اخبار داخلیاخبار و مقالات

بیانیه‌ی اتاق بازرگانی تهران درباره‌ی تعرفه برق صنعت استخراج رمزارزها تصویب نشد

در این بیانیه اعلام شده بود استفاده از تعرفه‌ی برق صادراتی برای صنعت رمزارزی داخل کشور درست نیست

نکات برگزیده مطلب

  • اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران امروز پیشنهاداتی را در قالب بیانیه‌ای در خصوص صنعت رمزارزی داخل کشور و نامناسب بودن تعرفه‌ی برق صادراتی برای این صنعت تهیه کرده بود که پس از بررسی، به تصویب اعضای هیات نمایندگان نرسید.

بیانیه‌ی اتاق بازرگانی رد شد

 اتاق بازرگانی تهران در بیانیه ای درباره به رسمیت شناختن صنعت استخراج رمزارزها خواستار آن شده بود که مکانیزم بورس انرژی مبنای تعرفه‌گذاری برای برق مورد نیاز رمزارزها باشد.

اتاق بازرگانی

در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران که صبح امروز(سه شنبه) برگزار شد، بیانیهای قرائت شد که براساس آن تعرفه‌ی برق مورد نیاز صنعت رمزارزی داخل کشور همانند سایر صنایع کشور از جمله فولاد و پتروشیمی در نظر گرفته شود. در ادامه این بیانیه آمده «همزمان با تاکید بر اصلاح ساختار پرداخت یارانه‌های انرژی، باید شرایط برای رقابت همه صنایع برابر باشد».

در مقدمه‌ی این بیانیه با اشاره به تعرفه‌ی برق تعیین شده برای ماینینگ تصریح شده بود «سیال بودن بسیار بالای این صنعت باعث شده تا چسبندگی بالایی وجود نداشته باشد و احتمال مهاجرت سرمایه‌گذاران به کشورهای منطقه از جمله گرجستان وجود دارد».

در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده:

مقایسه‌ی قیمت برق استخراج رمزارز با قیمت برق صادراتی درست نیست، زیرا اوج تقاضای برق در سال کمتر از ٣٠٠ ساعت است و برای استفاده از ظرفیت های بلااستفاده‌ی کشور، باید استخراج کنندگان رمزارز را به سمت استفاده از مزیت این موضوع ترغیب کنیم. بیانیه‌ی اتاق بازرگانی تهران

نظر افراد حاضر در این جلسه چیست؟

مجید صدری رییس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال درباره‌ی این بیانیه توضیح داد که «برای تهیه این پیشنهادات با انجمن بلاکچین ایران، انجمن برق دانشگاه صنعتی شریف و … همکاری شده است. با این حال اعضاء به این بیانیه رای ندادند و به تصویب نرسید».

افروز بهرامی رییس صندوق ضمانت صادرات و عضو هیات نمایندگان درباره این بیانیه گفت «این بیانیه تنها مربوط به تعرفه‌ی برق است و اشاره به بازگشت ارز حاصل از صادرات آن و همچنین نقش آن برای واردات، اشاره‌ای نکرده است. مقرر شد این بیانیه پس از بررسی بیشتر و برخی اصلاحات بار دیگر برای تصویب در هیات نمایندگان مطرح شود».

نظر شما در رابطه با بیانیه‌ی اتاق بازرگانی تهران و نامناسب بودن تعرفه‌ی برق صادراتی برای صنعت ماینینگ داخل کشور چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها
نمایش بیشتر

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن