اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

نخستین مرحله از فورک استانبول موجب تقسیم شبکه‌ی آزمایشی شد

مدیر انجمن بنیاد اتریوم اعلام کرد که برخی ماینرها به دلیل بی‌اطلاعی همچنان بر روی زنجیره‌ی اصلی پیش از اجرای فورک باقی مانده‌اند

نکات برگزیده مطلب
  • اجرای فورک سخت(Hard Fork) استانبول(Istanbul) بر روی شبکه‌ی آزمایشی اتریوم، دو روز زودتر از تاریخ تعیین شده انجام شد. مدیر انجمن بنیاد اتریوم معتقد است این موضوع موجب گردید برخی ماینر‌ها بر روی زنجیره‌ی اصلی باقی بمانند و شبکه‌ی آزمایشی دچار تقسیم(Split) شود.

برخی از ماینر‌های بزرگ نخستین مرحله از فورک استانبول را همراهی نکردند

پس از اجرای نخستین مرحله از فورک استانبول اتریوم در شبکه‌ی آزمایشی Ropsten، هادسون جیمسون(Hudson Jameson)؛ مدیر انجمن بنیاد اتریوم در تاریخ ۳۰ سپتامبر اعلام کرد که برخی ماینرها همچنان بر روی زنجیره‌ی اصلی در شبکه‌ی آزمایشی Ropsten فعالیت می‌کنند، در حالی که دیگر ماینر‌ها بر روی زنجیره‌ی جدید فعالیت می‌کنند.

بر اساس گزارش کوینیت، راه‌اندازی شبکه‌ی آزمایشی حاصل از فورک سخت برای ابتدای اکتبر برنامه‌ریزی شده بود. جیمسون اظهار داشت:

کسانی که با چگونگی انجام این فرآیند آشنایی ندارند، باید بدانند که ما یک شماره‌ی بلاک برای اجرای فورک انتخاب کردیم و تخمین زدیم که در تاریخ ۲ اکتبر این بلاک استخراج می‌شود. با این وجود و بر اساس تغییر سرعت استخراج بلاک‌ها این تاریخ می‌تواند یک و یا دو روز نسبت به زمان تعیین شده، جابجا شود. Hudson Jameson

بر اساس اظهارات جیمسون، بلاکچین یک سیستم پیچیده است و پیش‌بینی دقیق بروزرسانی آن دشوار است. به دلیل تایید سریع‌تر بلاک‌ها، فورک استانبول دو روز زود‌تر از زمان مورد انتظار اجرا شده است.

بسیاری از ماینر‌ها در شبکه‌ی آزمایشی Ropsten از اجرای فوک استانبول اطلاع نداشتند. بنابراین شبکه‌ی آزمایشی میان ماینر‌هایی که بر روی زنجیره‌ی جدید قرار گرفتند و ماینر‌هایی که همچنان به فعالیت خود بر روی زنجیره‌ی قبلی ادامه دادند، تقسیم شد.

پیتر زیلاگی(Péter Szilágyi)، سرپرست تیم توسعه‌دهنده در بنیاد اتریوم در حساب کاربری توییتر خود نوشت:

فورک استانبول در شبکه‌ی آزمایشی Ropsten به دلیل همراهی تعداد زیادی از ماینر‌ها با زنجیره‌ی قبلی، کمی ناپایدار است.

جیمسون اظهار داشت که شبکه‌ی آزمایشی به همین دلیل ایجاد شده است و شبکه‌ی آزمایشی Ropsten تا زمان تکمیل این فرآیند ناپایدار خواهد بود. تاثیر این وقفه بر فعال‌سازی فورک استانبول هنوز مشخص نیست.

ظرفیت بلاکچین اتریوم تقریبا تکمیل شده است

بر اساس گزارش کوینیت، بنیان‌گذار اتریوم، ویتالیک بوترین در گذشته نسبت به تکمیل ظرفیت بلاکچین اتریوم اظهار نگرانی کرده است. این موضوع می‌تواند مانعی در گسترش و جذب اعضای جدید به این شبکه محسوب گردد. وی افزود:

به دلیل این‌که بلاکچین اتریوم تقریبا پُر شده است، مقیاس‌پذیری یک مشکل بزرگ محسوب می‌شود. در صورت پیوستن یک سازمان بزرگ نه‌تنها ظرفیت شبکه‌ی اتریوم اشباع می‌شود رقابت در فضای ارسال تراکنش‌ها شدید‌تر خواهد شد. هم‌اکنون ارسال تراکنش‌ها در این شبکه گران است و به‌خاطر حضور یک سازمان بزرگ گران‌تر خواهد شد. Vitalik Buterin

آیا بی‌اطلاعی ماینر‌ها از اجرای نخستین مرحله از فورک استانبول اتریوم در شبکه‌ی آزمایشی Ropsten، دلیل اصلی عدم همراهی برخی ماینر‌ها با زنجیره‌ی جدید است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Cointelegraph
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن