اخبار داخلیاخبار و مقالات

رییس اتاق بازرگانی تهران: باید مکانیزمی برای بازگشت ارز حاصل از استخراج رمزارزها طراحی کنیم

مسعود خوانساری با اشاره به متداول شدن استفاده از رمزارزها در دنیا گفت که نباید در کشور نسبت به چنین مسائلی صفر و یکی عمل کنیم

نکات برگزیده مطلب
  • مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تازه‌ترین صحبت‌های خود با اشاره به این موضوع که استفاده از فناوری رمزارزی در دنیا به یک امر متداول تبدیل شد، اعلام کرد که نباید نسبت به چنین موضوعاتی صفر و یکی برخورد کنیم. وی خاطر نشان کرد که «باید برای بازگشت ارز حاصل از استخراج رمزارزها، یک مکانیزم طراحی کنیم».

مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران طی جدید‌ترین مصاحله‌ی خود در رابطه با تصویب فرایند استخراج رمزارزها در کمیسیون اقتصادی دولت اظهار داشت «یکی از مهم‌ترین و بزرگترین مشکلاتی که کشور در حال حاضر با آن مواجه است، این است که با مسائل صفر و یکی برخورد می‌کنیم؛ مسائل را یا آزاد می‌کنیم یا ممنوع و هیچ راه حلی ارائه نمی‌کنیم».

رمزارزها

وی با اشاره به متداول شدن استفاده از رمزارزها در دنیا، تصریح کرد:

در حال حاضر در برخی از کشورهای جهان برای استخراج رمزارزها یارانه و تشویقی می‌دهند و با توجه به شرایطی که کشور ما در آن قرار دارد، ما نیز نباید در این زمینه از دنیا عقب بیفتیم. مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی

رییس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به مصرف بالای برق برای استخراج رمزارزها اظهار داشت «می توان تعرفه‌ی مشخصی را برای مصرف برق صنعت رمزارزی در نظر گرفت. همچنین می‌توان مکانیزم‌هایی را درباره‌ی بحث بازگشت ارز حاصل از استخراج آن در نظر گرفت».

خوانساری در ادامه تاکید کرد:

با این حال برخورد حذفی با موضوع استخراج رمزارزها بسیار خطرناک و نگران کننده است و ما نباید به این موضوع صفر و یکی نگاه کنیم. مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی

رییس اتاق تهران در نهایت خاطرنشان کرد «نمی‌دانیم که دولت تا چه اندازه به این اصلاحات توجه و عمل خواهد کرد، ولی امیدوار هستیم که دولت حرف بخش خصوصی را بپذیرد».

گفته‌های آقای خوانساری را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ مکانیزم بازگشت ارز حاصل از استخراج رمزارزها چه کمکی به صنعت رمزارز داخل ایران خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن