اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

اولین نسخه از راه‌حل مقیاس‌پذیری شبکه‌ی سان در بلاک‌چین ترون راه‌اندازی شد

شبکه‌ی سان(Sun Network) با هدف نامحدودسازی(!) مقیاس‌پذیری شبکه‌ی ترون توسعه یافته است

نکات برگزیده مطلب
  • اولین نسخه از کدهای پایه‌ی راه‌حل مقیاس‌پذیری شبکه‌ی ترون(TRON) با نام شبکه‌ی سان یا Sun Network منتشر شد. این پروژه با هدف افزایش مقیاس‌پذیری شبکه‌ی ترون و همچنین افزایش قابلیت‌های این شبکه جهت رقابت در زمینه‌ی نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز(dApp) با دیگر پروژه‌های رمزارزی همچون اتریوم و EOS‌ توسعه یافته است.

شبکه‌ی سان راه‌اندازی شد

 اولین نسخه از کدهای پایه‌ی راه‌حل مقیاس‌پذیری شبکه‌ی ترون(TRON) که شبکه‌ی سان یا Sun Network نامیده می‌شود، بالاخره منتشر شد. با این حال به نظر نمی‌رسد که این رویداد تاثیر زیادی بر روی قیمت رمزارزهای ترون(TRX) گذاشته باشد. در زمان نگارش این مقاله رمزارز TRX تنها ۰/۳۳ درصد افزایش قیمت را شاهد بوده است.

Tron ترون

طبق اعلامیه‌ی رسمی ترون، شبکه‌ی سان یک راه‌حل مقیاس‌پذیری است که به منظور افزایش ظرفیت شبکه‌ی اصلی(MainNet) ترون ساخته شده و هدف آن کامل کردن دیگر پروژه‌های مقیاس‌پذیری ترو‌ن از جمله زنجیره‌ی نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز(DAppChain)، یک نرم‌افزار زنجیره‌ی جانبی بهینه‌سازی شده برای قرارداد‌های هوشمند، پروژه‌ی ارتباطات بین زنجیره‌ای و غیره است.

بین این پروژه‌ها، زنجیره‌ی DAppChain خودش را به عنوان یک پروژه‌ی مقیاس‌پذیری زنجیره‌ی جانبی معرفی کرده که هدف از ساخت آن فراهم آوردن ظرفیت مقیاس‌پذیری نامحدود برای شبکه‌ی اصلی ترون بوده است، تا به نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز این شبکه اجازه دهد با صرف انرژی کمتری به کار خود ادامه داده، امنیت بیشتری در اختیار داشته و عملکردی بهتری را در ترون ارائه کنند.

 

شبکه‌ی سان متفاوت با دیگر پروژه‌های مقیاس‌پذیری

شبکه‌ی سان در مقایسه با دیگر پروژه‌های مقیاس‌پذیری ترون، دو ویژگی منحصر به فرد را یدک می‌کشد. اول از همه، این شبکه‌ با توجه‌ی ویژه‌ای که به بهبود تعداد تراکنش‌های پردازش شده در ثانیه(TPS) قرارداد‌های هوشمند در شبکه‌ اصلی و همچنین کاهش چشم‌گیر کارمزد تراکنش‌ها داشته، تراکنش قرارداد‌های هوشمند را تقویت خواهد کرد. ثانیا، زنجیره‌ی جانبی الزامات و مقرراتی را فراهم می‌کند که متناسب با نیاز کاربران است.

به عنوان مثال، انگیزه‌هایی در زنجیره‌ی جانبی وجود دارد، نرخ تراکنش‌ها، سرعت تایید مبادلات و دیگر پارامترها که نیاز گروه‌های مختلف توسعه‌دهنده را برطرف می‌کند.

راه‌حل کلی شبکه‌ی سان امکان مقیاس‌پذیری نامحدود را به شبکه‌ی اصلی ترون ارائه می‌کند و به تبع آن، وجود احتمالات و امکان گسترده‌تر TRON DApps و تمام پیشرفت‌های اکوسیستم این رمزارز را تضمین خواهد کرد.

این راه‌حل تلاش می‌کند تا هم زمان بر روی صنعت بلاک‌چین و روند توسعه‌ی شبکه‌ی ترون تاثیر مثبتی داشته باشد.

اظهارات جاستین سان

جاستین سان(Justin Sun) بنیانگذاری و مدیرعامل ترون به تازگی اعلام نموده که هرچه زمان بگذرد، پروژه‌ها گوناگون پیشرفت‌های زیادی خواهند داشت. وی در رابطه با این موضوع اعلام کرد:

ما در ماه اکتبر ۲۰۱۸ پروژه‌ی TVM را راه‌اندازی کردیم. تنها پس از گذشت ۷ ماه، تقریبا ۵۰۰ پروژه‌ی نرم‌افزار غیرمتمرکز با کیفیت در شبکه‌ی ترون راه‌اندازی شده بود. Justin Sun

وی در ادامه افزود که تعداد حساب‌های ترون اکنون به ۳ میلیون رسیده است. علاوه بر این از زمان راه‌اندازی شبکه‌ی اصلی این رمزارز تا به امروز در مجموع ۴۱۰ میلیون تراکنش امن صورت گرفته است.

آقای سان در ادامه توضیح داد که «با صرف نظر از این موضوعات، کاهش مصرف انرژی، امنیت بالا و عملکرد بی‌نظیر شبکه‌ی سان باعث فعال‌تر شدن اکوسیستم ترون خواهد شد».

علاوه بر موارد گفته شده، وی توضیح داد که «توسعه‌دهندگان جامعه‌ی ترون نیز از این شبکه بهره‌مند خواهند شد. علاوه بر این یک سری پروژه‌های مربوط به مقیاس‌پذیری از جمله ارتباطات بین زنجیره‌ای و DAppChain باعث گسترش هرچه بیشتر ظرفیت‌های کلی شبکه‌ی ترون و همچنین بهبود TPS و عملکرد اجرایی قرارداد‌های هوشمند در شبکه‌ی ترون خواهند شد».

 

ترون به دنبال رقابت در زمینه‌ی نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز

بنیان ترون در زمینه‌ی نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز الگوی خاصی را مد نظر دارد. به عنوان مثال این شبکه توانسته طی چند هفته‌ی گذشته تا به امروز در مقابل رقبای سرسختی همچون اتریوم(Ethereum) و EOS عملکرد مناسبی از خود نشان دهد. بنیاد ترون علیرغم موفقیت، همچنان در حال بهبود اکوسیستم خودش است تا به گفته‌ی برخی، بتواند به تفاوت‌های فوق‌العاده‌ای دست یابد.

شبکه‌ی آزمایشی ترون با هدف تحریک و راه‌اندازی رقابت در بخش نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز، به صورت رسمی در ماه ژوئن معرفی شد. آقای سان در آن زمان تصریح کرد که ترون قصد دارد یک DAppChain یا زنجیره‌ی مخصوص نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز توسعه دهد.

براساس گفته‌های او، این زنجیره باید به گونه‌ای سفارشی شود که بتواند با قرارداد‌های هوشمند ترون ارتباط داشته باشد. وی همچنین خاطر نشان کرد که اجرایی شدن این پروژه به بهبود عملکرد نرم‌افزار‌های غیرمتمرکز به واسطه‌ی به حداقل رساندن میزان مصرف انرژی کمک خواهد کرد. در نتیجه از راندمان بالا و امنیت کامل اطمینان حاصل خواهد شد.

نظر شما در رابطه با راه‌اندازی شبکه‌ی Sun Network چیست؟ آیا با عرضه‌ی این راه‌حل مقیاس‌پذیری شاهد نامحدود شدن مقیاس‌پذیری شبکه‌ی Tron خواهیم بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
Coinspeaker

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا