اخبار داخلیاخبار و مقالات

صرافی‌های رمزارزی داخلی رفع فیلتر می‌شوند

مهدی عبادی دبیر انجمن فین تک ایران از همکاری با دادستانی کل کشور برای رفع فیلتر صرافی‌های رمزارزی ایرانی خبر داد

نکات برگزیده مطلب
  • آقای مهدی عبادی دبیر انجمن فین تک ایران از همکاری انجمن فین تک و دادستانی کل کشور برای رفع فیلتر صرافی‌های رمزارزی خبر داد.

مهدی عبادی در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود درباره‌ی وضعیت رفع فیلتر برخی سایت‌های صرافی رمزارزی در کشور و در عین حال ادامه فیلترینگ برخی دیگر از صرافی‌های رمزارز صحبت کرد. وی در رابطه با این موضوع اظهار داشت که در نتیجه‌ی این گفتگو‌ها، تا به امروز دو کسب و کار از فیلترینگ خارج شده است.

وی در صحبت‌های خود اظهار داشت:

 انجمن فین‌تک با دادستانی کل کشور در راستای تعیین تکلیف سایت‌ها و کسب و کارهای فعال در حوزه صرافی و معاملات رمزارز، گفتگویی را انجام داد و در نتیجه آن‌ها مقرر شد تا کسب و کارهای مرتبط با این بخش که عضو انجمن هستند و بررسی و شناخت کافی از آن‌ها حاصل شده، برای بررسی بیشتر به دادستانی ارجاع داده شود که در نهایت با توجه به نبود مشکل قانونی فرآیند رفع فیلتر کسب و کارهای اعلامی از سوی انجمن فین‌تک در بخش صرافی رمزارزی آغاز شده است. مهدی عبادی دبیر انجمن فین تک ایران

دبیر انجمن فین‌تک همچنین افزود «معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور عقیده دارد که زمانی که برای یک فعالیتی مجوزی وجود ندارد و بانک مرکزی نیز قوانینی را مشخص نکرده، بنابراین فیلترینگ برای آن کسب و کار به دلیل فقدان مجوز فعالیت غیر منطقی است؛ بر همین اساس نیز فرآیند رفع فیلتر در زمینه‌ی رمزارزها صرفا برای کسب و کارهای حوزه‌ی صرافی و معاملات ارزهای رمزنگاری شده در دستور کار قرار گرفته و دستورات لازم به مصادیق مجرمانه اعلام شده است که در همین راستا نیز دو سایت صرافی رمزارز از فیلتر خارج شده و در حال ارائه خدمات به مشتریان هستند».

وی با بیان این که صرافی‌های رمزارزی خارج از عضویت انجمن برای رسیدگی این موضوعات از طریق انجمن اقدامات لازم را انجام دهند، خاطر نشان کرد:

کسب و کارهایی که از سوی انجمن بررسی شده باشد به دادستانی معرفی می‌شوند بر همین اساس باید کسب و کارهای غیر عضو که درخواست پیگیری و رسیدگی دارند از طریق انجمن اقدامات لازم را انجام دهند. مهدی عبادی دبیر انجمن فین تک ایران

نظر شما در رابطه با رفع فیلتر صرافی‌های رمزارزی داخلی چیست؟ آیا ایران هم به سمت نرمش و قانون‌گذاری مناسب صنعت رمزارزی قدم گذاشته است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا