اخبار داخلیاخبار و مقالات

استخراج بیت کوین مجاز است و تعرفه‌ی برق آن صادراتی خواهد بود

حاجی رضا تیموری، مدیرعامل شرکت برق تهران در مصاحبه‌ی اخیر خود اطلاعاتی در رابطه با وضعیت قانونگذاری صنعت ماینینگ و تعرفه‌ی مصرف برق آن را به اشتراک گذاشت

نکات برگزیده مطلب
  • آقای حاجی رضا تیموری مدیرعامل شرکت برق استان تهران اخیرا با اشاره با قانونی اعلام شدن صنعت استخراج رمزارز بیت کوین(BTC) در داخل کشور، توضیح داد که تعرفه‌ی برق ماینر‌ها به صورت صادراتی محاسبه می‌شود.

اظهارات مدیرعامل شرکت برق استان تهران

حاجی رضا تیموری مدیرعامل شرکت برق استان تهران در تازه‌ترین صحبت‌های خود از قانونی شدن فعالیت استخراج بیت کوین(BTC) خبر داد و گفت «بر اساس تصمیم هیئت وزیران فعالیت استخراج رمزارزها در داخل کشور مجاز شناخته شده است».

وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود:

سرمایه‌گذاران در صورت دریافت مجوز از اداره صنعت معدن و تجارت می توانند به ادارات برق شهرستان‌های تابعه در هر استان مراجعه و با خرید برق دائم صنعتی به صورت مجاز از شبکه های برق استفاده کنند. حاجی رضا تیموری

تکلیف دستگاه‌های ضبط شده چیست؟

تیموری در رابطه با تعیین تکلیف دستگاه‌های ماینر ضبط شده از ماینر‌های داخلی نیز عنوان کرد «با توجه به اینکه برخی سرمایه‌گذاران از برق صنعتی و کشاورزی استفاده می‌کردند ما به تفاوت بهای برق مصرفی آنها با تعرفه سایر مصارف محاسبه و ازصاحبان این دستگاه‌ها ۹۰ میلیارد ریال دریافت شده است».

مدیرعامل برق استان تهران برق مصرفی برای تولید هر بیت کوین را ۷۲ هزار کیلووات ساعت دانست و گفت:

تعرفه‌ی برق مصرفی مراکز تولید ارز دیجیتال با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما محاسبه و دریافت خواهد شد. حاجی رضا تیموری

وی فعالیت در زمان اوج بار را ممنوع اعلام و خاطرنشان کرد که ساعات و زمان اوج مصرف برق در طی سال تعیین، ابلاغ و مصرف برق توسط واحدهای عملیاتی از طریق کنتورهای هوشمند کنترل می‌شود.

براساس گزارشات، در شهرهای تابعه استان تهران تا به امروز بیش از ۱۲۶ مزرعه‌ی تولید بیت کوین غیرمجاز کشف شده است.

 

صحبت‌های مدیرعامل شرکت برق استان تهران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا تعیین تعرفه‌ی برق صادراتی برای ماینر‌های داخل کشور باعث ایجاد یک صنعت زیرزمینی و یا خروج آن‌ها از کشور نخواهد شد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن