اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

آیا وقت آن نرسیده تا برای ساتوشی هم یک نماد انتخاب کنیم؟

کاربران و افراد فعال در جامعه‌ی رمزارزها با بالاتر رفتن قیمت بیت‌کوین و افزایش کاربرد واحد «ساتوشی» به دنبال انتخاب نمادی برای این واحد ارزی هستند

نکات برگزیده مطلب

  • حال که بیت‌کوین در مسیر افزایش قیمت و گسترش تصویب عمومی قرار گرفته است، مشتریان و خرده فروشی‌ها چطور می‌توانند از ارقام عجیبی همچون ۰/۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت‌کوین برای انجام پرداخت‌های روزانه‌ی خود استفاده کنند. بنابراین به نظر می‌رسد در نقطه‌ای قرار گرفته‌ایم که ساتوشی(کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین) نیز به یک نماد جهت تصویب عمومی و گسترش استفاده‌ی روزمره نیاز دارد.

ساتوشی به نماد نیاز دارد

گرچه اخیرا شاهد تغییرات مثبتی در قیمت بیت‌کوین(BTC) بوده‌ایم، اما این تغییرات هیچ تاثیری بر تعریف آن به عنوان یک رمزارز ندارد. طبق مقاله‌ای که روز ۱ام آگوست منتشر شده است، پس از عبور قیمت بیت‌کوین از مرز ۱۰ هزار دلار خرده‌فروشی‌ها با این مشکل مواجه شدند که چطور می‌توان از ارقامی همچون ۰/۰۰۰۰۹۹۵۰ بیت‌کوین برای قیمت‌گذاری یک ساندویچ استفاده کنند.

بیت‌کوین

ساتوشی: ساده‌ترین واحدی که می‌توان با آن سروکار داشت؟

با در نظر گرفتن این موضوع که بیت‌کوین با چنین ارقام بزرگی مبادله می‌شود، پتانسیل استفاده از این رمزارز در پرداخت‌های روزانه نه تنها تحت تاثیر نوسان قیمت آن قرار می‌گیرد، بلکه با این واقعیت نیز مواجه می‌شود که انجام پرداخت‌های روزانه با استفاده از تعداد اعشار بالا بسیار کسل‌کننده و حتی در برخی موارد دردسر ساز خواهد بود.

ساتوشی کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین

به همین جهت در از کاربران جامعه‌ی رمزارز اکنون در حال استدلال در مورد تصویب گسترده و حتی رسمی کردن نمادی برای ساتوشی(کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین که معادل است با ۰/۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت‌کوین) هستند. این کاربران در نظر دارند تا برای کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین یعنی صد میلیونیوم بیت‌کوین یک نماد انتخاب کنند.

همانطور که در مقالات مذکور آمده، یک ساندویچ ۱۰ دلاری چیزی حدود ۹۵ هزار ساتوشی قیمت خواهد داشت، گرچه این رقم کوچک نیست اما استفاده از آن بسیار ساده‌تر از ۰/۰۰۹ بیت‌کوین است.

یافتن یک نماد برای ساتوشی

نماد بیت‌کوین که ฿ می‌باشد، توسط سازنده‌ای این رمزارز یعنی ساتوشی ناکاموتو برای عنوان اولین نسخه از کلاینت بیت‌کوین طراحی شده است. این نماد اکنون یک یکی از نماد‌های استاندارد صنعت رایانه تبدیل شده و از نسخه‌ی دهم Unicode به بعد قابل دسترسی است. نسخه‌ی دهم Unicode در ژوئن ۲۰۱۷ منتشر شد، درست یک دهه پست از اختراع بیت‌کوین.

ورود این نماد به نسخه‌ی دهم Unicode به لطف کن شریف(Ken Shirriff) مهندس نرم‌افزار محقق شد. در پاسخ به تماس‌های مکرر کاربران برای رسمی‌سازی یک نماد که می‌تواند به تصویب هرچه گسترده‌تر ساتوشی منجر شود، آقای شریف با انتشار یک پست توییتری در روز ۲۹ام جولای نوشت:

احتمال تصویب نماد‌های مختلفی از جمله این‌ها: 𝕊 Ꭶ ş ᔑ ﮔ § ᗸ ƃ 🝅 ᚑҌ þ ꝧ Ⴉ برای آن وجود دارد. من اکیدا توصیه می‌کند که از نماد‌هایی استفاده شود که هم اکنون در Unicode وجود دارند. گرچه اختراع یک کاراکتر جدید برای ساتوشی جالب به نظر می‌رسد، اما این نماد جدید غالبا بلااستفاده بوده و مشکلاتی نیز ایجاد خواهد کرد. Ken Shirriff

با وجود این، طرفداران BTC همچنان نارضایتی خود را اعلام می‌کنند، و برخی از آن‌ها حتی تلاش کرده‌اند تا به جمع‌آوری منابع لازم و تبلیغات احتمال تصویب نماد مورد علاقه‌ی خود را افزایش دهند. شخصی با انتشار یک تصویر از نماد دلار آمریکا($) با طعنه و شوخی اعلام کرده است که:

نماد واقعی ساتوشی خیلی وقت است که وجود دارد. حالا باید از طراحی نماد‌های جدید دست برداریم. An online post

اصطلاح «ساتوشی» در اصل از نام شخصیت مرموز و اساطیری سازنده‌ی بیت‌کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو گرفته شده است، شخصی که ناپدید شدنش در سال ۲۰۱۰ افسانه‌ی جدیدی را به وجود آورد.

نظر شما در رابطه با انتخاب یک نماد برای ساتوشی چیست؟ ایا انتخاب این نماد می‌تواند در روند تصویب و گسترش عمومی بیت‌کوین تاثیرگذار باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Cointelegraph
برچسب ها
نمایش بیشتر

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن