اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

مدیر اف بی آی: رمزارزها یک مشکل بزرگ در مسیر اجرای قوانین به شمار می‌آیند!

کریستوفر ری اعلام نموده که با وجود تلاش‌های FBI برای ردیابی روند نقل و انتقالات پولی، رمزارزها همچنان یک خطر جدی محسوب می‌شوند

نکات برگزیده مطلب
  • آقای کریستوفر ری مدیر اداره‌ی تحقیقات فدرال ایالات متحده(FBI) طی تازه‌ترین صحبت‌های خود نسبت به تهدید‌های پیش روی آمریکا ابراز نگرانی کرده و اعلام نموده که یکی از این تهدید‌ها و خطرات احتمالی «رمزارزها» هستند. به گفته‌ی وی «[با وجود دشواری‌های مربوط به ردیابی رمزارزها] سازمان امنیتی اف بی آی با استفاده از ابزار‌های خاصی در حال تلاش برای ردیابی و بررسی انتقالات پولی بوده و سعی می‌کند در رابطه با رمزارزها هوشیار و حساس عمل کند».

رمزارزها یک تهدید بزرگ

کریستوفر ری(Christopher Wray) مدیر اداره‌ی تحقیقات فدرال(FBI)، به تازگی با شرکت در یک دادرسی عمومی نسبت به برخی تهدیدهای احتمالی که ایالات متحده با آن‌ها روبرو است، ابراز نگرانی کرد. طی این جلسه‌ی رسمی، سناتورهایی آمریکایی از مقامات ارشد اف بی آی، وزارت امنیت داخلی و همچنین مرکز ملی مبارزه با تروریسم سوالاتی را پرسیدند. این سوالات اغلب مربوط به اقدامات ضد تروریسم، نفوذ خارجی در انتخابات آمریکا، اقدامات مربوط به امنیت سایبری، امنیت مرزهای کشور و همچنین رمزارزها بود.

FBI

اظهار نظر یک سناتور جمهوری‌خواه

میت رامنی(Mitt Romney) سناتور جمهوری‌خواه نیز از مقامات و افسران سازمان اطلاعات آمریکا سوالاتی پیرامون رمزارزها پرسید. وی با پرسش این سوالات می‌خواست بداند که آیا مقامات آمریکایی باید در راستای مقابله‌ی با رمزارزها و همچنین چالش‌های به وجود آمده توسط آن‌ها در زمنیه‌ی فعالیت‌های ضد تروریستی بخش‌های قانونی تلاش کنند یا خیر؟ وی در رابطه با این موضوع گفت:

من در کمیته‌ی بانکی نیستم. من درک نمی‌کنم که رمزارزها چطور کار می‌کنند. ولی فکر می‌کنم هنگامی که نمی‌توان پول را ردیابی و دنبال کرد، کار شما سخت می‌شود، نمی‌دانم آیا کشور باید در راستای مقابله با رمزارزها تلاش کند یا خیر. Mitt Romney

آقای ری در پاسخ به این سوال اعلام کرد که «رمزارزها در حال حاضر یک تهدید برای سازمان امنیتی اف بی آی هستند». وی در ادامه توضیح داد:

برای ما، رمزارزها یک مسئله‌ی مهم هستند و به وضوح می‌توانیم بگوییم که با گذشت زمان این مشکل بزرگ و بزرگ‌تر خواهد شد. برای من سخت است که بگویم مشکل رمزارزها مربوط به قانون‌گذاری آن‌ها می‌باشد یا چیز دیگری. Christopher Wray

وی در ادامه افزود که سازمان اف بی آی نسبت به رمزارزها بسیار هوشیار و حساس است، و از «ابزارهایی خاصی برای ردیابی پول استفاده می‌کند». ری همچنین توضیح داد از آنجا که ایالات متحده سعی دارد همیشه به فناوری‌های روز دنیا دسترسی داشته باشد، به زودی خودش را «محصور» خواهد دید.

نظر شما در رابطه با گفته‌های کریستوفر ری چیست؟ آیا رمزارزها واقعا می‌توانند یک تهدید بزرگ در چنین سطحی باشند؟ آیا دولت‌ها و سازمان‌های امنیتی باید برای مقابله با نفوذ و گسترش قدرت رمزارزها چاره‌ای بیندیشند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
fxstreet

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا