اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

بیت مین از مدل‌های پلاس آنت‌ماینر S۱۷ و T۱۷ رونمایی کرد

استفاده از فن‌آوری دفع دو سویه‌ی گرما و کاهش فاصله‌ی میان هوای ورودی و خروجی در محصولات جدید بیت‌مین موجب کاهش نویز صوتی و بهبود عملکرد سیستم خنک کننده شده است

نکات برگزیده مطلب
  • شرکت بیت‌مین در تاریخ ۹ اکتبر ۲۰۱۹ از مدل‌های پلاس آنت‌ماینر‌های جدید خود رونمایی کرد. آنت‌ماینر مدل Antminer S۱۷+ با هش‌ریت ۷۳ تراهش بر ثانیه و مدل Antminer T۱۷+ با هش‌ریت ۶۴ تراهش بر ثانیه عرضه خواهند شد.

مدل‌های پلاس آنت‌ماینر S۱۷ و T۱۷

جیهان وو(Jihan Wu)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت بیت‌مین در اجلاس جهانی ماینینگ دیجیتال(WDMS) که در فرانکفورت برگزار شد، از دو محصول جدید این شرکت رونمایی کرد. بیت‌مین ادعا می‌کند که هش‌ریت و توان در مدل‌های جدید آنت‌ماینر‌ها بهبود یافته‌ است. این شرکت اعلام کرد که اسیک‌های جدید قادر به پردازش ده‌ها تریلیون هش در هر ثانیه(TH/s) هستند.

آنت‌ماینر مدل S17+ دارای هش‌ریت ۷۳ تراهش بر ثانیه(TH/s) و دارای راندمان (۴۰ ژول بر تراهش(J/TH)+10 درصد) است. در حالی که آنت‌ماینر مدل T17+ دارای هش‌ریت ۶۴ تراهش بر ثانیه و راندمان (۵۰ ژول بر تراهش + ۱۰ درصد) است.

اطلاعیه‌ی منتشر شده توسط این شرکت به استفاده از فن‌‌‌آوری دفع دو‌سویه‌ی گرما(Dual Tube Heat Dissipation Technology) اشاره می‌کند. همچنین ادعا شده است که فضای میان ورودی و خروجی هوا در اسیک‌های جدید ۵۰ درصد کاهش یافته است، این تغییرات موجب کاهش صدای فن‌ها و بهبود عملکرد سیستم خنک کننده می‌شود.

بر اساس اطلاعیه‌ی این شرکت، فروش آنت‌ماینرهای Antminer S17+ و Antminer T17+ در تاریخ ۱۱ اکتبر ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد و این محصولات در تاریخ ۱-۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ به مشتریان تحویل داده خواهند شد.

ساخت اسیک‌های قدرتمند و کارآمد

استفاده از اسیک‌ها، صنعت ماینینگ را متحول کرده است. پیش از معرفی اسیک‌ها، استخراج رمزارزها به کارت‌های گرافیکی وابسته بوده است. اسیک‌ها برای فعالیت بر روی یک الگوریتم خاص طراحی و ساخته‌ شده‌اند و در الگوریتم مربوطه حتی نسبت به قدرتمند‌ترین کارت‌های گرافیکی از توان پردازش بالاتری برخوردار خواهند بود، اگرچه برخی از رمزارزها به‌طور مقاوم در برابر اسیک‌ها طراحی شده‌اند.

مدل‌های پلاس آنت‌ماینر‌های S17 و T17 در حالی معرفی می‌شوند که زمان زیادی از عرضه‌ی اسیک‌های S17e و T17e سپری نشده است. آنت‌ماینر مدل Antminer S17e دارای هش‌ریت ۶۴ تراهش بر ثانیه و راندمان ۴۵ ژول بر هر تراهش است و آنت‌ماینر مدل Antminer T17e دارای هش‌ریت ۵۳ تراهش بر ثانیه و راندمان ۵۵ ژول بر هر تراهش است.

بر اساس گزارش کوینیت، شرکت بیت‌مین در ماه گذشته ۶۰۰ هزار تراشه‌ی ماینینگ به TSMC سفارش داده است که در ساخت مدل‌های جدید آنت‌ماینر‌های ساخت این شرکت استفاده خواهند شد.

آیا مدل‌های جدید آنت‌ماینر‌های شرکت بیت‌مین با استقبال گسترده از سوی ماینر‌ها مواجه خواهند شد؟ آیا شرکت‌ها‌ی فعال در این حوزه همچنان برای ساخت تجهیزات قدرتمند‌تر با یکدیگر رقابت خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا