اخبار و مقالاتمقاله

آیا به زودی شاهد یک انقلاب بلاک‌چینی در تلفن‌های همراه خواهیم بود؟

آیا تلفن‌های هوشمند می‌توانند آغازگر انقلاب فناوری بلاک‌چین و شروع کننده‌ی روند پذیرش عمومی رمزارزها در میان مردم باشند؟

تولید‌کنندگان تلفن‌های هوشمند در حال حاضر علاقه‌ی زیادی به فناوری بلاک‌چین و البته رمزارزهایی همچون بیت کوین و اتریوم از خود نشان داده‌اند. شرکت‌های بزرگی همچون سامسونگ، هوآوی، اپل، سونی و اچ تی سی اخیراً ارتباط نزدیکی با فضای توسعه و پیشرفت‌های حوزه‌ی بلاک‌چین برقرار کرده‌اند تا در محصولات پرچمدار بعدی خود که قرار است طی سال‌های آتی به بازار عرضه شوند، شاهد پذیرش و استفاده از رمزارزها باشند. آیا همه‌ی این‌ها نشانه‌هایی برای شکل‌گیری یک انقلاب بلاکچینی در تلفن‌های هوشمند و افزایش پذیرش عمومی رمزارزها به این واسطه خواهد بود؟

رابرت جانسون(Robert Johnson) تحلیل‌گر صنعت رمزارزی در رابطه با این موضوع اظهار نموده:

تلفن‌های هوشمند واقعا عالی هستند، تقریبا همه‌ی ما مالک یکی از آن‌ها هستیم و رک و پوست کنده، نمی‌توانیم بدون آن‌ها زندگی کنیم. این تلفن‌ها‌ی هوشمند اغلب به ما اجازه می‌دهند با استفاده از فناوری‌هایی همچون NFC و نرم‌افزار‌های بانکداری مخصوص موبایل، فرایند‌های پرداخت مربوط به ارزهای فیات را انجام دهیم؛ از این رو نیاز به حضور و پذیرش رمزارزها[که نسل بعدی ارز خواهند بود] در تلفن‌های همراه هوشمند به وضوح حس می‌شود. Robert Johnson

ما انتظار داریم که طی ۳ سال آینده نه تنها تعداد تلفن‌های هوشمند پشتیبانی کننده از کیف‌پول‌های رمزارزی به شدت افزایش یابد(محصولاتی همچون نسل جدید Samsung Galaxy که به صورت پیش‌فرض دارای کیف‌پول‌های رمزارزی هستند)، بلکه تلفن‌ها‌ی هوشمند بیشتری در دسترس قرار گیرند که به واسطه‌ی نرم‌افزار‌های مبتنی بر رمزارزها می‌توانند روند انتقال، سرمایه‌گذاری و حتی پرداخت‌های رمزارزی را تا حد ممکن ساده‌سازی کنند.

 

نقش تلفن‌های هوشمند در انقلاب بلاک‌چین

تلفن‌های هوشمند

علاوه بر این، از آنجا که تلفن‌های هوشمند جدید اساسا رایانه‌های بسیار قدرتمند و کوچکی هستند که هرکسی می‌تواند آن‌ها را با خودش حمل کند، می‌توانند بر صنعت استخراج رمزارزها بسیار تاثیرگذار بوده و سایر محاسبات مبتنی بر فناوری بلاک‌چین را به شدت تسهیل کنند. گرچه نیاز به استفاده از تلفن‌های هوشمند در صنعت رمزارزی هنوز مملوس و قابل درک نیست، اما تکنولوژی و فناوری‌ مورد نیاز در حال حاضر وجود دارد و ما کاملا مطمئن هستیم که این فناوری‌ها در سال‌های آینده به تصویب و پذیرش عمومی نیز خواهند رسید.

با تمام این تفاسیر، پیشرفت و توسعه‌ی تلفن‌های هوشمند سازگار با فناوری بلاک‌چین و رمزارزها چه تاثیری بر آینده‌ی این صنعت تقریبا نوظهور دارد؟ خب، در حال حاضر شما صرفا برای اینکه یک نوع تلفن همراه به کیف‌پول رمزارزی مجهز است اقدام به خرید آن نمی‌کنید، بلکه در زمان انتخاب گزینه‌های دیگری همچون کیفیت دوربین و عمر باتری آن را مد نظر قرار خواهید داد.

با این حال، وجود کیف‌پول‌های رمزارزی و احتمال استفاده از آن‌ها در سال‌های آینده ارتباط مستقیم با غریزه‌ی تفتیش و نیاز برای یادگیری بیشتر و چیزهای جدید در انسان دارد. در آینده‌ی نزدیک پذیرش گسترده‌ی رمزارزها به لطف استفاده از تلفن‌های هو‌شمند محقق خواهد شد، زیرا تلفن‌های هوشمند باعث می‌شوند که دسترسی به رمزارزها شدیدا افزایش یابد، از این رو به عادی شدن و هنجار شدن رمزارز در میان عموم مردم کمک خواهند کرد؛ دقیقا به همان شکل که باعث فراگیری و پذیرش گسترده‌ی رسانه‌های اجتماعی در میان مردم شدند.

تلفن‌های هوشمند سکوی پرش صنعت رمزارزی

به عنوان ابزاری برای بازاریابی رمزارزها، بسیاری از تلفن‌های هوشمند پیشرفته می‌توانند در انقلاب رمزارزی به چهره و پیکره‌ی اصلی تبدیل شوند؛ انقلابی که در آن خواهید دید که همه با استفاده از نرم‌افزار‌ها و فناوری‌های ادغام شده در تلفن‌های هو‌شمند پرداخت‌های رمزارزی آنلاین و خرید و فروش روزانه از فروشگاه‌ها را انجام خواهند داد.

با وجود غول‌های فناوری جهان همچون شرکت سامسونگ که هم اکنون کار بر روی چنین محصولاتی را آغاز کرده‌اند، فکر نمی‌کنیم که با آغاز روند کاوش این فناوری در دیگر شرکت‌های بزرگ فاصله‌ی زیادی داشته باشیم. از این رو، به زودی شاهد آن خواهیم بود که تمام کاربران تلفن‌های هوشمند تمایل به خرید رمزارز و محصولات پشتیبانی کننده از آن‌ها را دارند.

نظر شما در رابطه با نقش تلفن‌های هوشمند در پیشرفت و توسعه‌ی فناوری بلاک‌چین و پذیرش گسترده‌ی رمزارزها چیست؟ آیا گوشی‌های هوشمند می‌توانند در این راستا نقش کلیدی ایفا کرده و پتانسیل نهفته‌ی این صنعت نوظهور را نمایان کنند؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Cryptodaily
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن