برای خرید بیت کوین است زیرا قیمت بیت کوین پیوسته در حال افزایش است. نکته‌ی جالب این است که ۶۳ درصد از زنان و ۵۶ درصد از مردان معتقدند خرید بخش کوچکی بیت کوین دلیل قانع‌کننده‌ای برای پیوستن به جامعه‌ی رمزارزی است.

در میان شرکت‌کنندگان، ۴۳ درصد از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به بیت کوین را بانوان تشکیل می‌دهند. در حالی که ۸۰ درصد از بانوان به دلیل پتانسیل نهفته‌ی این رمزارز، سرمایه‌گذاری در این حوزه را در نظر می‌گیرند. ۹۳ درصد از شرکت‌کنندگان اعلام کردند درصورتی که منابع آموزشی بیشتری در دسترس قرار بگیرد، با دید بازتری این دارایی‌ را برای سرمایه‌گذاری در نظر می‌گیرند.

آموزش بیت کوین

زنان نسبت به مردان ریسک‌گریز‌تر هستند

این گزارش نتیجه‌گیری می‌کند که اغلب زنان سرمایه‌گذاری را به عنوان روشی برای محافظت از خود و خانواده‌شان در نظر می‌گیرند. به عنوان مثال، ۶۰ درصد از زنان امنیت مالی را با اهمیت بیشتری نسبت به ایجاد ثروت در نظر می‌گیرند، در حالی که ۴۸ درصد از مردان چنین دیدگاهی دارند.

داده‌های اشاره شده با اظهارات خانم رزا-ماریا ریتی(Rosa-Maria Ryyti)؛ دختر شایسته‌ی جهان در سال ۲۰۱۵ همخوانی دارد. وی در ماه سپتامبر اظهار داشت که بیت کوین در میان بانوان از محبوبیت کمتری برخوردار است چراکه آن‌ها این دارایی را به عنوان یک سرمایه‌گذاری پرخطر در نظر می‌گیرند.

همچنین، ۴۲ درصد از زنان اظهار داشتند که قصد دارند سرمایه‌گذاری خود را «ایمن» کنند در حالی که ۳۵ درصد از مردان دیدگاه مشابهی را اظهار کرده‌اند.

مردان اطمینان بیشتری به سرمایه‌گذاری‌های خود دارند

نتایج این بررسی نشان می‌دهد که مردان در سرمایه‌گذاری از اطمینان بیشتری برخوردار هستند. ۴۴ درصد از زنان و ۲۲ درصد از مردان اظهار داشتند که در سرمایه‌گذاری از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند.

بانوان همچنین دیدگاه بدبینانه‌ای نسبت به اقتصاد ایالات متحده‌ی آمریکا دارند و تنها ۴۶ درصد از زنان و ۵۷ درصد از مردان به پیشرفت اقتصادی امیدوار هستند.

با وجود نتایج متضادی که بررسی‌ها نشان می‌دهند، نقش زنان در حوزه‌ی رمزارزی انکار ناپذیر است. همچنین تلاش‌های گسترده‌ای برای مشارکت بیشتر زنان در این حوزه صورت گرفته است. بر اساس گزارش کوینیت، پروژه‌ی (She(256 تلاش می‌کند با آموزش بانوان حضور آن‌ها را در این حوزه افزایش دهد.

نظر شما در رابطه با داده‌های حاصل از بررسی گری‌اِسکیل چیست؟ آیا آموزش جامعه موجب حضور گسترده‌تر بانوان در صنعت رمزارزی خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا