اخبار داخلیاخبار و مقالات

بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای رمزارزها را غیرمجاز اعلام کرد

بانک مرکزی با اشاره به مخاطرات ناشی از معرفی و استفاده از رمزارزها اعلام کرد که این صنعت غیرمجاز محسوب می‌شود

نکات برگزیده مطلب

  • بانک مرکزی با استناد به قانون پولی و بانکی کشورضمن تاکید مجدد به فعالان حوزه پولی و بانکی کشور مبنی بر رعایت و اجرای مصوبه مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۹ سی امین جلسه «شورای عالی مبارزه با پولشویی» در خصوص رمزارزها و همچنین با اشاره به مخاطرات ناشی از معرفی و استفاده از رمزارزها اعلام کرد که تولید و توزیع هرگونه رمزارز در انحصار بانک مرکزی بوده و هرگونه فعالیت مرتبط ممنوع می‌باشد.

 

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، با استناد به قانون پولی و بانکی کشور(مصوب سال ۱۳۵۱ و اصلاحات بعدی آن) که تولید و انتشار پول رایج و تعیین ابزارهای پرداخت را در انحصار بانک مرکزی قرار داده است،

بانک مرکزی

این بانک ضمن تاکید مجدد به فعالان حوزه پولی و بانکی کشور مبنی بر رعایت و اجرای مصوبه مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۹ سی امین جلسه «شورای عالی مبارزه با پولشویی» در خصوص رمزارزها و با اشاره به مخاطرات ناشی از معرفی و استفاده از رمزارزها، موارد و نکات زیر را به آگاهی مي‌رساند:

  • انتشار رمزارز با پشتوانه ريال، طلا و فلزات گرانبها و انواع ارز در انحصار بانک مرکزی است.
  • تشکيل و فعاليت اشخاص براي ايجاد و اداره‌ی شبکه پولی و پرداخت مبتنی بر فناوری بلاک‌چین، از نظر اين بانک غيرمجاز محسوب می شود. بانک مرکزی حق پیگرد قانونی اشخاصی که با ناديده گرفتن مقررات، به ایجاد و اداره شبکه اقدام يا نسبت به آن تبليغ می‌کنند را برای خود محفوظ می داند.
  • هرگونه ضرر و زيان ناشی از فعاليت بر اساس شبکه‌های پولی و پرداخت مبتنی بر فناوری بلاک‌چین و کسب و کارهای مرتبط با آن،‌ متوجه ناشر(ين)،‌پذيرنده‌(گان) و يا متعاملان آن است.
  • موضوع استخراج رمز‌ارزهای جهان روا و شرایط آن در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است و پس از اتخاذ تصمیمات لازم، ضوابط آن مطابق با مقررات و مصوبه فوق ابلاغ می شود.

نظرات خود را پیرامون اطلاعیه‌ی بانک مرکزی با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن