اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

سه عاملی که باعث افزایش قیمت بیت‌کوین به بیش از ۱۲ هزار دلار خواهد شد

سقوط بازارهای جهانی، استفاده از بیت‌کوین به عنوان روشی برای حفظ ارزش دارایی‌ها و بهره برداری از ضعف‌های ارزهای فیات از جمله عواملی هستند که می‌توانند ادامه‌ی روند افزایش قیمت بیت‌کوین را تضمین کنند

قیمت بیت‌کوین(BTC) در روزهای اخیر در روند صعودی قرار گرفته است، اما دلایل شکل‌گیری رالی صعودی می‌تواند به معنای سطح قیمتی بالاتر در زمان نسبتا طولانی باشد. با وجود دستیابی بیت‌کوین به سطح قیمتی ۱۲ هزار دلار، دلایلی که صنعت رمزارزی برای دستیابی بیت‌کوین به سطوح بالاتر در نظر می‌گیرد، در این مقاله ارائه می‌شود.

۱- افزایش قیمت بیت‌کوین با سقوط ارزش بازارهای بورس جهانی

بر اساس گزارش کوینیت، تداوم جنگ تجاری میان آمریکا و چین یک مزیت برای افزایش قیمت بیت‌کوین محسوب می‌شود.

با وجود ادامه تنش‌ها، بازار جهانی در روز سه‌شنبه سقوط قابل توجهی را به نمایش گذاشت. تیم درپر(Tim Draper)؛ سرمایه‌گذار و کارآفرین، یادآور شد که شاخص سهام داو جونز(Dow Jones) 2.9 درصد و نزدک(Nasdaq) 3.4 درصد سقوط کرده است، و بدترین روز معاملاتی سال را برای بورس داو جونز رقم زده است.

در همان زمان قیمت بیت‌کوین ۳٫۲ درصد افزایش یافت و به شرایط نزولی حاکم بر بازار که چند هفته تداوم یافت، خاتمه داد. تنها یک هفته پیش، بیت‌کوین نزدیک به سطح ۹۵۰۰ دلار معامله گردید.

۲- سرمایه‌گذاران از بیت‌کوین به عنوان روشی برای حفظ ارزش دارایی‌ها استفاده می‌کنند

عملکرد کنونی قیمت بیت‌کوین، دیدگاه استفاده از بیت‌کوین به عنوان پناه‌گاهی در برابر کاهش ارزش پول را تقویت می‌کند.

بر اساس اظهارات جیک چروینسکی(Jake Chervinsky) در روز سه‌شنبه، در حالی که بیت‌کوین برای کاهش وابستگی به سیستم مالی متمرکز طراحی شده است، این موضوع یک کاربرد اصلی برای بیت‌کوین محسوب می‌شود. وی به‌طور خلاصه اظهار داشت:

امروز بیت‌کوین دقیقا کاری را انجام می‌دهد که برای آن طراحی شده است. Jake Chervinsky

اظهارات وی در رسانه‌های اصلی بازتاب گسترده‌ای یافت. مدیرعامل شرکت مشاوره Agecroft Partners در گفتگو با شبکه‌ی CNBC اعلام کرد که ویژگی حفظ ارزش دارایی‌ها در بیت‌کوین، سرمایه‌گذاری در این حوزه را برای آینده جذاب ساخته است.

۳- بهره برداری بیت‌کوین از ضعف ارزهای فیات

هفته‌ی جاری، در بخشی از جنگ تجاری میان آمریکا و چین، ایالات متحده آمریکا چین را به صورت عامل دستکاری ارز توصیف کرد. پس از آن‌که چین سیاست حمایت از یوان(ارز ملی چین) را به‌طور قابل توجهی تغییر داد و این موضوع موجب کاهش نرخ برابر آن نسبت به دلار شد، این اتهام مطرح گشت.

استیون منوچین(Steven Mnuchin)، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا ادعا کرد این موضوع یک مزیت رقابتی ناعادلانه در معاملات جهانی به چین ارائه می‌کند. چین در واکنش اعلام کرد که آمریکا «عمدا نظم جامعه‌ی جهانی را تخریب می‌کند.»

کایل بس(Kyle Bass)، بنیان‌گذار شرکت مدیریت سرمایه Hayman در گفتگو با رسانه‌ها عنوان کرد که با این وجود سرمایه‌گذاری در سیستم‌های جایگزین برای سرمایه‌گذاران عادی مناسب به‌نظر می‌رسد. وی در روز سه‌شنبه و در گفتگو با یاهو(Yahoo) اظهار داشت:

اگر در آسیا و کشور چین قرار دارد و دارای سیستم ارزی بسته‌ای هستید، یا اگر در هنگ‌کنگ(Hong Kong) قرار دارید و نمی‌توانید مقادیر عظیمی از دلار هنگ‌کنگ را به دلار آمریکا تبدیل کنید، چه چیزی را خریداری خواهید کرد؟ Kyle Bass

جرمی آلایر(Jeremy Allaire)، مدیرعامل شرکت پرداخت Circle اعتقاد دارد که این شرایط موجب شده است تا سرمایه‌گذاران چینی تعامل بیشتری با بیت‌کوین داشته باشند. وی روز دوشنبه در گفتگو با CNBC اظهار داشت:

بشریت هم‌اکنون یک مکانیزم غیر متمرکز و با امنیت بالا برای ذخیره‌ی دارایی‌ها ایجاد کرده است که می‌تواند در هر مکانی که اینترنت وجود دارد، وجود داشته باشد. Jeremy Allaire

آیا عوامل مهم دیگری نیز در شرایط کنونی بر قیمت بیت‌کوین تاثیر می‌گذارد؟ چه سطح قیمتی را برای بیت‌کوین پیش‌بینی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع
Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا