اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

تنها ۳ روز تا راه‌اندازی قرارداد‌های آتی پلت‌فرم Bakkt زمان باقی مانده

تحلیل‌گران معتقد‌اند که راه‌اندازی قرارداد‌های آتی بیت کوین در Bakkt باعث افزایش ناگهانی قیمت این رمزارز در بازار خواهد شد

نکات برگزیده مطلب
  • تنها ۳ روز تا راه‌اندازی قرارداد‌های آتی قابل انتقال به غیر فیزیکی بیت کوین در پلت‌فرم Bakkt زمان باقی است. تحلیل‌گران برجسته‌ی صنعت رمزارزی از جمله تام لی و موسسه‌ی PlanBمعتقد‌اند که راه‌اندازی این مشتقات باعث افزایش اعتماد به نفس شرکت‌ها و موسسات بزرگ نسبت به صنعت رمزارزی و سرازیر شدن سرمایه‌های عظیم آن‌ها به سمت این صنعت نوظهور خواهد شد که در نهایت منجر به افزایش چشم‌گیر قیمت رمزارزها به ویژه بیت کوین(BTC) می‌شود.

تنها ۳ روز تا اولین قرارداد آتی فیزیکی

تنها سه روز تا یکی از بزرگ‌ترین رویداد‌های بازار رمزارزی زمان باقی است. پس از مشکلات بی‌شمار مرتبط با قانون‌گذاری و یک روند توسعه‌ که بسیار طولانی‌تر از آنچه انظار می‌رفت به طول انجامید، قرار است پلت‌فرم Bakkt طی روزهای آینده اولین قرارداد‌ آتی قابل انتقال به غیر فیزیکی بیت کوین را راه‌اندازی کند.

Bakkt‌

نزدیک به یک سال است که سرمایه‌گذاران رمزارزی سراسر جهان با نفس‌های حبس شده در سینه منتظر راه‌اندازی قرارداد‌های آتی فیزیکی بیت کوین در این پلت‌فرم هستند. اخبار مربوط به این محصول اواخر سال ۲۰۱۸ برای اولین بار منتشر شد و این پلت‌فرم تحت حمایت فرابوس توسط افراد خوش‌بین به عنوان کاتالیزوری در نظر گرفته شد که می‌توانست آغازگر روند صعودی بعدی برای بیت کوین و رسیدن قیمت این رمزارز به رکورد‌های جدید باشد.

اما همانطور که ذکر شد، پلت‌فرم Bakkt با مشکلات متعددی روبرو بوده که در نهایت منجر به تاخیر پی‌در‌پی در راه‌اندازی قرارداد‌های آتی آن شدند.

به هرحال به نظر می‌رسد که اینبار دیگر با تاخیر مواجه نخواهیم بود. انتظار می‌رود که در روز ۲۳ام سپتامبر سال جاری شاهد بازگشایی این خدمات و حرکت سیل عظیمی از سرمایه به سمت آن باشیم. این درحالیست که تحلیل‌گران صنعت رمزارزی معتقد‌اند که رویداد مذکور می‌تواند به طور قطع اثرات مثبتی بر روی بازار‌های بیت کوین داشته باشد.

نظر تحلیل‌گر ارشد Fundstrat

آقای تام لی(Tom Lee) تحلیل‌گر ارشد کمپانی Fundstrat Global در یکی از پست‌های توییتری اخیر خود اظهار نموده که «نسبت به Bakkt و توانایی این پلت‌فرم در بهبود و افزایش اعتماد موسسات بزرگ به صنعت رمزارزی» خوش‌بین است.

Bakkt

در واقع با وجود حمایت برجسته‌ترین و مهم‌ترین موسسات مالی و شرکت‌های بزرگ جهان(از جمله مایکروسافت، استارباکس و غیره)، می‌توان گفت که Bakk احتمالا باعث افزایش اعتماد به نفس موسسات و شرکت‌هایی شود که در گذشته نسبت به صنعت رمزارزی و سرمایه‌گذاری در آن مردد و دودل بوده‌اند؛ موضوعی که توسط آقای لی هم تایید شده است.

نظر سم داکتر در رابطه با این رویداد

سم داکتر(Sam Doctor) تحلیل‌گر صنعت رمزارزی در یادداشتی که در توییتر شخصی خود منتشر کرده بود، توضیح داد که طبق تجربیات شخصی وی از یکی از رویداد‌های مرتبط با پلت‌فرم Bakkt که نمایندگان بیش از ۱۵۰ موسسه‌ی مالی و سرمایه‌گذاری در آن حضور داشتند، پیش‌بینی می‌شود که آینده‌ی قرارداد‌های آتی بیت کوین Bakkt به «موسسات تعلق دارد».

وی در توییتر خود نوشت:

همانطور که قبلا نوشته‌ایم، Bakk بسیاری از موانع و سد‌های پیش روی سرمایه‌گذاران سنتی را برطرف کرده است، سرمایه‌گذارانی که به دنبال آن هستند تا اختیارات و کسب و کار خود را به نحوی گسترش دهند که صنعت رمزارزی هم در آن گنجانده شود. Sam Doctor

وی در ادامه توضیح داد «به نظر می‌رسد که حجم زیادی از پذیرندگان صنعت رمزارزی آماده هستند تا در روز اول راه‌اندازی قرارداد‌های آتی Bakkt، در این صنعت حضور به عمل آورند». آقای داکتر همچنین خاطرنشان کرد که تیم فروش این شرکت هم اکنون بحث و گفتگو با کارگزاران و نام‌های بزرگ بازار را آغاز کرده است.

 

قرارداد آتی بیت کوین یک کاتالیزور برای رشد بازار خواهد بود

بدین گونه او تایید کرد که در صورت تبدیل این شور و هیجان به «سرمایه‌گذاری واقعی» در صنعت رمزارزی، راه‌اندازی این محصول(که باعث می‌شود بسیاری از موسسات بزرگ برای اولین بار طعم بیت کوین فیزیکی را بچشند) در راستای رشد جوانه‌ی این بازار نوظهور حکم یک کاتالیزور «عظیم» را ایفا می‌کند.

یک تحلیل‌گر سازمانی با نام مستعار PlanB هم این موضوع را تایید کرده است. PlanB با انتشار چند مقاله توضیح داده که این مشتقات جدید به دلیل توانایی در ارائه‌ی نقدینگی باعث جذب موسسات به سمت صنعت رمزارزی خواهند شد. مشتقات به ویژه قراداد‌های آتی رمزارزی، به سرمایه‌گذاران این فرصت را می‌دهند تا در صورت نیاز، به فروش دارایی‌های تحت مالکیت روی آورند، جایی که مبادلات بزرگ یا باعث لغزش و افت دفاتر سفارش(Order Book) شده و یا به دلیل نگرانی‌های لجستیکی بیش از حد، برای تکمیل به مدت زمان بیشتری نیاز خواهند داشت.

Bakkt برای بیت کوین بسیار مهم و حیاتی است

این تمام ماجرا نیست. PlanB همچنین توضیح داده است که پلت‌فرم Bakkt برای بیت کوین بسیار مهم و حیاتی می‌باشد، زیرا بازار قرارداد‌های آتی BTC که هم اکنون فعالیت دارد، در درجه‌ی اول «مبتنی بر پول نقد» عمل می‌کنند. این بدان معناست که هیچ بیت کوینی به صورت فیزیکی در حل و فصل قرارداد‌های آتی دخیل نیست. به صورت ساده‌تر می‌توان گفت که این موضوع بدان معناست که کاربران می‌توانند بیش از آنچه در اختیار دارند بیت کوین بفروش برسانند(حتی بیشتر از آنچه در چرخه‌ی بازار وجود دارد).

یکی دیگر از مواردی که مهم به نظر می‌رسد، آن است که Bakkt فروشندگان را موظف می‌کند تا پیش از شروع روند فروش، بیت کوین مورد نیاز را حتما در اختیار داشته باشند؛ پلت‌فرم Bakkt به خریداران این فرصت را می‌دهد تا در ازای پرداخت رمزارز واقعی قرارداد‌های خود را بازخرید کرده و از حالت گرو در آورند.

طبق اعلام PlanB، این حرکت پویا جدید که به گفته‌ی آن‌ها «کل بازی را تغییر می‌دهد»، ممکن است که باعث ترس سرمایه‌گذاران از فروش بیت کوین در بازار شود، زیرا یک اثر خاص در بازار ایجاد می‌کند که تنها به ذات کمبود دیجیتالی بیت کوین متکی است.

نظر شما در رابطه با راه‌اندازی اولین قرارداد‌های آتی فیزیکی بیت کوین چیست؟ آیا Bakkt باعث ایجاد یک تحول عظیم در بازار و جهش ناگهانی قیمت رمزارزها به ویژه بیت کوین خواهد شد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
Ethereumworldnews

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا