اخبار داخلیاخبار و مقالات

معاون توسعه و نظارت شرکت شاپرک: ارائه خدمات پرداخت به کسب و کارهای رمزارزی ممنوع است

مهدی طوبایی اخیرا اعلام نموده که شرکت‌های پرداخت الکترونیک نباید تا زمان غیر مجاز بودن فعالیت کسب و کارهای حوزه رمزارز به آن‌ها خدمات مالی ارائه کنند

نکات برگزیده مطلب

  • آقای مهدی طوبایی معاون توسعه و نظارت شرکت شاپرک با اشاره به غیر مجاز اعلام شدن فعالیت کسب و کارهای حوزه‌ی رمزارزی توسط بانک مرکزی اعلام کرد که ارائه خدمات پرداخت به کسب و کارهای رمزارزی ممنوع است. وی در ادامه افزود که شرکت‌های پرداخت الکترونیک نیز تا زمان غیرمجاز بودن فعالیت‌های این صنعت در ایران، نباید به کسب و کار‌های مرتبط خدمات مالی از جمله درگاه پرداخت ارائه کنند.

مهدی طوبایی معاون توسعه و نظارت شرکت حدمات پرداخت «شاپرک» طی جدید‌ترین مصاحبه‌های خود درباره رویکرد شاپرک در خصوص خدمات پرداخت به کسب و کارهای حوزه‌ی رمزارزها گفت «در شاپرک روالی کلی وجود دارد که بیان می‌کند که هر کسب و کاری که مجاز باشد، می‌تواند از خدمات شبکه پرداخت استفاده کند اما با توجه به این که بانک مرکزی در حوزه‌ی صنعت رمزارزی رگولاتور و قانون‌گذاری به شمار می‌رود و فعالیت در این بخش از جمله هرگونه معاملات رمزارزی را غیر مجاز اعلام کرده است، شرکت‌های پرداخت الکترونیک حق ارائه خدمات پرداخت از جمله درگاه پرداخت اینترنتی به این کسب و کارها ندارند».

شاپرک

معاون توسعه و نظارت شرکت شاپرک با بیان این که شرکت‌های پرداخت الکترونیک تا زمان تعیین تکلیف وضعیت کسب و کارهای حوزه‌ی رمزارز نسبت به ارائه خدمات پرداخت به این کسب و کارها نباید اقدام کنند، اظهار داشت:

 شرکت‌های پرداخت الکترونیک تا زمان غیر مجاز بودن فعالیت کسب و کارهای حوزه رمزارزها، نباید خدمات پرداخت به این کسب و کارها ارائه کنند و در صورتی که به این کسب و کارها درگاه اینترنتی ارائه شده باید روند مسدودی انجام شود. مهدی طوبایی معاون توسعه و نظارت شرکت شاپرک

وی در ادامه تاکید کرد «شاپرک قرار نیست نسبت به مسدود سازی تمامی درگاه پرداخت اینترنتی افرادی که در بخش رمزارز فعالیت می‌کنند، اقدام کند و این موضوع را از بانک مرکزی در حال پیگیری هستیم تا روند مسدودسازی در دستور کار قرار بگیرد یا خدمات به صورت عادی ارائه شود.

مهدی طوبایی در خصوص روند نظارتی و مسدودسازی درگاه‌های پرداخت کسب و کارهای رمزارزی توضیح داد «بر اساس تاکید شورای عالی مبارزه با پولشویی با توجه به بخشنامه منتشر شده در سال گذشته، بانک‌ها نباید در زمینه رمزارز خدمت ارائه کنند؛ اجرای این دستورالعمل برای شاپرک در حوزه‌ی شبکه‌ی پرداخت نیز اجباری بود و در همین راستا نیز درگاه‌های پرداخت مورد استفاده تعداد زیادی از کسب و کارهای این بخش مورد رصد قرار گرفت و در برخی موارد درگاه‌های اینترنتی از سوی شاپرک به شرکتهای PSP برای مسدودسازی اعلام شده است».

اظهارات مهدی طوبایی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ ممنوعیت ارائه خدمات پرداخت برای کسب و کار‌های رمزارزی چه دردسر‌های تازه‌ای را برای این صنعت نوپا در کشورمان به وجود خواهد آورد؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
برچسب ها
نمایش بیشتر

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن