اخبار و مقالاتاسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

موسسه‌ی VanEck ارائه‌ی صندوق ETF بیت‌کوین را آغاز می‌کند

این موسسه‌ی مالی پس از کش و قوس‌های فراوان با کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC) بلاخره قصد دارد نسخه‌ی ویژه‌ای از صندوق‌های قابل مبادله در بورس را بدون تاییدیه‌ی این کمسیون به سرمایه‌گذاران حقوقی ارائه کند.

نکات برگزیده مطلب
  • نشریه‌ی وال استریت ژورنال گزارش کرد که موسسه‌ی VanEck و SolidX پیشنهاد نسخه‌ی محدود صندوق‌های قابل معامله در بورس(ETF) بیت کوین را آغاز خواهد کرد. بر اساس قانون ۱۴۴A کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا(SEC)، فروش اوراق بهادار به سرمایه‌گذاران حقوقی مشخص از ثبت و نظارت مستقیم به وسیله‌ی این سازمان معاف است.

صندوق‌های قابل مبادله در بورس، تنها برای سرمایه‌گذاران حقوقی

در حالی که تنها چند روز از ماه سپتامبر سپری شده است، این ماه می‌تواند برای بیت کوین و حوزه‌ی رمزارزها یک نقطه عطف محسوب گردد. پس از آن‌که صرافی‌های بایننس و Bitfinex محصولات رمزارزی خود را در روز گذشته معرفی کردند و Bakkt به‌تدریج پلتفرم قرارداد‌های آتی بیت کوین را (که به‌صورت فیزیکی تسویه خواهد شد) راه‌اندازی می‌کند، VanEck با پیشنهاد نسخه‌ی محدود ETF بیت کوین برای ایجاد نقطه‌ی عطف دیگری در صنعت رمزارزی آماده می‌شود.

شرکت مدیریت سرمایه VanEck در همکاری با SolidX قصد دارد فروش این نوع سهام را به صورت صندوق‌های قابل مبادله در بورس آغاز کند. نسخه‌ی محدود این نوع دارایی، سرمایه‌گذاران خاصی همانند بانک‌ها، صندوق‌های مدیریت دارایی و کارگزاری‌ها را هدف قرار داده است.

ارائه‌ی نسخه‌ی محدود ETF بیت کوین با هدف دریافت تاییده SEC

بیش از یک دهه از تولد بیت کوین سپری شده است و همچنان صندوق قابل معامله در بورس برای این دارایی وجود ندارد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، نسبت به اعطای اجازه‌ی فعالیت به صندوق‌های رمزارزی کاملا مردد است.

 

با این وجود VanEck و SolidX اعلام کردند، به قانونی اتکا می‌کنند که سهام‌های ETF را از ثبت در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا معاف می‌کند. سهام‌های ETF بیت کوین بر اساس قانون ۱۴۴A کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پیشنهاد خواهند شد. این قانون فروش اوراق بهادار خصوصی را به سرمایه‌گذاران حقوقی مشخصی امکان‌پذیر می‌کند.

در همین زمان، VanEck و SolidX همچنان منتظر تایید درخواست ارائه‌ی صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا هستند. شرکت‌ها ادعا می‌کنند که نسخه محدود این نوع‌دارایی می‌تواند کارکرد صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین را به اثبات برساند.

نمایندگان کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تمایلی به اظهار نظر در رابطه با اقدام اخیر VanEck ندارند. این نهاد همچنان از وجود تقلب و دستکاری در بازار رمزارزها انتقاد می‌کند.

برخی کارشناسان سرمایه‌گزاری از رویکرد VanEck انتقاد کردند. آنا پیندو(Anna Pinedo)، شریک دفتر نیویورک Mayer Brown به وال‌استریت ژورنال اعلام کرد، هیچ‌ شرکتی را مشاهده نکرده است که بر اساس قانون ۱۴۴A سهام ارائه کند و سپس اخذ تاییدیه‌ برای محصولی که سرمایه‌گذاران خُرد را هدف قرار می‌دهد را پیگیری کند!

آیا نسخه‌ی محدود پیشنهاد صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین می‌تواند عملکرد واقعی ETF را به اثبات برساند؟ آیا پیشنهاد ETF بیت‌کوین در نهایت توسط SEC تایید خواهد شد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Bitcoinist
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن