اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

استراتژی پیشنهادی آلمان در مقابله با رمزارز فیسبوک

مقامات آلمانی در نظر دارند برای مقابله با تسلط Libra بر بازار این کشور، راه‌اندازی شبکه‌ی Bundes-Chain را تصویب کنند

نکات برگزیده مطلب
  • دولت آلمان در ماه سپتامبر استراتژی پیشنهادی خود را در حوزه‌ی بلاکچین تصویب خواهد کرد. گزارش شده است که در این استراتژی رمزارزهایی همانند لیبرا(Libra) که توسط فیسبوک منتشر خواهد شد، ممنوع اعلام شده‌ است.

استراتژی پیشنهادی آلمان در مقابل Libra

بر اساس اعلام مجله خبری اشپیگل(Spiegel)، کابینه فدرال آلمان استراتژی پیشنهادی خود را در حوزه‌ی بلاکچین تصویب خواهد کرد. این استراتژی در ژوئن ۲۰۱۹ اعلام شده است.

اگرچه این اقدام تلاش این کشور را برای حضور در حوزه‌ی نوظهور بلاکچین نشان می‌دهد، ممکن است بتوان پیاده‌سازی شبکه‌ی بلاکچین « Bundes-Chain » را  به معنای مرگ Libra در اروپا در نظر گرفت.

توماس هیلمن(Thomas Heilmann)، عضو حزب راستگرای دموکراتیک مسیحی آلمان(CDU) اظهار داشت که ائتلاف قانون‌گذاری آلمان در گذشته نسبت به جلوگیری از فعالیت هر‌گونه رمزارز‌های پایدار خصوصی در این کشور توافق کرده است. وی در این رابطه اظهار داشت:

شرایط کنونی اقتصادی در مقابل بحران و تورم مطلوب ارزیابی می‌شود، این عوامل توسط بانک‌های مرکزی اندازه‌گیری و اعلام می‌شوند. هنگامی که یک عرضه‌کننده‌ی ارز دیجیتالی(فیسبوک) بر بازار مسلط شود، شرایط برای سایر رقبا کاملا دشوار خواهد شد. Thomas Heilmann

به‌نظر می‌رسد مقامات آلمانی ترجیح می‌دهند برای مقابله با تسخیر بازار آلمان توسط Libra، رمزارز پایدار با پشتوانه‌ی دولتی ایجاد کنند تا روی بلاکچین Bundes-chain اجرا شود.

ایجاد چهارچوب برای فعالیت استارت‌آپ‌های رمزارزی بخشی از استراتژی پیشنهادی کشور آلمان محسوب می‌گردد. در می ۲۰۱۹، استارت آپ Bitbond نخستین پیشنهاد توکن‌های بهادار قانون‌گذاری شده(STO) را در آلمان ارائه کرد.

مقامات آلمان امیدوارند که استراتژی جدید به استارت‌آپ‌های محلی کمک کند تا نسبت به سایر رقبای خارجی خود از مزایای رقابتی بهره‌مند شوند.

با این وجود اطلاعات اندکی در زمینه‌ی نحوه‌ی ارائه‌ی مشوق به شرکت‌کنندگان خصوصی در Bundes-chain وجود دارد.

گسترش رویکرد مقابله با رمزارز فیسبوک

الکس کروگر(Alex Krüger)، تحلیلگر بازار رمزارزی معتقد است که ممکن است بزودی دیگر کشور‌ها از رویکرد آلمان در مقابل رمزارزهای نوظهور و صنعت بلاکچین پیروی کنند.

کشور‌های متعددی تلاش می‌کنند فعالیت رمزارز فیسبوک را ممنوع اعلام کنند، برونو لِ مایر(Bruno Le Maire)، وزیر دارایی فرانسه در روز جمعه(۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹) اعلام کرد که این کشور تلاش می‌کند فعالیت Libra را در اتحادیه اروپا ممنوع کند. وی در اظهار نظر مشابه با هیلمن، معتقد است Libra حاکمیت اقتصادی اروپا را تهدید خواهد کرد.

بانک مرکزی چین نیز تلاش می‌کند به پروژه‌ی ایجاد ارز دیجیتالی یوان(Yuan) شتاب دهد. این پروژه نیز به عنوان بخشی از برنامه‌ی این کشور برای مسدود کردن Libra محسوب می‌شود.

در همین حال انجمن لیبرا برای راه‌اندازی این پروژه تلاش می‌کند، این انجمن اخیرا برای اخذ مجوز فعالیت در حوزه‌ی پرداخت از قانون‌گذاری کشور سوئیس اقدام کرده است.

آیا کشور‌های دیگر نیز برای مقابله با تسلط Libra از رویکرد آلمان پیروی خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع
Bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا