اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

پیشنهاد جان مک‌آفی به دولت کوبا برای انتقال تجربیاتش در حوزه‌ی رمزارزها

دولت کوبا پیش‌تر اعلام کرده بود که ظرفیت حوزه‌ی رمزارزها را به منظور مقابله با تحریم‌های آمریکا بررسی خواهد کرد

نکات برگزیده مطلب

  • تحولات اخیر کوبا منجر به این شد که جان مک‌آفی به دولت کوبا پیشنهاد دهد حاظر است تجربیات خود را در حوزه‌ی رمزارزی در اختیار آن‌ها قرار دهد. بر اساس گزارش خبرگزاری روییتر، دولت کوبا در ابتدای هفته‌ی جاری اعلام کرد که استفاده از رمزارزها را به منظور مقابله با تحریم‌های آمریکا بررسی می‌کند.

پیشنهاد جان مک‌آفی به کوبا

با وجود تفاوت سیاسی، مقابله با قدرت آمریکا و جستجو برای راهی که آن‌ها را از سلطه‌ی آمریکا خارج کند، یکی از مشابهت‌های میان دولت کوبا و جان مک‌آفی محسوب می‌شود. بر اساس گزارش کوینیت کوبا پتانسیل رمزارزها را برای مقابله با تحریم‌های آمریکا بررسی می‌کند. پیشنهاد جان مک‌آفی به کوبا در این زمان جالب به نظر می‌رسد.

جان مک‌آفی معتقد است که تجربه‌ی کافی برای کمک به کوبا برای توسعه‌ی رمزارزی که به آن‌ها امکان تجارت با کشور‌های مختلف را با وجود تحریم‌های اقتصادی ارائه کند، در اختیار دارد.

مک‌آفی پس از آن‌که توسط مقامات باهاما(Bahama) مورد تعقیب قرار گرفت و دولت آمریکا نیز تلاش کرد از طریق دولت باهاما وی را استرداد کند، وارد Havana(پایتخت کوبا) شد. وی پس از آن‌که از پرداخت مالیاتش برای هشت سال متوالی امتناع کرد، به همراه همسر خود، دو محافظ شخصی و هفت مدیر کمپین بر روی قایق شخصیش زندگی می‌کند.

دیدگاه آزادیخواهانه‌ی وی نقطه‌ی عطفی برای تنفر از مقامات دولتی و پرداخت مالیات محسوب می‌گردد. وی قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شرکت کند.

ایجاد یک سکه و انتظار کشیدن موجب موفقیت نخواهد شد، مشخصات فنی پروتکل و لایه‌ی اصلی بلاکچین باید ‌به طور ویژه‌ای ساخته شود تا به یک کشور کمک کند به اهدافش دست یابد.

استفاده از رمزارزها برای مقابله با تحریم‌ها

استفاده از رمزارزها برای دور زدن محدودیت‌ها و ایجاد عصر تجارت آزاد، پیشرفت جدیدی محسوب نمی‌شود. روسیه، ایران و هند تحقیقات خود را برای ساخت رمزارز ملی که در تجارت بین‌المللی استفاده شود، آغاز کرده‌اند. ونزوئلا در حال توسعه و پیاده‌سازی رمزارز ملی خود است که توسط ذخایر نفت این کشور پشتیبانی می‌شود.

ممکن است در آینده شبکه‌ی غیر متمرکزی همانند بیت‌کوین به عنوان ارز تسویه‌ی معاملات جهانی مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه با توجه به شرایط کنونی جهان این موضوع تنها یک رویا محسوب می‌شود، کشور‌های بیشتری در حال تحقیق بر روی حوزه‌ی رمزارزی و بلاکچین هستند و تلاش می‌کنند برای جایگزین کردن دلار در معاملات خود از رمزارزها استفاده کنند.

نظر شما در رابطه با پیشنهاد جان مک‌آفی به دولت کوبا چیست؟ آیا رمزارزها در زمینه‌ی دور زدن تحریم‌ها کمکی به کوبا خواهند کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Btcmanager
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن