اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

ویتالیک بوترین: نسخه‌ی دوم اتریوم واقعاً یک کامپیوتر جهانی خواهد بود

وی با ابراز امیدواری نسبت به آینده‌ی فناوری بلاک‌چین و صنعت رمزارزها، به تازگی مدعی شده که ETH 2.0 قابلیت پردازش ده‌ها هزار تراکنش در ثانیه را خواهد داشت

نکات برگزیده مطلب
  • ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) خالق رمزارز اتریوم(ETH) به تازگی در یک برنامه‌ی پادکست شرکت نموده و در رابطه با آینده‌ی فناوری بلاک‌چین و صنعت رمزارزی صحبت کرده است. وی در این برنامه اعلام نموده که نسخه‌ی دوم اتریوم(Eth 2.0) با در اختیار داشتن قابلیت پردازش ده‌ها هزار تراکنش در ثانیه، در واقع یک «کامپیوتر جهانی» خواهد بود.

ETH 2.0 یک کامپیوتر جهانی

ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) خالق پروژه‌ی رمزارزی اتریوم(ETH) و یکی از بنیانگذاران بنیاد اتریوم(Ethereum foundation) اخیرا در رابطه با پیشرفت‌های نسخه‌ی دوم این پروژه و فضای بلاک‌چین، در یک برنامه‌ی پادکست صحبت‌هایی داشته است. در این مصاحبه وی مدعی شده که نسخه‌ی دوم اتریوم با در اختیار داشتن قابلیت «پردازش ده‌ها هزار تراکنش در ثانیه» در واقع یک کامپیوتر جهانی خواهد بود.

وی تصدیق کرد که روند توسعه‌ی این پروژه طولانی شده است، و مواردی وجود دارد که در رابطه با آن «از ابتدا در مسیر اشتباه قرار داشته‌اند». او گفت:

بلاک‌چین‌ها در وضعیت فعلی بیشتر شبیه به یک شوخی هستند! مثلا توانایی پردازش ۱۵ تراکنش در ثانیه را دارند، شما نمی‌توانید اقتصاد جهان را بر پایه‌ی چنین چیزی اداره کنید، بنابراین من واقعا نسبت به تبدیل اتریوم به چیزی که بتوانیم به آن افتخار کنیم، هیجان زده هستم. Vitalik Buterin

به نظر می‌رسد که تحولات اخیر فضای بلاک‌چین توانسته بینش و درک شایانی برای طراحی نسخه‌ی دوم اتریوم به همراه داشته باشد. انتظار می‌رود که راه‌اندازی مراحل اولیه‌ی پروتکل اثبات سهام(Proof Of Stake) سال آینده رخ دهد.

آینده‌ی بلاک‌چین و صنعت رمزارزی از نظر ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین در رابطه با تحول بلاک‌چین و صنعت رمزارزی اذعان داشت:

واقع‌بینانه بخواهم بگویم، تا به امروز کاربرد بلاک‌چین خارج از فضای رمزارزی بسیار کم و محدود بوده است. Vitalik Buterin

با این وجود وی همچنین اظهار داشت که این روند «هم اکنون شروع به تغییر کرده است». امنیت، تغییر ناپذیری و عملکرد بی‌نظیر ارائه شده توسط فناوری بلاک‌چین باعث ساده‌تر شدن اداره‌ی کسب و کار‌ها خواهد شد.

آقای بوترین طی صحبت‌های خود اعلام کرد که نسبت به امنیت این دارایی‌های غیرمتمرکز نیز نگران است. وی اظهار داشت که صرافی‌های رمزارزی و صندوق‌های نگهداری هم در آینده‌ای نه چندان دور مانند مقامات مرکزی، این نگرانی‌ها را خواهند داشت. او گفت:

شخصیت ایده‌آل گرای من امیدوار است که صرافی‌های متمرکز امروزی کنار رفته و ما بتوانیم به جای تعامل با سیستم بانکی، غیرمتمرکز شویم. Vitalik Buterin

در ادامه آقای بوترین به «بازیابی اجتماعی رمز عبور» یا «Social Recovery Password» اشاره کرد، که با ارائه‌ی کیف‌پول‌های مجهز به چند امضاء(Multi-Sig) و سیستمی که از سرقت دارایی جلوگیری می‌کند، باعث افزایش امنیت می‌شوند. در حال حاضر تمام رمزارزها از جمله بیت‌کوین(BTC)، با بدست آوردن کلید‌های خصوصی توسط افراد مخرب، قابل هک شدن و سرقت هستند. از این رو، برای جلوگیری از سرقت دارایی‌ها و از دست دادن کلید‌های شخصی، در حوزه‌ی مربوطه به توسعه‌‌ نیاز است.

دیدگاه بوترین نسبت به آینده

در نهایت بوترین نشان داد که نسبت به آینده‌ی بلاک‌چین و توکن‌های آن بسیار خوش‌بین و امیدوار است. وی معتقد است که توکن‌های بلاک‌چینی و پاداش در برابر چیزهایی هرچند کوچک، مانند حفاظت از محیط زیست، می‌تواند در آینده با ارزش تلقی شوند. وی در رابطه با این مورد توضیح داد:

دولت‌های آینده ممکن است تنها برای تشکر از افرادی که در گذشته خدماتی ارائه کرده‌اند و باعث ارزشمندی این توکن‌ها شده‌اند، اقدام به خرید این توکن‌ها کنند.
Vitalik Buterin

صحبت‌های ویتالیک بوترین را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا نسخه‌ی دوم اتریوم می‌تواند قابلیت‌های گفته شده را به همراه داشته باشد؟ آیا ما شاهد آن خواهیم بود که فناوری بلاک‌چین خارج از صنعت رمزارزی هم به طور گسترده مورد پذیرش و استفاده قرار می‌گیرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Coingape
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن