اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

پیشنهاد افزایش پاداش بلاک‌های اتریوم باعث بروز نگرانی‌هایی برای جامعه‌ی کاربران این رمزارز شده است

این پیشنهاد در طرح شماره‌ی EIP-2025 بیان شده، اما نحوه‌ی مدیریت و تخصیص بودجه در آن مشخص نشده است

نکات برگزیده مطلب
  • جیمز هنکاک(James Hancock) یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم که اهل برلین می‌باشد، اخیرا یک پیشنهاد بهبود اتریوم یا EIP جدید ارائه کرده که در آن گفته شده می‌توان برای تامین سرمایه‌ی لازم برای توسعه‌ی اتریوم، میزان پاداش بلاک‌های این رمزارز را به مدت ۱۸ ماه افزایش داد. گرچه EIP-2025 میزان افزایش پاداش هر بلاک را ۰/۴۴ واحد اتر بیان نموده، اما در رابطه با اینکه چطور و به وسیله‌ی چه کسی این سرمایه‌ی تولیدی مدیریت خواهد شد، توضیحی ارائه نکرده است.

پیشنهاد EIP-2025

تعدادی از توسعه‌دهندگان اتریوم(ETH) نسبت به پیشنهاد بهبود اتریوم(EIP) شماره ۲۰۲۵ ابزار نگرانی کرده‌اند، زیرا در این EIP پیشنهاد شده که برای ۱۸ ماه آتی تعداد اترهای ساخته شده در هر بلاک را افزایش دهیم. این پیشنهاد که توسط جیمز هنکاک(James Hancock) یکی از توسعه‌دهندگان اهل برلین ارائه شده، توصیه می‌کند که به منظور تامین سرمایه‌ی توسعه‌ی در حال انجام اتریوم، به میزان ۰/۴۴ واحد اتریوم به هر بلاک این رمزارز اضافه شود.

ethereum پیشنهاد بهبود اتریوم

پیشنهاد EIP-2025 ماه گذشته منتشر شد و به طور مختصر در طول یک جلسه‌ی دو هفته‌ای که با حضور توسعه‌دهندگان هسته‌ی اتریوم در روز ۱۸ام جولای برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت. در این پیشنهاد گفته شده که این میزان اتریوم اضافه‌ی تولید شده برای تامین سرمایه‌ی روند توسعه‌ی اتریوم، توسط یک سازمان تامین مالی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

.

پیشنهاد EIP-2025 قطعا «مضحک است»

براساس گفته‌ی اریک کانر(Eric Conner) پیشنهاد ارائه شده توسط EIP-2025 «قطعا مضحک» است. آقای کانر برآورد می‌کند در صورتی که این پیشنهاد پذیرفته شود،  طی ۱۸ ماه آینده حدود ۱۳۶ هزار واحد اتریوم به ارزش تقریبی ۲۸/۶ میلیون دلار، مازاد بر تولید فعلی، تولید خواهد شد.

آنتونی ساسانو(Anthony Sassano) یکی از بنیانگذاران پلت‌فرم EthHub که منبع اطلاعاتی برای توسعه‌دهندگان فناوری بلاک‌چین محسوب می‌شود، تایید کرد از هر پیشنهادی که باعث تکامل روند تامین مالی توسعه‌ی اتریوم شود، حمایت خواهد کرد. با این حال، او پیشنهاد داد که از گزینه‌ی دیگری به جز افزایش پاداش بلاک جهت تامین هزینه‌های جاری استفاده شود.

 

افزایش پاداش بلاک باعث تضعیف اتریوم به عنوان محلی برای ذخیره ارزش می‌شود

در همین حال، امین سلیمانی(Ameen Soleimani) مدیرعامل پلت‌فرم بلاکچینی SpankChain استدلال کرده است که افزایش پاداش بلاک‌های اتریوم برای مقاصد تامین مالی باعث تضعیف توانایی‌های آن به عنوان یک محل ذخیره‌سازی ارزش خواهد شد.

دیگر اعضای برجسته‌ی جامعه‌ی رمزارزی از جمله دیوید هافمن(David Hoffman) سرپرست بخش تکنولوژی شرکت RealT(پلت‌فرم برای توکنیزه‌سازی املاک و مستغلات) و آقای رایان شان آدام(Ryan Sean Adams) بنیانگذار شرکت سرمایه‌گذاری رمزارزی Mythos Capital نیز با روش تامین سرمایه‌ی پیشنهاد شده توسط پیشنهاد بهبود اتریوم ۲۰۲۵ مخالفت کرده‌اند.

مشخص نیست که روند تامین سرمایه چگونه مدیریت خواهد شد

اندرو ردن(Andrew Redden) سرپرس بخش فناوری Groundhog Pay که یک پلت‌فرم تجارت الکترونیک مبتنی بر اتریوم است، این پیشنهاد تامین سرمایه را به یک «فاجعه» تشبیه کرده است.

با توجه به صحبت‌های مابین اعضای جامعه‌ی اتریوم، به نظر می‌رسد که این پیشنهاد بهبود اتریوم به طور واضع مشخص نکرده‌اند که چه کسی این پاداش‌های مازاد را دریافت خواهد کرد و یا چه کسی مسئولیت تخصیص بودجه و سرمایه را بر عهده خواهد اشت. همانطور که در اسناد مرتبط با جزئیات EIP-2025 آمده است، این پاداش مازاد تنها در یک دوره‌ی ۱۸ ماهه تولید خواهند شد.

با این حال، این ETHهای مازاد به ماینر‌ها اعطا نخواهد شد، بلکه به صورت جداگانه به یک موسسه‌ی مشخص منتقل می‌شود. با تمام این تفاسیر هنوز به طور دقیق مشخص نشده است که چه کسی مسئولیت مدیریت این سرمایه را بر عهده خواهد داشت.

سرنوشت نامعلوم

آقای هنکاک با اظهار این موضوع که نمی‌داند چه کسی مسئولیت مدیریت این دارایی‌های مازاد را بر عهده خواهد داشت، اعلام کرد: «من ادعا نمی‌کند که بهترین راه برای سازماندهی این وجوه را می‌دانم».

وی در ادامه پیشنهاد داد که یک سازمان مستقل غیرمتمرکز یا DAO که می‌تواند منابع مالی را برای پروژه‌های مختلف توزیع کند، باید این مدیریت را بر عهده بگیرد. هنکاک معتقد است که تا زمانی که روند تخصیص بودجه شفاف باشد، مهم نیست چطور این سرمایه‌ توزیع خواهد شد.

اودی ورثمیر(Udi Wertheimer) یک برنامه‌نویس و مدافع بیت‌کوین(BTC) در مورد این ایده‌ی جمع‌آوری سرمایه گفت:

هیچ سندی وجود ندارد که نشان دهد این موضوع جدی گرفته شده است. تنها اشاره‌ای که به آن شده در کل بی‌طرف بوده و توسط نویسنده‌ی آن ارائه شده است. Udi Wertheimer

ورثمیر همچنین اشاره کرد که به نظر او «هیچ شانسی وجود ندارد» که پیشنهاد EIP-2025 پذیرفته شود.

در حال حاضر اتریوم از لحاظ میزان سرمایه‌ی در حال گردش، با افت ۱/۹۶ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته در رتبه‌ی دوم بازار رمزارزی قرار دارد.

نظر شما در رابطه با پیشنهاد EIP-2025 و افزایش پاداش بلاک‌های اتریوم چیست؟ پذیرش چنین پیشنهادی چه تغییری در وضعیت اتریوم به عنوان یک محل ذخیره‌سازی ارزش به وجود خواهد آورد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

منبع
Cryptoslate

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا