اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز اتریوم را ترجیح می‌دهند

با وجود تعداد بیشتر کاربران ترون، اتریوم دارای برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز(dApps) جدی‌تری است

نکات برگزیده مطلب

  • بر اساس داده‌های وب‌سایت State of the Dapps، از ۵۰ برنامه‌ی کاربردی غیر متمرکز، ۵ برنامه بر روی استیم(Steem)، یک برنامه بر روی شبکه‌ی POA و ۴۴ برنامه بر روی پلتفرم اتریوم قرار دارد. بر اساس گزارش The Next Web ترون(TRON) با استفاده از بازی‌های مبتنی بر Dapp خود، کاربران بیشتری را جذب می‌کند اما توسعه‌دهندگان همچنان اتریوم را ترجیح می‌دهند.

در نظر گرفتن کاربران به عنوان معیار سنجش

افزایش برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز(Dapp) به عنوان مسیری برای پذیرش گسترده‌ی بلاکچین محسوب می‌شود. ساخت برنامه‌های غیر متمرکزی که به آسانی قابل دسترس هستند، یک روش ایده‌آل برای گسترش این سیستم‌ محسوب می‌گردد. هنگامی که مزایای این سیستم همانند امنیت و معاملات بدون سانسور برای جامعه آشکار شود،  به سختی می‌توان آن‌ها را در میان مخالفان تمرکز زدایی مشاهده کرد.

کاربران تمایل دارند به پلتفرم‌هایی مهاجرت کنند که برنامه‌ی توسعه‌ی قدرتمندی دارند. توسعه‌ی گسترده به معنای هملکرد صحیح سیستم و طیف وسیعی از ویژگی‌ها است. با این وجود داده‌ها نشان می‌دهد که ترون کاربران بیشتری در اختیار دارد و نسبت به سایر رقبا همانند EOS و اتریوم از نظر تعداد کاربران نرخ رشد بالاتری دارد.

با این وجود یکی از کارکنان سابق BitTorrent معتقد است که بلاکچین ترون «تنها یک ماشین بازاریابی است که بر روی لایه‌ی نازکی از تکنولوژی ایجاد شده است.» وی معتقد است که بلاکچین ترون نمی‌تواند ظرفیت شبکه‌ای که ادعا می‌شود را پاسخگو باشد.

تفاوت برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز اتریوم و ترون

تفاوت کیفیت پروژه‌ها در TRON و Ethereum چشمگیر است. اغلب فعالیت‌ها در شبکه‌ی ترون از بازی‌های غیر متمرکز و سبک حاصل می‌شود، در حالی که اتریوم بر روی ساخت برنامه‌هایی که مشکلات مربوط به پذیرش مالی و هویت دیجیتالی را حل می‌کنند تمرکز کرده است.

دلیل ترجیح اتریوم توسط توسعه‌دهندگان درک جامعه‌ی رمزارزی از این موضوع است. هر کسی اتریوم را به عنوان یک پروژه‌ی جدی می‌نگرد که توانایی تغییر جهان را در اختیار دارد و تنها از نظر ظرفیت و توانایی شبکه‌ دچار کاستی است.

از آنجایی که مقیاس‌بندی تنها مانع استفاده‌ی گسترده از اتریوم محسوب می‌شود، تیم توسعه‌دهنده به پروژه‌های فردی اجازه می‌دهد بر روی بهبود اکوسیستم اتریوم تمرکز کنند و اتریوم را به شبکه‌ی بهتری تبدیل کنند.

ETH 2.0 با هدف ایجاد تحولی عمیق در قرارداد‌های هوشمند و برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز، در ژانویه ۲۰۲۰ راه‌اندازی خواهد شد.

نظر شما در رابطه با امکان پیشرفت پروژه‌های اتریوم و ترون چیست؟ آیا تمرکز توسعه‌دهندگان اتریوم بر روی ساخت برنامه‌های کاربردی کارآمد می‌تواند در بلند مدت بر بازاریابی ترون غلبه کند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]
منبع
Btcmanager
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن